Pereiti į pagrindinį turinį

Kaip darbdaviai vertina Bolonijos procesą?

2010-07-09 17:50
Kaip darbdaviai vertina Bolonijos procesą?
Kaip darbdaviai vertina Bolonijos procesą? / "Evolution Office System" nuotr.

Švietimo mainų paramos fondas atliko Darbdavių sektoriaus požiūrio į Lietuvoje ir Europoje vykstančius aukštojo mokslo sektoriaus pokyčius tyrimą.

Švietimo mainų paramos fondas nuo 2009 m. vykdo Europos Komisijos finansuojamą projektą, kurio tikslas verslo sektoriaus atstovams pateikti informaciją apie Europos ir Lietuvos aukštajame moksle vykstančias reformas ir galimą jų naudą verslo sektoriui.

Šio projekto metu 2010 m. pavasarį Švietimo mainų paramos fondas kartu su VšĮ Socialinės informacijos ir mokymų agentūra atliko tyrimą, kuriame buvo įvertintas darbo sektoriaus atstovų (verslo darbdavių, profesinių organizacijų, profesinių sąjungų) požiūris į Bolonijos proceso diegimą Europoje bei Lietuvoje, su tuo susijusią Lietuvos aukštojo mokslo ir studijų sistemos kaitą.

Trumpai apie tyrimą:

Trukmė: 5 mėn;
Pradžia: 2010 sausis;
Pabaiga: 2010 gegužė.

Prielaidos

Analizuojant pagrindinius Bolonijos proceso tikslus, aiškiai matyti šio reiškinio bendras orientyras į studijų internacionalizavimą įvairiais lygiais:

dėstytojų ir studentų mobilumą;

kompetencijas, reikalingas šiuolaikinės Europos šalių rinkai;
aukštojo mokslo institucijų aktyvią sąveiką ir kt.

Diskusijos apie aukštojo mokslo funkcionalumą rinkos atžvilgiu netyla visą laiką. Suprantama, kad darbdaviai gali būti vieni geriausių ekspertų, tiek vertinant aukštojo mokslo absolventų poreikį rinkoje, tiek ir jų parengimo kokybę. Atliktas tyrimas suteikė naujų reprezentatyvių duomenų apie abu šiuos aspektus.

Tyrimo tikslas

Tyrimu siekta įvertinti darbo sektoriaus atstovų (verslo darbdavių, profesinių organizacijų, profesinių sąjungų) požiūrį į Bolonijos proceso diegimą Europoje bei Lietuvoje, su tuo susijusią Lietuvos aukštojo mokslo ir studijų sistemos kaitą.

Tyrimo metodai:

Reprezentatyvi anketinė darbdavių apklausa (kiekybinis metodas). Tiriamųjų respondentų visumą sudarė 1237 respondentai.

Fokus grupės (kokybinis metodas). Tokiu būdu buvo apklausti verslo įmonių šakinių organizacijų (Lietuvos pramonininkų konfederacija, jos šakiniai padaliniai, paslaugų sektoriaus įmonių organizacijos ir pan.), profesinių organizacijų ir asociacijų, profesinių sąjungų atstovai.

Dokumentų analizė. Jos pagalba buvo operacionalizuojamas tyrimo objektas, išryškinant svarbiausius Bolonijos proceso požymius ir vėliau duomenis interpretuojant teoriniu požiūriu.

Tyrimo rezultatai

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų