ES kovos su klimato kaita politika turi remtis naujais privalomais tikslais: iki 2030 m. 40 proc. sumažinti anglies dvideginio išlakas, 30 proc. energijos gaminti iš atsinaujinančių šaltinių ir 40 proc. padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Tai sakoma trečiadienį priimtoje Europos Parlamento rezoliucijoje (341 balsas už, 263 prieš, 26 susilaikė).
Ši rezoliucija yra Europos Parlamento atsakas į praėjusių metų Europos Komisijos Žaliąją knygą, pradėjusią diskusiją dėl ES kovos su klimato kaita politika po 2020 m. Šių metų sausio mėn. Europos Komisija pasiūlė teisės akto projektą, kurį daugelis EP narių įvardijo kaip nepakankamai ryžtingą.
Europarlamentarai kviečia Komisiją ir ES valstybes įsipareigoti iki 2030 m. 40 proc. sumažinti anglies dvideginio išlakas palyginti su 1990 m. Jie taip pat ragina 40 proc. padidinti energijos vartojimo efektyvumą, o 30 proc. energijos gaminti iš atsinaujinančių šaltinių. Norint šiuos tikslus įgyvendinti, kiekviena ES valstybė turėtų nustatyti savo tikslus, atsižvelgdama į savo padėtį ir galimybes, mano EP nariai.
„Energijos kaina daro didžiulę įtaką įmonėms, pramonei ir piliečiams. Jei norime sumažinti energijos importą, turime daugiau jos gaminti Europoje ir efektyviau naudoti išteklius. Jei turėsime platų energijos rūšių derinį ir efektyviau ją naudosime, tai leis iš esmės sumažinti anglies dvideginio išlakas, paskatins kurti naujas technologijas, sukurs darbo vietų ir pavers mūsų ekonomikas žalesnėmis“, – pažymėjo EP pranešėja Anne Delvaux (Europos liaudies partija, Belgija).
Naujausi komentarai