„OneID“ sukūrė prisijungimo būdą, kuris reikalaus tik vieno pelės paspaudimo. Interneto vartotojams nebereikės suvedinėti vartotojo vardo, slaptažodžių, kreditinės kortelės numerio ar adreso. „OneID“ taip pat neturi jokio centralizuoto duomenų laikymo, kas užkerta kelią programišiams pasiekti konfidencialią informaciją, skelbia mashable.com.
Silicio slėnio išradėjas Steve‘as Kirschas pasiryžęs pasikeisti savo 352 vartotojo vardus ir slaptažodžius į vieno pelės paspaudimo reikalaujantį prisijungimą. Turėdamas 30 metų darbo patirtį vyras tikisi sudrebinti interneto pasaulį su „OneID“ idėja.
Vartotojo vardo ir slaptažodžio sistema yra ne tik nepatogi, bet ir jos saugumas yra aršiai kritikuojamas. Būtent todėl S.Kirschas ir sugalvojo tapatybės patvirtinimo sistemą, kuri veiktų skirtingose aplinkose.
„OneID“ naudoja asimetrinės kriptografijos kombinaciją, kuri leidžia atpažinti vartotoją, naudojant skirtingus elektrinius prietaisus, pavyzdžiui, kompiuterį, mobilųjį telefoną, planšetę. Kartu veikiantys įrenginiai vartotojo privačią informaciją laiko apsaugotą.
S.Kirschas tikina, kad problema su šiuolaikiniais skaitmeniniais apsaugos metodais yra ta, kad žmonės dalijasi savo duomenimis, kurie yra laikomi centralizuotai. Kasdien interneto vartotojai atskleidžia savo tapatybę, vartotojo vardus, slaptažodžius ir banko kortelės duomenis.
Kaip veikia „OneID“? Ši sistema atpažįsta vartotoją per aktyvų bei kontrolinį prietaisus, kuriuos pasirenka pats interneto vartotojas. Aktyvusis prietaisas yra tas, kurį žmogus naudoja prisijungimui, pavyzdžiui, kompiuteris. Kad sumokėtų ar prisijungtų prie internetinio puslapio, vartotojui tereikia paspausti „OneID“ mygtuką.
Kompiuteris tuomet siunčia patvirtinimo užklausą į telefoną, turėdamas minty, kad jūsų antras pasirinktas prietaisas yra būtent telefonas. Vartotojas patvirtina prisijungimą antrame prietaise. Jei vartotojas šalia neturi antro įrenginio, galima įvesti PIN kodą.
Naujovės kūrėjas įsitikinęs, kad mokėti su „OneID“ yra ypač patogu, nes nereikia kaskart įvesti banko kortelės numerio. Taip pat vartotojai gali kontroliuoti informaciją apie save „OneID“ sistemoje. Internetiniai puslapiai, kurie turės „OneID“ sistemą duomenų sistemoje turės patvirtinimo kodus, kurie yra beverčiai programišiams, nes juose nėra jokios slaptos informacijos.
S.Kirschas, kuriam jau pavyko sėkmingai įgyvendinti penkis projektus, savo idėją jau pristatė 500 sėkmingiausių JAV kompanijų. Kol kas „OneID“ yra tik testinėje versijoje, tačiau sistemos kūrėjas įsitikinęs, kad tai taps nauju skaitmeninės tapatybės standartu.
Kitos internetinės kompanijos jau yra bandę pašalinti vartotojų vardus ir slaptažodžius. Pavyzdžiui, „Facebook Connect“ mygtukas buvo pritaikytas daugelio kitų internetinių tinklalapių, tačiau dauguma vartotojų vengia jungtis prie kitų puslapių per savo „Facebook“ profilį, nes taip pasidalijama asmenine informacija, nuotraukomis, draugų sąrašu ir kitais duomenimis.
Kitas internetinio mokėjimo lengvo prisijungimo pavyzdys – „PayPal“, tačiau S.Kirschas teigia, kad „OneID“ yra daug saugesnis. „Mes prašoksime „PayPal. Būsime kaip „PayPal 4.0“, - teigė inovatorius.
Naujausi komentarai