Vokietijos prezidentas Christianas Wulffas ketvirtadienį paragino popiežių Benediktą XVI neatstumti žmonių, kurie yra išsiskyrę ar susituokę ne pirmą kartą, ir nevaržyti jų dalyvavimo katalikiškose apeigose.
Tokia „gyvenimo tikrovė“, kad vedybos kartais žlunga, sakė Ch.Wulffas, kuris ir pats yra ne pirmoje santuokoje gyvenantis katalikas. Jo interviu buvo publikuotas specialiame savaitraščio „Die Zeit“ priede, skirtame pirmajam popiežiaus valstybiniam vizitui savo gimtojoje Vokietijoje.
„Milijonai žmonių, gyvenančių tarpkonfesinėse santuokose, ir milijonai dar kartą susituokusių katalikų, ... taip pat - ir daug kitų grupių, .... viliasi būti (Vatikano) laikomi individais, - sakė Ch.Wulffas. - Jie viliasi supratimo, taikymosi patirties ir išvaduojančių žinių“.
Šiuo metu Vatikanas draudžia išsiskyrusiems ar ne pirmą kartą susituokusiems asmenims priimti komuniją - ši pozicija, kaip neatitinkanti dabartinio požiūrio į seksualumą ir šeimą, dažnai kritikuojama ir pačioje Bažnyčioje, ir už jos ribų.
Nors prezidentas sakė, kad labai vertina santuokos neišardomumą, jis pridūrė, kad „tokiame gyvenime planų negalima įgyvendinti; visiems suinteresuotiems (asmenims) gali būti geriau išsiskirti ir nesilaikyti įsikibus situacijos, kuri neturi ateities“.
Ch.Wulffas sakė susidūręs su daugeliu skirtingų nuomonių šia tema Bažnyčios viduje ir ne tik tarp paprastų tikinčiųjų, bet ir tarp hierarchų.
Per savo pirmąjį valstybinį vizitą Vokietijoje popiežius Benediktas XVI neabejotinai išgirs raginimus keisti Bažnyčią - sutikti su skyrybomis, kunigėmis moterimis ir susituokusiais dvasininkais, pripažinti gėjų poras ir skirti svarbesnį vaidmenį pasauliečiams.
Vokietijoje, kur protestantų ir katalikų bendruomenės yra maždaug tokio paties dydžio, didelis dėmesys skiriamas teisėms dėl asmeninių gyvenimo pasirinkimų.
Vėliau ketvirtadienį Benediktas XVI pasakys kalbą Vokietijos parlamentui - Bundestagui. Ar joje jis užsimins apie šį klausimą, kol kas neaišku.
Nors maždaug 100 Bundestago narių ketina boikotuoti jo kalbą, konservatyvios Krikščionių socialinės sąjungos parlamentinės grupės pirmininkė, katalikė Gerda Hasselfeldt, žada tikrai dalyvauti.
G.Hasselfeldt taip pat yra išsiskyrusi ir ištekėjusi dar kartą - kaip ir jos partijos lyderis Horstas Seehoferis, kuris dar be to turi nesantuokinį vaiką, ir buvęs vienas „Kairės“ („Die Linke“) partijos lyderių, buvęs jėzuitų mokyklos auklėtinis Oskaras Lafontaine'as.
18 val. Benediktas XVI turi atvykti į Berlyno olimpinį stadioną, kur aukos mišias ir susitiks su homoseksualumo neslepiančiu Berlyno meru Klausu Wowereitu.
Kritikai retoriškai klausia, ar popiežius paragins kataliką ir centro kairiųjų socialdemokratų narį K.Wowereitį, kuris jau daug metų gyvena su savo partneriu, praktikuoti susilaikymą ir nereikšti savo polinkių, kaip jo Bažnyčia reikalauja visų homoseksualų?
Popiežiaus laimei, jis neturės jokių problemų dėl dviejų kitų žmonių, su kuriais susitiks Berlyne. Kanclerė Angela Merkel, kuri gyvena ne pirmoje santuokoje, ir užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle, kuris yra gėjus, priklauso protestantams.
Tačiau net ir tie katalikai, kurie, regis, laikosi visų taisyklių, iš tikrųjų nėra visiškai patikimi. Bundestago pirmininkas Norbertas Lammertas neseniai sukėlė bangas Vatikane - jis drauge su kita krikščionių demokratų nare, Vokietijos švietimo ministre Annette Schavan ir kitais reformų siekiančiais katalikais nusiuntė laišką vokiečių vyskupams dėl draudimo kunigams tuoktis. Tie, kurie nori išsaugoti celibatą, „atviromis akimis veda Bažnyčią į nepaprastąją padėtį kunigų“ klausimu, rašo N.Lammertas.
Atvira kritika popiežiaus atžvilgiu Romoje nebuvo gerai sutikta. N.Lammerto kreipimasis buvo „įžeidimas Jėzui Kristui“, pareiškė kardinolas Walteris Brandmulleris, artimas Benedikto XVI sąjungininkas.
Naujausi komentarai