Pereiti į pagrindinį turinį

Improvizacijos alkoholio tema

Jeigu kas nors mano, kad visi alkoholiniai gėrimai vienas nuo kito beveik nesiskiria, klysta. Skiriasi kaina, skirtingas stiprumas. Be to, netgi ne visi ugniniai gėrimai būtinai turi būti skysti. Gamintojų išradingumas beribis.

Butelis – it meno kūrinys

Kiekvienas save gerbiantis gėrimų mėgėjas žino, kad brangiausias gėrimas – konjakas. Ypač išleistas kokia nors proga. Pavyzdžiui, tūkstantmečio.

Antai konjakas "Hennessy Timeless" pagamintas iš vienuolikos įvairių metų spiritų. Seniausias išvarytas 1900 m. Savaime suprantama, šio gėrimo partija ribota. Tik 2000 krištolinių ąsočių. Atitinkama buvo ir jos kaina – 25 tūkst. JAV dolerių už butelį.

"Courvoisier" pasirodė kuklesnis, ir už tūkstantmečio kūrinį užsiprašė gerokai mažiau – 2500 svarų sterlingų.

Tiesa, "Hennessy" nusprendė nesustoti ir 2007 m., vieno savo įkūrėjo garbei paleido dar vieną seriją – "Beauty de Siecle". Po 105 tūkst. svarų sterlingų. Už butelį. Kiekvieną iš šimto.

Gana brangų konjaką pagamino "Remy Martin". Už Liudviko XIII vardu pavadinto gėrimo butelį klientai mokėjo 46 500 eurų. Tiesa, už tokią sumą jie gavo išties didelį – pusantro litro – prabangų butelį: krištolinį, dekoruotą, su 4,5 karato deimantu kamštyje.

Šiuo klausimu daug teisingiau įvertintas jau minėtas "Courvoisier". Butelio "Esprit" kaina, žinoma, kandžiojasi, bet deimanto kamštyje nėra, nors krištolas ir auksas savo vietose. Tačiau juk negali prašyti už konjaką, kurio gamybai naudotas net 1812 m. spiritas, mažiau negu 1000 eurų.

Stipriausias alus – 27 laipsnių

Gėrimas liaudžiai – alus. Patį brangiausią alų prieš pusantrų metų pagamino amerikiečiai. Įvairiuose aukcionuose internete butelio kaina siekė 180 JAV dolerių. Štai čia kaip tik tas atvejis, kai kaina priklauso nuo stiprumo. Samuelio Adamso alus "Utopias", išvirtas Bostone, – 27 proc. stiprumo! Iki šiol dėl stipriausio alaus tarpusavyje varžėsi Vokietijos ir Čekijos aludariai, sugebėję išvirti 25 proc. stiprumo alų. Bet amerikiečiai nugalėjo ir vienus, ir kitus, taip pat ir ant kulnų jiems lipusius britus.

Tačiau alus – tik apšilimas. Jei kalbėtume apie stiprumą apskritai, reikia paminėti absentą – 70 proc. stiprumo gėrimas tikrai ne silpniems.

Beje, kalbant apie absoliutų rekordą, didžiausia spirito koncentracija yra pačiame spirite. Jo tikrai niekas neperspjaus.

Alkoholis garų pavidalu

Vienas gudruolis iš Anglijos nusprendė, kad bus daug sveikiau, jei alkoholis pateks į organizmą, neužsukdamas į virškinimo sistemą. Kitaip tariant – garų pavidalu.

Viskas paprasta. Į kaljaną panašus įrenginys, vamzdelis, alkoholio garai maišosi su deguonimi ir – laimės pojūtis. Poveikis greitas ir neskausmingas. Girtumas praeina taip pat greitai, kaip ir ateina. Pagirių nebūna. Kalbant apie gėrimą, pilamą į agregatą, ribojimo nėra. Viskas priklauso nuo kliento fantazijų. Gali pilti nors... kefyrą!

Į tabletę suspausta taurelė

Toje pačioje Anglijoje pilietis, vardu Davidas Nuttas, sugalvojo kietąjį alkoholį, t. y. alkoholio tabletes. Kam jis tai padarė, niekas nežino. Juk, kaip sako žinovai, visa alkoholinių gėrimų vartojimo prasmė yra aromato degustavimas ir po to išliekančio skonio jutimas. Kokio skonio gali būti į aspirino panaši tabletė, tiksliai pasakyti sunku. Tačiau ragavusieji tikina, kad nuo tokios tabletės galima apgirsti, kaip ir nuo taurelės.

Tikrai sausas vynas

Čia labiausiai pasižymėjo amerikiečiai – jie bando net vyną gaminti kaip miltelius.

Tiesa, kad tai vynas – per stipriai pasakyta. Veikiau tai gaivinantis gėrimas, kuris atskiestas vandeniu turi 3–4 proc. spirito. Iš pradžių jis buvo parduodamas kaip aromatizatorius, bet po to, kai jį oficialiai "išrado" ir olandai, beje, ne prastesni miltelių žinovai, melagystės baigėsi, ir šį gaminį pradėta pardavinėti kaip vyną nepilnamečiams. Juk niekur neparašyta, kad iki aštuoniolikos metų draudžiama vartoti sausą alkoholį!


Girtuokliai ir abstinentai


Didžiausi pasaulio blaivininkai

Johnas Rockfelleris, Romanas Abramovičius, Aizekas Azimovas, Adolfas Hitleris, Charlesas Darwinas, Pitagoras, Abraomas Linkolnas, Jimas Carrey, Bruce'as Willisas.

Didžiausi taurelės mėgėjai

Winstonas Chirchillis, Ernestas Hemingway, Edgaras Alanas Poe, Vladimiras Vysockis, Sergejus Jeseninas, Petras I, Ozzie Osbornas, Davidas Haselhoffas, Henri de Toulouse-Lautrec'as.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų