Pereiti į pagrindinį turinį

Daugėja pritariančiųjų Lietuvos dalyvavimui pasaulinėse parodose

2010-08-19 16:55
Daugėja pritariančiųjų Lietuvos dalyvavimui pasaulinėse parodose
Daugėja pritariančiųjų Lietuvos dalyvavimui pasaulinėse parodose / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Lietuvai sėkmingai prisistatant Šanchajuje vykstančioje pasaulinėje parodoje „Expo 2010“, daugėja pritariančiųjų, kad dalyvavimas tokiose parodose šaliai yra naudingas.

Lietuvos dalyvavimui pasaulinėse parodose rugpjūtį pritarė 80 proc. šalies gyventojų, t.y. 8 proc. daugiau nei gegužės mėnesį.

Rinkos tyrimų bendrovės TNS atliktos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, daugiausiai manančių, kad šaliai yra naudinga ir svarbu dalyvauti pasaulinėse parodose, yra tarp 35–44 m. amžiaus, aukštąjį išsilavinimą turinčių Lietuvos gyventojų. 90 proc. apklaustųjų mano, kad tokiose parodose Lietuva turėtų dalyvauti ir ateityje.

Apie Lietuvos dalyvavimą šiemet vykstančioje pasaulinėje parodoje „Expo 2010“ žino 68 proc. apklaustųjų. Gegužės mėnesį, vos prasidėjus parodai, šį faktą žinojo 60 proc. respondentų.

56 proc. apklaustųjų mano, kad prisistatymas Šanchajuje vykstančioje parodoje Lietuvai atvers naujas verslo ir investicijų galimybes, 18 proc. – pritrauks daugiau turistų, dar tiek pat manančių, kad tai pagerins šalies įvaizdį.

Į klausimą, kuo Lietuva turėtų didžiuotis ir labiausiai akcentuoti prisistatydama Expo parodoje, didžioji dauguma – 55 proc. – atsakė, kad Lietuvos gamtos grožiu, 23 proc. – krepšiniu, 9 proc. – lietuviškais patiekalais.

Nuo gegužės pradžios iki spalio pabaigos vykstančioje pasaulinėje parodoje „Expo 2010“ šiemet dalyvauja 189 pasaulio valstybės. Prognozuojama, kad per pusmetį parodą turėtų aplankyti 70 milijonų žmonių.

Lietuvos paviljoną, kuriame lankytojai gali susipažinti su mūsų šalies kultūros, gamtos savitumais bei svarbiausiais šalies gyvenimo įvykiais, jau aplankė daugiau kaip 3,5 mln. žmonių. Planuojama, kad iki parodos pabaigos Lietuvos paviljoną apžiūrės 5-6 mln. lankytojų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų