Popiežius Benediktas XVI ketvirtadienį apgailestavo dėl silpnėjančių visuomenės ryšių su religija, atvykęs su pirmuoju valstybiniu vizitu į savo gimtąją Vokietiją, kurioje taip pat vis labiau ryškėja sekuliarumo tendencijos.
„Matome didėjantį abejingumą tikėjimui visuomenėje, kuri laiko tiesos klausimą tam tikra kliūtimi priimant sprendimus, ir skiria pirmenybę vartotojiškiems sumetimams“, - pareiškė Katalikų Bažnyčios vadovas.
Atskridęs į Tegelio oro uostą Berlyne pontifikas, kuris išlipo iš lėktuvo vilkėdamas ilgą baltą arnotą, buvo pasveikintas 21 pabūklo salvės ir vaikų, barstančių gėlių žiedus.
Pasitikti 84 metų Šventojo Tėvo, be Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir šalies prezidento Christiano Wulffo, atvyko daugelis Vokietijos politinio ir religinio elito atstovų.
„Aš čia atvykau ne siekti konkrečių politinių arba ekonominių tikslų, kaip teisingai elgiasi kiti valstybės veikėjai, bet veikiau susitikti su žmonėmis ir kalbėti apie Dievą“, - pabrėžė jis.
Vokietijos katalikų ir protestantų bendruomenės yra labai panašaus dydžio, o oficiali statistika rodo, jog iš abiejų konfesijų žmonės traukiasi būriais.
Apžvalgininkai šias tendencijas iš dalies sieja su pernai atskleistais faktais apie plačiai išplitusį vaikų tvirkinimą ir lytinį išnaudojimą, kurį kai kurie Vokietijos kunigai vykdė kelis pastaruosius dešimtmečius. Vokietijos vyskupų konferencijos vadovas arkivyskupas Robertas Zollitschas pripažino, kad Bažnyčiai „nesugebėjo“ užkirsti kelio šiai problemai.
„Vokietija yra reformacijos tėvynė. Džiaugiuosi, kad rytoj jūs vyksite į Erfurtą - miestą, kurį smarkiai paveikė Martinas Lutheris - susitikti su protestantų Bažnyčios atstovais“, - popiežiui sakė Vokietijos prezidentas Christianas Wulff, turėdamas omenyje reformacijos judėjimo tėvą.
„Esu tikras, kad mums reikia paaiškinimo, kas mus skiria, o ne kas vienija“, - pridūrė jis.
Ch.Wulffas pabrėžė faktą, jog jo šalies visuomenėje sentimentai religijai blėsta, tačiau taip pat pažymėjo, jog Bažnyčia turi neatsilikti nuo laikmečio dvasios ir diskutuoti dėl „savo pareigūnų klaidų“ bei ieškoti, kaip „įveikti atotrūkį tarp katalikų, protestantų ir ortodoksų.“
Kalbėdamas prezidento oficialioje rezidencijoje, Benediktas XVI sakė, kad žmonija privalo pasimokyti iš istorijos, ypač siaubingų įvykių XX šimtmečio Vokietijoje.
„Ši pilis, turinti dramatišką istoriją, kaip iš daugelis šio miesto pastatų, yra Vokietijos istorijos liudijimas. Blaivus žvilgsnis į praeitį, netgi jos tamsiausius puslapius, leidžia mums pasimokyti ir įgyti postūmį dabarčiai“, - pontifikas aiškino Belvju rūmuose.
Naujausi komentarai