Vien šampūno nepakanka
"Kadangi žiemą dėvime kepures ar kitus galvos apdangalus, plaukų šaknys labiau išskiria riebalą, todėl tenka plaukus ir galvos odą trinkti dažniau, o tai neigiamai veikia ne tik plaukų grožį, bet ir galvos odos būklę. Dažnai trenkant plaukus, pasitaiko, kad yra netinkamai išskalaujamas šampūnas, o nuo jo likučių ant galvos odos atsiranda pleiskanų, ji ima niežėti, išsausėja", – apie žiemos keliamus iššūkius pasakoja D.Vėbrė.
Specialistė per ilgametę darbo patirtį pastebėjo, kad, deja, dauguma moterų nemoka pasirinkti tinkamų plaukų priežiūros priemonių. "Dažnai girdžiu sakant – trenku plaukus paprastu šampūnu ir kartais praskalauju juos kondicionieriumi. Arba dar blogiau – naudoju plaukus tausojantį šampūną, ir tiek", – apie netinkamus klienčių įpročius pasakoja kirpėja.
Šampūno paskirtis yra ne tausoti, o išplauti plaukus. Apsaugoti juos nuo išorės poveikio, tokio kaip saulė, vėjas ar šaltis, galima naudojant kondicionierių, tačiau jis nėra tinkama priemonė plaukams maitinti, drėkinti ar gydyti – tam reikėtų rinktis kaukes, losjonus ir kitas specialias priemones.
Dažniausios klaidos
Vandenyje kartais būna per daug geležies – tuomet plaukai, ypač šviesūs, gali įgauti nepageidaujamą gelsvą atspalvį, kurio neįmanoma pašalinti jokiomis priemonėmis.
Kita dažnai daroma plaukų priežiūros klaida – plaukų trinkimas itin karštu vandeniu ir jų tiesinimas žnyplėmis ar džiovintuvu.
"Toks trinkimas, kaip ir galvos apdangalai, skatina greitesnį galvos odos riebalavimąsi, o nuo dažno trinkimo plaukai pradeda ne tik sausėti ar lūžinėti, bet ir trupėti, veltis bei šiauštis. Daugelio moterų Lietuvoje plaukai yra pasišiaušę ir, esant drėgnam orui, ima garbanotis, banguotis – tuomet moterys ima juos tiesinti žnyplėmis arba džiovintuvu. Tokie formavimo prietaisai ypač kenkia plauko struktūrai, degina, sausina plauką, – pasakoja specialistė ir sako, kad tuomet kelio atgal jau nėra. – Plaukus tenka vis dažniau lyginti tiesinimo žnyplėmis, kitaip jie atrodo tarsi šluota. Sudeginto plauko struktūros neatkurs jokios gydomosios priemonės, juos teks tiesiog nukirpti."
Ne mažiau svarbus yra ir vanduo. Specialistė pabrėžia, kad Lietuvoje plaukams trinkti jis yra tinkamas ne visur – dažnai būna pernelyg kietas. Kadangi nuo netinkamo vandens plaukai tampa kieti, pasišiaušę ar susivėlę, jį patariama minkštinti.
Įdomu tai, kad vanduo gali netgi paveikti plaukų atspalvį. "Vandenyje kartais būna per daug geležies – tuomet plaukai, ypač šviesūs, gali įgauti nepageidaujamą gelsvą atspalvį, kurio neįmanoma pašalinti jokiomis priemonėmis. Nuo kieto vandens sausėja ir kūno oda, ji ima pleiskanoti, niežėti. Kietam vandeniui ypač jautri yra kūdikių oda", – apie vandens poveikį plaukams pasakoja stilistė kirpėja.
Kaip suminkštinti vandenį
D.Vėbrė dalijasi keliomis gudrybėmis, kaip suminkštinti vandenį ir pagerinti jo būklę.
"Vandenį suminkštinti galima įbėrus į jį geriamosios sodos – maišyti reikia maždaug 1/4 arbatinio šaukštelio sodos 1 litrui vandens. Vandeniui minkštinti tinka ir actas arba citrinų sultys ar rūgštis", – apie vieną sprendimų pasakoja specialistė.
Tiesa, soda, actas ar citrinų rūgštis gali padėti norint suminkštinti vandenį, tačiau šios priemonės nenaudingos kovojant su geležimi ar rūdimis, kurios taip pat lemia plaukų ir galvos odos būklę.
Dar vienas būdas, norint išlaikyti sveikus, gražios ir nepakitusios spalvos plaukus, anot specialistės, jiems plauti naudoti geriamąjį vandenį didelėse pakuotėse. Taip pat puiki išeitis, kurią tikina neseniai atradusi ir pati D.Vėbrė, yra vitaminizuoti dušo filtrai, kurie ne tik valo vandenį, bet ir papildo jį daugybe vitaminų ir kitų svarbių mikroelementų.
Naujausi komentarai