Šiemet prekyba internetu labiausiai augo mažesniuose šalies miestuose bei gyvenvietėse - net 60 proc., dvigubai daugiau nei didžiuosiuose šalies miestuose.
Internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ duomenys rodo, kad šiuo metu pagal 1000-ui gyventojų tenkančių pirkinių internetu skaičių Lietuvoje pirmauja Mažeikiai (beveik 20 prekių), Visaginas (16 prekių) ir Telšiai (beveik 15 prekių).
„Tokį elektroninės prekybos pagyvėjimą mažesniuose šalies miestuose lėmė didėjanti interneto skvarba. Prie jo prisijungę miestelių gyventojai atsigręžė į elektroninę prekybą, nes savo gyvenamoje teritorijoje jie yra apriboti prekių pasirinkimo. Dabar jiems nebūtina važiuoti į už keliasdešimt kilometrų įsikūrusį prekybos centrą, kad galėtų apsipirkti“, - sakė elektroninės parduotuvės direktorius Dainius Liulys.
Pasak D. Liulio, mažesnieji šalies miestai ir gyvenvietės šiemet pagal apsipirkinėjimą internetu pralenkė ir didmiesčius. Vilniuje 1000-ui gyventojų teko 14 internetu įsigytų pirkinių, Klaipėdoje – 12, o Kaune – 10 prekių.
Populiariausios mažeikiškių internetu pirktos prekės buvo moteriški kvepalai „Elizabeth Arden“, GPS imtuvas „Tom Tom“, „Crocs“ avalynė, gimnastikos lankas „HulaHoop“ ir nešiojamasis kompiuteris „Acer“.
„Nuo didmiesčių nutolusių vietovių gyventojai renkasi labai įvairias prekes – nuo parfumerijos iki sporto įrenginių ir kompiuterių bei jų priedų. Visas jas sieja tai, kad šalia savo namų šių prekių gyventojai negali įsigyti arba jų netenkina pasirinkimas ir kaina” , - teigė D. Liulys.
Interneto parduotuvės duomenimis, populiariausia atsiskaitymo už prekes internetu priemonė atokesnėse šalies vietovėse yra mokėjimas grynaisiais, atsiimant prekę. Tuo tarpu didmiesčių gyventojai dažniau už prekes linkę susimokėti per elektroninės bankininkystės sistemą.
Plėsdama prekių atėmimo taškų tinklą, nuo gegužės „Pigu.lt“ pirkėjams pasiūlė prekes atsiimti Lietuvos pašto skyriuose 50-tyje miestų. Čia už prekių pristatymą gyventojai moka dvigubai mažiau, nei pristatant jas į namus.
Šiemet internetinė parduotuvė planuoja 20 mln. Lt apyvartą. Pernai metais pardavimai sudarė 15 mln. Lt, 2008 m. – 4,2 mln. Lt.
Naujausi komentarai