Karklėje gyvenantis Petras Bučys pirmą kartą gyvenime susidūrė su keistu reiškiniu – jo namą taranavo iš dangaus smigęs kormoranas.
„Kas jam sutrukdė, gal užmigo beskrisdamas? Iš ryto ant stogo radome negyvą kormoraną“, – stebėjosi Karklės kaimo gyventojas.
Vyras nustėro, kai rado nuo paukščio smūgio sudaužytą stogo čerpę.
„Jis atsimušė į dangą ir žuvo. Viena čerpė dužo, bet reikėjo pakeisti ir šalia buvusią“, – kalbėjo P.Bučys.
Namų šeimininkas apžiūrėjo paukštį ir nusprendė jį perduoti Pajūrio regioninio parko darbuotojams.
„Sparnuotis atrodė jaunas, stiprus, tad nustebino tokia keista jo žūtis“, – tikino P.Bučys.
Karklės gyventojai negali pasakyti, kokiu metu paukštis taranavo stogą, naktį šeima pašalinių garsų negirdėjo.
„Nežinia kokia čia gamtos anomalija nutiko. Tačiau esu girdėjęs, kad sparnuočiai žūva atsitrenkę į pastatus. Anksti pavasarį arba kai mokosi skraidyti jauni paukščiai, nutinka, kad jaunikliai žūva atsitrenkę į statinius“, – tvirtino gyventojas.
Pajūrio regioninio parko darbuotojai nusprendė pagaminti kormorano iškamšą.
„Iškamša pasitarnaus edukacijai, kai supažindinsime vaikus su pajūryje gyvenančiais paukščiais“, – žadėjo Pajūrio regioninio parko ekologas Erlandas Paplauskis.
Ventės rago ornitologinės stoties ornitologas Vytautas Jusys tikino, jog nėra girdėjęs nieko panašaus, kad paukštis stačia galva nertų į pastato stogą.
„Negaliu to paaiškinti, keisti stebuklai. Gal jį jūrinis erelis pametė? Reikėtų apžiūrėti paukštį, kokius sužeidimus jis patyrė. O gal infarktas sparnuotį ištiko? Bet nesu girdėjęs, kad paukštis skrisdamas numirtų“, – stebėjosi ornitologas.
Naujausi komentarai