Mažąjį varpenį, kuris priklauso mažųjų papartėlių grupei, pievoje pamatyti sunku net specialistui. Jis kol kas vos dviejų centimetrų dydžio.
Aplinkosaugininkai dar laukia žinovų patvirtinimo, jog tai tikrai yra būtent tas pats augalas, apie kurį svarstoma.
Pajūrio regioninio parko direkcijos ekologas Erlandas Paplauskis šią retenybę pastebėjo atsitiktinai, vaikščiodamas pilkosiomis kopomis.
"Tam, kad parke būtų palaikoma bioįvairovė, čia nuolat vyksta gamtos tvarkymo darbai – šienaujama, kertami krūmai ir kt. Aš džiaugiuosi, jog pavyko išsaugoti šią teritoriją, nes prieš kurį laiką čia norėta įrengti golfo laukus", – prisiminė E.Paplauskis.
Mažąjį varpenį Lietuvos specialistai gamtoje paskutinį kartą buvo aptikę prieš dešimtmetį.
Eksperto įvertinimo aplinkosaugininkai kreipėsi į biomedicinos mokslų daktarę Dalytę Matulevičiūtę. Ji patvirtino, jog pajūrio pievose ir vėl pasirodė vienas rečiausiai šalyje pasitaikančių papartėlių. Bet tai turi patvirtinti dar bent keli specialistai.
Pajūrio regioniniame parke aptinkama ir daugiau retų augalų – čia auga smiltyninis laibenis, Europoje saugoma pajūrinė linažolė, yra ir daugiau į Raudonąją knygą įrašytų rūšių.
O pernai toje vietoje, kur šiemet išdygo retoji rūšis, buvo pridygę kitų papartėlių, vienalapių driežlielių, liaudyje vadinamų uošvienės liežuviais.
Naujausi komentarai