Apie pranešta turtingiausiam pasaulio žmogui ėmus naudotis didžiuliais JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) jam suteiktais įgaliojimais pertvarkyti ir išardyti federalines agentūras.
Beprecedentis išlaidų mažinimas sukėlė klausimų dėl interesų konflikto, nes didelė dalis šių agentūrų vykdo išsiplėtusios E. Musko verslo imperijos reguliavimo priežiūrą.
„Grok“ – tai suprasti visatą“, – sakė E. Muskas pradėdamas „Grok 3“ pristatymą.
„Mus varo smalsumas dėl visatos prigimties – tai taip pat lemia, kad esame maksimaliai tiesos ieškantis DI, net jei ta tiesa kartais prieštarauja tam, kas politiškai korektiška“, – teigė jis.
E. Muskas vadina „Grok 3“ „siaubingai protingu“, turintį 10 kartų daugiau skaičiuojamųjų išteklių nei praėjusių metų rugpjūtį išleistas jo pirmtakas.
Jo bendrovės „xAI“ flagmanas „Grok 3“ buvo apmokytas naudojant sintetinius duomenis ir jame naudojami savaiminio taisymo mechanizmai, padedantys išvengti klaidų, vadinamųjų „haliucinacijų“, dėl kurių kai kurie DI pokalbių robotai gali apdoroti klaidingus ar klaidinančius duomenis kaip faktus.
„Protavimo galimybės“
„Grok 3“ turi labai galingų protavimo galimybių, todėl iki šiol atliktais bandymais „Grok 3“ pranoksta bet ką, kas buvo išleista, apie ką mes žinome, todėl tai geras ženklas“, – sakė E. Muskas per vaizdo pokalbį praėjusią savaitę Dubajuje vykusiame Pasaulio vyriausybių viršūnių susitikime.
„Grok 3“ pirmiausia bus prieinama socialinio tinklo „X“ mokantiems „Premium+" prenumeratoriams, o tik po to – kitiems vartotojams.
Atnaujintas pokalbių robotas patenka į perpildytą lauką, kuriame šalys lenktyniauja, siekdamos pristatyti sudėtingesnius ir ekonomiškesnius DI produktus.
Praėjusį mėnesį Kinijos startuolis „DeepSeek“ šokiravo pasaulinę DI pramonę, pristatydama nebrangų ir aukštos kokybės pokalbių robotą R1. Tai tiesioginis iššūkis JAV ambicijoms pirmauti pasaulyje plėtojant šią technologiją.
„Grok 3“ taip pat varžosi su „OpenAI“ pokalbių robotu „ChatGPT“. „OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas (Semas Oltmanas) E. Muskui yra tapęs aršiausiu priešu, nors 2015-aisiais jis buvo vienas iš bendrovės įkūrėjų.
Į projektą, sukurtą kaip atsvarą „Google“ dominavimui DI srityje, iš pradžių investavo E. Muskas.
Po trejų metų E. Muskas pasitraukė, o 2022-aisiais „OpenAI“ išleistas „ChatGPT“ tapo pasauline technologijų sensacija, o S. Altmanas – žvaigžde.
Nuo to laiko jų santykiai tapo vis labiau konfliktiški, o praėjusią savaitę „Open AI“ valdyba atmetė E. Musko vadovaujamą pasiūlymą išpirkti bendrovę už beveik 100 mlrd. dolerių (95 mlrd. eurų).
D. Trumpas ir technologijos
D. Trumpas savo naujojoje administracijoje didelį dėmesį skyrė technologijų sektoriui. Jo inauguracijos metu geriausiose vietose sėdėjo technologijų milijardieriai, o Baltuosiuose rūmuose jis paskelbė daug svarbių DI infrastruktūros iniciatyvų.
E. Muskas tapo svarbia administracijos figūra – jis yra vienas artimiausių D. Trumpo patarėjų ir naujai sukurto Vyriausybės efektyvumo departamento (DOGE), pradėjusio radikalią JAV vyriausybės biurokratijos pertvarką, vadovas.
Kritikai perspėja, kad E. Musko artumas prezidentui kelia didelį interesų konfliktą, nes jis veikia kaip patarėjas D. Trumpui dėl įstatymų ir taisyklių, susijusių su DI – tik vienu iš sektorių, kuriame jis turi didelį komercinį interesą.
„Bloomberg“ duomenimis, „xAI“ apklausia potencialius investuotojus dėl maždaug 10 mlrd. dolerių (9,5 mlrd. eurų) finansavimo etapo, kuris leistų bendrovei pasiekti maždaug 75 mlrd. dolerių (71,6 mlrd. eurų) vertę.
E. Muskas, kuris taip pat vadovauja bendrovėms „SpaceX“ ir „Tesla“, 2023-iųjų liepą įkūrė bendrovę „xAI“, netrukus po to, kai pasirašė atvirą laišką, raginantį pristabdyti galingų DI modelių plėtrą.
Naujausi komentarai