Vakarų Indonezijoje ketvirtadienį išsiveržė vienas ugnikalnis, kuris išspjovė aukštą pelenų stulpą, kai aplinkinių kaimų gyventojai buvo pradėję grįžti namo po ankstesnio išsiveržimo prieš kelias savaites, pranešė pareigūnai.
Per sprogimą Sinabungo ugnikalnyje, esančiame Šiaurės Sumatros provincijoje, pelenų stulpas pakilo į trijų kilometrų aukštį. tačiau kol kas negauta jokių pranešimų apie nukentėjusius žmones arba padarytą žalą, sakė Nacionalinės stichinių nelaimių grėsmės mažinimo ir valdymo tarybos atstovas Sutopo Purwo Nugroho (Sutopas Purvas Nugrohas).
Pasak jo, kaimus, ūkius ir medžius aplink 2 600 metrų aukščio griaudėjantį kalną padengė storas pelenų sluoksnis, o pareigūnai evakavo daugiau nei 3,3 tūkst. žmonių. Dauguma jų gyvena dviejuose kaimuose, esančiuose arčiau nei už trijų kilometrų nuo ugnikalnio Karo rajone.
Lava iš kraterio nesiliejo, o ant šlaitų neįvyko nuošliaužų ir griūčių. Aplinkiniams miesteliams ir kaimams pavojus negrėsė, tačiau pareigūnai perspėjo turistus laikytis atokiai nuo pavojingos zonos 1,5 kilometro spinduliu aplink kraterį, sakė S.P.Nugroho said.
Praeitą mėnesį daugiau nei 15 tūkst. žmonių buvo priversti evakuotis, kai pabudo ši trejus metus snaudęs ugnikalnis, išmetęs pelenų ir dūmų debesį, o ant jo šlaitų įsiplieskus gaisrams.
Paskutinis didelis Sinabungo išsiveržimas įvyko 2010 metų rugpjūtį ir rugsėjį, kai ugnikalnis pabudo po beveik 100 metų ramybės – tąsyk žuvo du žmonės, o dar 30 tūkst. gyventojų evakavosi. Tas išsiveržimas mokslininkams buvo netikėtas, nes kalnas maždaug keturis šimtmečius nerodė beveik jokios vulkaninės veiklos.
Sinabungas yra vienas iš daugiau nei 120 veikiančių ugnikalnių Indonezijoje. Ši salų valstybė yra vadinamajame Ramiojo vandenyno ugnies žiede, kuriame dažnai vyksta žemės drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai.
Naujausi komentarai