Maistą mylinčios moterys teigia, kad planuodamos receptus, visada atsižvelgia ir į tai, kad, pagaminti siūlomą patiekalą būtų nebrangu, todėl apsipirkimo metu vadovaujasi vienu pagrindiniu principu.
Socialiniuose tinkluose tūkstančius sekėjų buriančios žinomos moterys Amelija Jakučionė-Žliobė, Indrė Trusovė ir Gintarė Dragašiūtė virtuvėje, o tuo pačiu ir ieškodamos produktų parduotuvėse sukasi itin dažnai. Šias moteris jungia vienas įprotis – apsipirkdamos, visos jos stengiasi sutaupyti ir savo sekėjams pristatyti tokius patiekalus, kuriuos išties nesudėtinga ir nebrangu pasigaminti namuose. Todėl „Maximos“ parduotuvėse ieško geltonomis prekių etiketėmis pažymėtų produktų su „Mažos kainos garantija“. Taip yra užtikrintos, jog mėgstamus ingredientus įsigyja tikrai ne brangiau nei kitose didžiosiose parduotuvėse.
„Mažiausiai 2 kartus per savaitę palyginame 2000 perkamiausių prekių kainas mūsų parduotuvėse ir kituose didžiuosiuose prekybos centruose. Jei randame, kad kur nors mūsų stebimas produktas kainuoja pigiau, kainas savo parduotuvėse iškart sumažiname. Taip geriausios kainos paiešką atliekame už savo klientus ir jie gali būti tikri, jog už mėgstamus produktus mūsų parduotuvėse tikrai nepermoka“, – dalijasi „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.
Norėdamos parodyti, kad stebinti namiškius originaliais ir lengvai pagaminamais patiekalais nekainuoja daug, žinomos moterys siūlo patiekalų, puikiai tiksiančių pusryčiams, idėjas. Pastariesiems pagaminti prireikė tik tų produktų, kuriems taikoma „Maximos“ „Mažos kainos garantija“. O kad įsitikinti būtų dar paprasčiau, taip pat ir suskaičiavo jų kainas.
Amelijos cukinijų ir varškės blynai
Įvairų, visavertį maistą savo šeimai įprastai ruošianti Amelija Jakučionė-Žliobė teigia, kad išlaidų maistui biudžetą seka nuolat, todėl apsiperkant atsižvelgia į prekių kainas ir ieško būdų, kaip sutaupyti. Tačiau – ne kokybės sąskaita.
„Noriu pirkti tai, ką mėgstu aš ir mano šeima, tuos produktus ir gaminius, kuriuos jau esame išbandę, o be kai kurių jau ir neįsivaizduojame savo mitybos raciono. Man patinka, ypač, kai parduotuvėje sukiojuosi kartu su vaikais, rasti palengvinimų, tokių, kaip geltonos prekių kainos, padedančių ir sutaupyti, ir reikalingas prekes rasti greičiau. Renkantis pamėgtus produktus ir „sutelpant“ į suplanuotą biudžetą maisto gaminimas man išlieka labai malonus“, – pasakoja trijų vaikų mama.
Sekmadienio pusryčiams receptų kūrėja siūlo išsikepti blynų, kurių viena porcija kainuos 1,45 euro.
Reikės: 300 g cukinijos, šaukštelio druskos, 2 kiaušinių, 1–2 česnako skiltelių, 100 g varškės, 25 g kietojo sūrio, mėgstamų prieskoninių žolelių, 40 g miltų, pusės šaukštelio kepimo miltelių. O padažą pasigaminkite iš 200 g jogurto, ketvirtadalio ilgavaisio agurko ir skiltelės česnako.
Paruošimas: Sutarkuotą cukiniją sumaišykite su druska ir palikite pastovėti apie 15 minučių. Išplakite kiaušinius su traiškytu česnaku ir žiupsniu pipirų. Dėkite varškę, tarkuotą sūrį, žoleles ir sutrinkite šakute. Nuo cukinijų nuspauskite vandenį ir įmaišykite į tešlą kartu su miltais ir kepimo milteliais. Kepkite alyvuogių aliejuje. Padažui sutarkuokite agurką ir viską išmaišykite.
Indrės varškės apkepas
Tinklaraščio „Sveika ir gardu“ autorė, būsima dietistė Indrė Trusovė pastebi, kad vienas dažniausių mitų susijusių su sveika mityba yra tai, jog maitintis sveikai yra labai brangu.
„Savo praktikoje, konsultuodama žmones mitybos klausimais bei bendraudama su sekėjais socialinių tinklų platformose, susiduriu su vyraujančiu įsitikinimu, kad sveika mityba yra prieinama ne visiems, nes sveikesni produktai kainuoja brangiau nei mažiau sveiki pasirinkimai. O juk tai tikrai nėra tiesa – sąmoningai apsiperkant, atsižvelgiant ir į produkto sudėtį, ir į kainą, sveikesnis maistas ilgainiui duos akivaizdžių privalumų sveikatos atžvilgiu, o piniginės tikrai nesuplonins“, – sako žinoma mitybos specialistė I. Trusovė.
Indrė siūlo pasigaminti varškės apkepą, kurio porcija vienam žmogui kainuos 0,59 eurus. O šio apkepo užteks net aštuoniems asmenims.
Reikės: 400 g pusriebės varškės, 5 kiaušinių, 300 g obuolių, 200 g bananų, 125 g ryžių, 50 g džiovintų spanguolių.
Paruošimas: Išplakite kiaušinius, nulupkite ir sutarkuokite obuolius. Nulupkite bananus ir sutrinkite šakute iki vientisos masės. Išvirkite ryžius ir palikite atvėsti. Sumaišykite visus ingredientus. Masę supilkite į kepimo popieriumi išklotą kepimo indą. Kepkite 180 laipsnių temperatūros orkaitėje apie 45 minutes.
Gintarės omletas su daržovėmis ir šonine
Soc. tinkluose vystomo kanalo „Gyvenkime sveikiau“ autorė Gintarė Dragašiūtė sako, kad ir šiokiadienio, ir savaitgalio pusryčiams 4–5 asmenų šeimai visada labai tinka omletas, tik svarbu nepamiršti daržovių.
„Patiekalai iš kiaušinių – tikra pusryčių žanro klasika. Tačiau vis kitą skonį omletui suteiks garnyras. O norint suvartoti reikalingų daržovių kiekį vienai dienai bei suteikti patiekalui spalvų ir sodrių skonių, rekomenduoju rinktis būtent jas. Šaldytas ar šviežias, kokių tik turite, neužims daug laiko paruošti, ir, žinoma, nekainuos daug“, – pasakoja kulinarė.
Viena Gintarės siūlomo patiekalo porcija kainuos apie 1,80 eurus.
Reikės: 3–4 didelių bulvių, šviežių arba šaldytų daržovių mišinio, šoninės, 10 kiaušinių, gabalėlio sūrio, žiupsnelio druskos ir pipirų.
Paruošimas: Bulves supjaustykite kubeliais ir virkite maždaug 15 minučių. Apvirtas bulves sudėkite į kepimo skardą, tada ant jų suberkite šviežių daržovių gabalėlius arba atšildytą šaldytų daržovių mišinį. Viską užklokite šoninės juostelėmis, o ant viršaus supilkite kiaušinių plakinį, pabarstykite druska ir pipirais. Kepkite orkaitėje apie 15–20 minučių. Ištraukus iš orkaitės omletą apibarstykite tarkuotu sūriu.
Naujausi komentarai