Penktą kartą Meno rinkos agentūros surengtas aukcionas nebuvo itin sėkmingas. Trečiadienio vakarą Vilniaus Rotušėje tebuvo parduota trečdalis surinktos kolekcijos.
Iš 216 aukcione pristatytų objektų buvo nupirkti tik 66. Nors aukciono rezultatai ir nebuvo patys tobuliausi, agentūros direktorė Simona Makselienė pripažino, kad šis renginys buvo ypatingas.
"Tai yra penktasis mūsų agentūros rengiamas aukcionas, bet kartu ir pirmasis. Pirmiausia, mes aukcioną "pakrikštijome", duodami jam Vilniaus aukciono vardą. O antra naujovė ta, kad žengėme žingsnį specializuotų aukcionų link", – pasakojo direktorė.
Šis renginys buvo skirtas knygoms, žemėlapiams, istorinei grafikai, fotografijoms ir kitiems susijusiems objektams.
"Tokio aukciono idėja buvo gimusi seniai. Džiugu, kad pagaliau ją pavyko įgyvendinti. Žinoma nebuvo lengva surinkti šias visas knygas. Bet labai daug bendravome su kolekcininkais", – sakė S.Makselienė.
Vilniaus aukciono metu knygų bei susijusių objektų kainos svyravo nuo 20 litų iki 37 tūkst. litų. Tačiau pačios brangiausios "Bažnytinės slavų k., folio", su graviūruotomis vario užsklandomis, išmargintomis scenomis iš Biblijos, niekas ir nenusipirko. Neparduota buvo ir įspūdinga "Bostono Lietuvių enciklopedija", kurią sudaro 35 tomai su dviem papildymais.
"Nors Lietuvos meno rinka maža, manau, kad ateityje galėsime rengti ir daugiau specializuotų aukcionų. O šio renginio rezultatais esu visai patenkinta", – tikino S.Makselienė.
"Senos antikvarinės knygos paliečia žmogų visais lygmenimis: tiek intelektualiniu, tiek estetiniu, tiek netgi fiziniu. Jos sunkios, nepatogios ir didelės, popierius rupus ir užmezgantis dialogą su liečiančiais pirštais. O senų knygų kvapas apskritai yra nenusakomas", – susižavėjimu aukciono objektais neslėpė agentūros direktorė.
Naujausi komentarai