Pasienyje su Lenkija – abiejose pusėse – veikia apie pusė tūkstančio daugiausia smulkių įmonių, kurių verslo partneriai – kaimyninėje šalyje.
Įmonių veiklą palengvina ir kalbos barjero nebuvimas, mat darbuotojai dažniausia moka ir lietuviškai, ir lenkiškai. ES verslumui pasienyje skatinti yra skyrusi beveik milijoną litų, praneša LTV naujienų tarnyba.
Apie tiek Punske, tiek Kalvarijoje už ES lėšas įsteigtus verslo ir turizmo informacijos centrus regiono verslininkai, ir vietos savivaldybių atstovai atsiliepia teigiamai: čia galima sužinoti apie abiejų šalių rinkas, laisvas nišas.
Įmonių pasienyje bendradarbiavimas, anot vietos valdžių, mažina nedarbą. O šis Kalvarijos ir Lazdijų rajonuose siekia septyniolika procentų, Punske – daugiau nei 5 proc.
Ekspertų teigimu, pasienyje galima plėtoti paslaugų, maisto gamybos sektorius. Antai Punsko vietinės kepyklėlės savininkė, gavusi iš valstybės pirminę 40 tūkstančių zlotų paramą, savo gaminius sėkmingai parduoda ir Lietuvoje. Ir dar žada plėstis.
„Pirmiausia tai užsiregistravau savo veiklą, gavau paramą pinigais, nusipirkome krosnį, po to įdarbinau vieną bedarbę“, – teigia Regina Pik, verslininkė iš Punsko.
Pasienio regione jau veikia nemažai medienos perdirbimo įmonių, kaimo turizmo sodybų, plečiasi žemės ūkio technikos, trąšų prekyba. Už ES paramos lėšas pasienyje dar planuojama rengti mokymus verslininkams.
Naujausi komentarai