Klaipėdos miesto merui – privati apsauga Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos miesto merui – privati apsauga

2011-09-12 12:24
Pas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską norintys patekti klaipėdiečiai susiduria su per pastaruosius 20 metų dar nematytomis kliūtimis.

Pas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską norintys patekti klaipėdiečiai susiduria su per pastaruosius 20 metų dar nematytomis kliūtimis. Prie uostamiesčio vadovo kabineto kasdien budi apsaugininkai. Mokesčių mokėtojai juos atsiuntusiai privačiai bendrovei per metus turės sumokėti beveik 50 tūkst. litų.

Neįleido vyriausiojo gydytojo

„Laba diena, esu Jonas Sąlyga. Aš susitaręs susitikti su meru“, – prie V.Grubliausko kabineto koridoriuje budinčiai apsaugos darbuotojai pranešė atvykęs Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas. Apsaugininkė jį informavo, kad meras užsiėmęs, ir pasiūlė prisėsti ant koridoriuje esančios sofos. Ši situacija miesto vadovo kabineto prieigose ją stebėjusiems žurnalistams sukėlė nuostabą – interesantas palaukti susitikimo net nebuvo įleistas į laukiamąjį, kuriame dirba mero sekretorė.

Tokios situacijos miesto rotušėje, į kurią nuo birželio persikraustė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas su komanda, – kasdienybė.

Prieš persikraustymą buvo kalbėta, jog pirmajame rotušės aukšte dirbs budėtojas. Jis esą reikalingas, nes rotušėje įsikūrė ne tik uostamiesčio vadovas su svita, bet ir dar kelių institucijų darbuotojai. Todėl budintis žmogus interesantams turėtų padėti susigaudyti, į kokį kabinetą eiti.

Tačiau šiandien rotušėje dirba ne budėtojas, o privačios saugos tarnybos darbuotojai. Kasdien besikeičiančios moterys budi ne pirmajame, o antrajame aukšte – prie mero kabineto.

Išnešioja laiškus

„Nereikia vartoti termino apsauga, nes prie mero kabineto budinčių žmonių funkcija tikrai ne tokia“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Karmanovas.

Tačiau susitarime tarp savivaldybės ir apsaugos bendrovės „Argus“ juodu ant balto parašyta: „Fizinės apsaugos paslaugų pirkimo sutartis“.

Joje numatyta, kad apsaugos darbuotojas rotušėje turi kontroliuoti darbuotojų ir lankytojų įėjimą ir išėjimą, apsaugos poste priimti pašto ir kitas siuntas bei jas perduoti savivaldybės įpareigotiems atstovams.

Tokius darbus, kol meras dirbo Liepų gatvėje esančiame pastate, atlikdavo jo sekretorė. Jos etatas nėra panaikintas – meras sekretorę turi ir dabar.

„Meras tikrai neprašė jokios apsaugos. Mes tiesiog užtikriname elementarią tvarką“, – klausiamas, ar mero sekretorės ir apsaugininko funkcijos nesidubliuoja, tvirtino V.Karmanovas.

Valandos įkainis – 20,45 Lt

Klausimų kyla ir dėl išlaidų privačiai apsaugai. Savivaldybės administracijos budėtojai per mėnesį vidutiniškai uždirba 800 litų, neatskaičius mokesčių.

Apsaugos bendrovei „Argus“, kuri siunčia apsaugininkus prie mero kabineto, per mėnesį sumokama beveik 4 tūkst. litų. Apsaugos darbo valandos įkainis yra 20,45 lito, o apsaugininkas per dieną dirba devynias valandas.

„Paslaugos teikėjai parinkti viešos apklausos būdu. Tvarka yra ir už ją reikia mokėti“, – teigė V.Karmanovas.

Paklaustas, kodėl perkamos paslaugos negalėtų atlikti patys savivaldybės darbuotojai, administracijos direktoriaus pavaduotojas teigė, jog tuomet reikėtų priimti naują žmogų. O iki jo įdarbinimo – ilgas kelias. Pirmiausia derėtų kreiptis į miesto tarybą, kuri turėtų leisti padidinti maksimalų etatų skaičių.

„Tie privatūs budėtojai yra laikina priemonė žmonių srautams reguliuoti, kad mums nereikėtų eiti į tarybą dėl etatų didinimo“, – teigė V.Karmanovas.

Meras apsaugos neprašė

Pats V.Grubliauskas taip pat teigė, jog prie jo kabineto durų budi ne apsaugininkai, o darbuotojai, kurių pareiga – reguliuoti žmonių srautus.

„Jokios apsaugos tikrai neprašiau, nes neturiu nuo ko saugotis“, – tikino uostamiesčio vadovas.

Tačiau reikia pastebėti, jog žmonių srautai rotušėje yra nedideli, nes joje dirba tik meras, du jo pavaduotojai ir miesto tarybos sekretoriatas.

Paklaustas, kodėl prie jo durų budi ne savivaldybės budėtojas, o saugos tarnybos žmogus, V.Grubliauskas teigė nežinąs nei kas tokio pasirinkimo autorius, nei kodėl taip nuspręsta. „Matyt, pirkti paslaugą buvo ekonomiškiau“, – svarstė V.Grubliauskas.

Informavus, jog privati apsauga kainuoja tris kartus brangiau, nei tektų išleisti savivaldybės budėtojo algai, Klaipėdos meras teigė, jog, matyt, savivaldybės administracija neįvertino būsimų išlaidų.

„Manau, kad tokios paslaugos visai nebereikės, kai visas rotušės pastatas priklausys savivaldybei“, – į ateitį žvelgė V.Grubliauskas.

Nuo žmonių atsiribos ir klerkai

Klaipėdos merui antrino ir V.Karmanovas, kuris teigė, jog ir Liepų g. esančiame savivaldybės pastate, ir rotušėje, kai visas pastatas bus atgautas, ketinama įdiegti sistemą, kad žmonės nebegalėtų patekti į valdininkų kabinetus.

„Jei pavyks, jau nuo kitų metų pradžios Liepų gatvės pastate turėtų būti įdiegta sistema, kad interesantai galės patekti tik į pirmą aukštą – pas „vieno langelio“ specialistus, o į kituose aukštuose esančius kabinetus darbuotojai įeis duris atrakinę magnetine kortele“, – aiškino V.Karmanovas.

Jis tvirtino, jog taip esą bus kovojama su korupcija – valdininkai nebegalės kontaktuoti su lankytojais, todėl sumažės ir kyšininkavimo galimybės.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas tikino, kad siekiamybė yra tokią pat magnetinių kortelių sistemą įdiegti ir rotušėje. Tuomet esą pirmajame aukšte bus įrengtas „vienas langelis“ ir nebereikės privačios saugos tarnybos paslaugų.

Komentaras

Rimantas Taraškevičius

Buvęs Klaipėdos meras, miestui vadovavęs 10 metų

Kai dirbau Liepų gatvėje esančiame pastate, tikrai buvo diskomforto, nes į patalpas galėjo patekti visi, kas norėjo. Sulaukdavome įvairiausių lankytojų. Ir į mano kabinetą įsiverždavo įvairių personų. Tuomet buvo minčių, jog interesantų srautus reikėtų išsluoksniuoti, kad jie nevaikščiotų po kabinetus ir netrukdytų dirbti. Todėl ir atsirado „vienas langelis“. Sveikinu, jei tikrai imtasi iniciatyvos sukurti sistemą, kad žmonės lengvai nebegalėtų patekti į valdininkų kabinetus, o paslaugos interesantams būtų suteikiamos vienoje vietoje. Tačiau tikrai nežinau, nuo ko reikia saugotis rotušėje. Juk ten dirba tik meras, jo pavaduotojai ir tarybos sekretoriatas, todėl ir žmonių srautai yra nedideli. Be to, tvarkai įvesti galima rasti ir kitų būdų, o ne rinktis privačią apsaugos bendrovę.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų