Pereiti į pagrindinį turinį

Sukurtas permatomas atminties modulis

2012-04-03 11:43
Sukurtas permatomas atminties modulis
Sukurtas permatomas atminties modulis / Shutterstock nuotr.

Permatomas, lankstus mobilusis telefonas, kurį galima apsivynioti aplink riešą. Arba kontaktinis lęšis, rodantis orų prognozę. Skamba pakankamai neįtikėtinai? Galbūt be reikalo.

James Tour,  garsaus Hjustono (JAV) mieste įsikūrusio Rice universiteto chemijos laboratorijoje  išrado permatomą, lankstų atminties modulį, pagamintą silikono oksido, kaip aktyvaus komponento, pagrindu.

Nacionaliniame JAV chemikų bendruomenės susitikime San Diego mieste buvo diskutuojama apie tai, kaip tokias, naujo tipo atmintines galima būtų sujungti su jau anksčiau sukurtais permatomais elektrodais. Permatomi elektrodai, skirti lankstiems, lietimui jautriems ekranams bei permatomoms elektrinėms grandinėms bei baterijoms sujungti buvo pagaminti prieš metus tame pačiame Rice universitete.

Kyla natūralus klausimas– kaip atmintinė gali būti permatoma? „Iš esmės, žmogaus akis to nepastebi, kadangi atminties puslaidininkiai ir jų jungtys yra per maži“, sako James Tour, kuris taip pat yra ir mechanikos inžinerijos, medžiagų bei kompiuterių mokslo sričių profesorius. „Pats silikonas yra permatomas. Jei būtų padidintas įprastinių puslaidininkių bei jungčių tankis, žmogaus akis tai pamatytų, todėl mes sukūrėme permatomus, lanksčius, geromis sąvybėmis pasižyminčius atminties modulius“, teigė mokslininkas. Sukurtas atminties modulis sugeria iki 10% saulės šviesos, todėl yra pakankamai skaidrus.

Permatomo atminties modulio gamybos technologija remiasi 2010 metais tame pačiame universitete atrastu gamybos būdu, kai silikono oksidą veikia didelis krūvis. Tuo metu susidaro mažiau nei 5 nanometrų diametro gryno silicio kristalų juostelės.

Svarbu paminėti, kad šie atminties moduliai yra atsparūs radiacijos, rentgeno spindulių poveikiui, taip pat stabiliai veikia iki 600 laipsnių įkaitusioje aplinkoje. Gali atlaikyti iki 10 000 įrašymo, trynimo ciklų. Vien tik skaitymo ciklų skaičius beveik neribotas. Nuskaitymo įtampa siekia 0.5V ir mažiau, įrašymo įtampa apie 3V, tuo tarpu trynimo– iki 4V. Skaičiai neįspūdingi, tačiau šiuo metu mokslininkai dirba jų mažinimo linkme.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų