10 dolerių kainuojanti interneto kamera, kurią Anna Giesman nupirko savo dukrai svetainėje „Office Depot“ savaitgalį po Padėkos dienos, skambėjo lyg pasiūlymas, kuris per geras, kad būtų tikras.
Šiuo atveju būtent taip ir buvo. Po savaitės ji susirūpino ir nusiminė, nes CD, kuris buvo pateiktas kartu su kamera, turėjo internetinę nuorodą, kuri infekavo kompiuterį netikra antivirusine programine įranga. Ši istorija rodo, kaip lengvai kenkiančios programos gali patekti į nieko neįtariančių vartotojų kompiuterius, kai kibernetiniai nusikaltėliai tampa ekspertais, įsilauždami į teisėtas interneto svetaines, kad rastų savo aukų, skelbia itzinios.lt.
Anna Giesman nupirko savo dukteriai kamerą, kad ji galėtų internetu bendrauti su savo drauge, neseniai persikėlusia gyventi į Vokietiją. Kai ji įdėjo kompaktinį diską, kuris buvo pateikiamas kartu su interneto kamera „Markvision Magnetic“, pasirodė nuoroda į „Markvision“ interneto svetainę. Norėdama daugiau sužinoti apie šį produktą, moteris nuspaudė nuorodą ir iškart suprato, kad kažkas ne taip. Interneto puslapis buvo tuščias, o kompiuterio ekrane pasirodė langas, kuriame buvo rašoma, jog reikia nedelsiant atnaujinti „Windows“ programinę įrangą. Kai moteris nuspaudė raudoną „X“, norėdama uždaryti langą, pasirodė naujas langas, skenuojantis kompiuterį. Šį skenavimą „McAfee“ antivirusinė programa sustabdė, tačiau Anna Giesman vis tiek nerimavo. Supanikavusi ji išjungė kompiuterį ir paskambino „Office Depot“. Jų technikos darbuotojai patarė jai išbandyti nemokamą antivirusinę programą „Avast“, atpažįstančią netikrus antivirusinius failus.
Tai nesiderina su kameros kūrėju. „Aš buvau tikrai sutrikusi, - sakė moteris. – Šiame kompiuteryje – visas mano gyvenimas“. Netikra antivirusinė programinė įranga sukuria pranešimus, kurie įspėja aukas apie saugumo problemas ir ragina juos išspręsti šias problemas, kol galiausiai sužino jų kredito kortelių numerius. „Įdiegus šią netikrą antivirusinę programą, ji gali būti naudojama parsiunčiant kenkiančias programas, tokias kaip „keyloggers“, - sakė antivirusinių programų pardavėjo „AVG Technologies“ vyriausiasis tyrimų pareigūnas Roger Thompson. – Didžiausias problemas šiuo metu kelia netikros antivirusinės programos. Aš manau, kad labai daug žmonių iš jų uždirba pinigus“.
Nors ši kamera buvo įvardinta kaip puikus pasiūlymas „Office Depot“ svetainėje, tačiau kompanijos teigimu, susigundė tik nedidelė klientų dalis. „Markvision“ laikinai uždarė savo interneto svetainę, kad apsaugotų vartotojus nuo viruso. „Mūsų svetainė vėl veiks tik tuomet, kai įsitikinsime, jog virusas buvo pašalintas“, - teigė kompanija.
Vartotojai, kurie nusipirko „Markvision“ interneto kamerą, norėdami ja naudotis, neturi įdiegti kompaktinio disko. Kompanijos „Google“ paieškos sistema nurodo, jog svetainė gali būti kenksminga, nes joje rastas įtartinas turinys. Šie įvykiai smarkiai pakenkė „Office Depot“ reputacijai. „Aš nesitikėjau, kad „Office Depot“ gali parduoti man ką nors panašaus“, - pripažino Anna Giesman.
Naujausi komentarai