Daugiausia moksleiviams skirto festivalio renginiuose bus galima lankyti nemokamas ekskursijas, seminarus, paskaitas, pasitikrinti verslumo gebėjimus, aukštųjų technologijų kompanijose, verslo įmonėse bus pasakojama apie perspektyvias profesijas ir kokių kompetencijų reikia, norint realizuoti savo svajones, teigia organizatoriai.
„Ateities Lietuvos ekonomikos sėkmė priklausys nuo to, ar sugebėsime ir toliau auginti šias industrijas, skatindami jas rinktis jaunus specialistus. Jaunimą su inovatyviomis industrijomis supažindinantys renginiai, tokie kaip „Erdvėlaivis Žemė“, padeda pamatą ir inovacijomis grįstos šalies ekonomikos augimui, ir jaunų žmonių suvokimui, kad Lietuvoje taip pat galima kurti išskirtinius sprendimus pasauliui, gaunant gerą atlyginimą“, - pranešime spaudai cituojamas vienas iš festivalio globėjų ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.
Lietuvos mokslų akademijoje Vilniuje vyks seminaras „Dirbtinė intuicija: kokių kompetencijų reikės dirbtinio intelekto ir robotizacijos eroje“, Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete numatoma diskusija, kaip daryti pokyčius organizacijoje.
Panevėžyje planuojamas pažintinis turas po modernią, automatizuotą norvegų „Devold“ gamyklą, gaminančią termodrabužius. Ekskursijoje po ADAX gamyklą, gaminančią šildymo sistemas, bus galima sužinoti apie ateities daiktų interneto sprendimus ir išgirsti kaip gamyklos atrodys ateityje. Ekskursijoje po Panevėžio mechatronikos centrą mokiniai susipažins su mikro-nano kūrimo technologijomis, pamatys kriptovaliutų išgavimo sistemas, sužinos kas vyksta pasaulinėje kriptovaliutų rinkoje ir kaip „blockchain“ technologija bus naudojama ateityje.
Vilniuje veikiančios Robotikos mokyklos darbuotojai lankysis Merkinės V. Krėvės gimnazijoje, kur kvies jaunuosius robotikos mėgėjus daugiau sužinoti apie šią sritį, o Vilniuje ir Kaune organizuos programavimo pratybas, remiantis „Minecraft“ žaidimu.
Klaipėdos Vytauto Didžiojo ir Žemynos gimnazijose lankysis programavimo akademijos moksleiviams „Code Academy Kids“ vadovė Aurelija Makselytė, parengusi paskaitą apie moksleivių verslumą ir jo svarbą.
Šiaulių miesto verslo inkubatoriuje viešosios įstaigos „Eduplius“ vadovas Romanas Šarpanovas kvies pradinių klasių mokinius į edukacinius užsiėmimus, kuriuose naudojami „Ozobot“ robotai, padedantys lavinti informatinį ir kritinį mąstymą.
Besidomintieji lazerinės ir šviesos technologijomis kviečiami į Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centrą Vilniuje. Fotonikos slėnyje bus galima aplankyti lazerių kūrimo dirbtuves, mokslininkų laboratorijas, susipažinti su lazerių veikimo principais ir pamatytu vieną iš lazerių taikymo sričių – 3D spausdinimą.
Festivalio renginiai vyks iki rugsėjo 21 dienos.
Naujausi komentarai