Pereiti į pagrindinį turinį

Pradeda veikti naujos saugomų teritorijų direkcijos

2022-07-01 04:36
ELTOS inf.

Nuo liepos 1 dienos pradeda veiklą naujos Aukštaitijos, Dzūkijos-Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos. Anksčiau veiklas regioniniuose parkuose ir valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose vykdė atskiros mažos direkcijos, dabar jos sujungtos į keturias stambesnes direkcijas.

Pradeda veikti naujos saugomų teritorijų direkcijos
Pradeda veikti naujos saugomų teritorijų direkcijos / L. Balandžio / BNS nuotr.

Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija sujungė Anykščių, Asvejos, Biržų, Sartų ir Gražutės, Kauno marių, Krekenavos ir Sirvėtos regioninių parkų direkcijas. Naujos direkcijos juridinis adresas bus Anykščiuose.

Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija, būsianti Žuvinte (Aleknonių k.), apims Aukštadvario, Dieveniškių, Metelių, Nemuno kilpų, Neries, Panemunių, Veisiejų, Vištyčio regioninių parkų ir Žuvinto biosferos rezervato direkcijų vykdytus darbus.

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija jungs Dubysos, Kurtuvėnų, Salantų, Tytuvėnų, Varnių, Ventos, Žagarės regioninių parkų ir Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcijas. Naujos Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos būstinė – buvusiose Varnių regioninio parko direkcijos patalpose Ožtakiuose.

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija jungs Nemuno deltos, Pagramančio, Pajūrio, Rambyno regioninių parkų ir Viešvilės valstybinio rezervato direkcijas. Naujos direkcijos juridinis adresas bus Rusnėje, kur buvo Nemuno deltos regioninio parko direkcijos patalpos.

Nacionalinių parkų direkcijos išlieka ir jos vykdys veiklą kaip ir anksčiau – nacionalinių parkų ir priskirtų teritorijų ribose.

Politiką formuoja ir reglamentuoja Aplinkos ministerija, už nacionalinio lygmens funkcijų įgyvendinimą atsakinga Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, o regioninio lygmens funkcijų įgyvendinimas priskirtas saugomų teritorijų direkcijoms.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus Alberto Stanislovaičio, kad darbas būtų efektyvesnis, naujose Aukštaitijos, Dzūkijos-Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijose formuojami specializuoti biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsaugos skyriai, numatomos kitos geresniam funkcijų vykdymui būtinos pareigybės (architekto, viešųjų pirkimo specialisto, projekto vadovo ir kt.). Dėl direkcijų sujungimo sumažėjus bendrųjų funkcijų pareigybių, numatoma didesnį dėmesį ir daugiau lėšų skirti gamtosaugos specialistams – ekologams bei kraštotvarkininkams.

Bendras darbuotojų skaičius po saugomų teritorijų sistemos pertvarkos naujose direkcijose išliks toks pats, pabrėžia pranešime Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba. Taip pat specialistai ir toliau dirbs tuose regioniniuose parkuose ir rezervatuose kaip dirbo. Keičiasi vadybos principai.

Po pertvarkos sumažinus neracionaliai didelės apimties bendrąsias funkcijas, sutaupytos biudžeto lėšos bus naudojamos kokybiškoms saugomų vertybių apsaugos ir tvarkymo priemonėms, taip kuriant pridėtinę vertę visai visuomenei.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra