Alų gėrusiai manekenei musulmonei, kuri buvo nuteista išplakti rykštėmis, pirmadienį netikėtai pavyko pasiekti, kad jos bausmės vykdymas būtų atidėtas.
Pareigūnai bausmę atidėjo iki baigsis šventasis pasninko mėnuo Ramadanas.
32 metų Kartikai Sari Dewi Shukarno religinis teismas praėjusį mėnesį skyrė šešis kirčius - tokiu būdu ji tapo pirmąja moterimi, kuri Malaizijoje pagal islamo teisę turi būti išplakta rykštėmis.
Pirmadienį ji iš šeimos namų šiaurinėje Perako valstijoje buvo nuvežta į areštinę, o paskui ji turėjo būti perkelta į kalėjimą netoli Kvala Lumpūro, kur jai turi būti atlikta bausmė.
Tačiau nuvažiavęs tik nedidelį atstumą automobilis grįžo, ir ji buvo netikėtai paleista.
"Neturiu žodžių", - žurnalistams sakė Kartika ir pridūrė, kad islamo teisės pareigūnai jai nepasakė, ar ji bus išplakta vėliau. "Noriu žinoti, koks mano statusas. Noriu jų pareiškimo juodu ant balto", - sakė moteris. Ji vilkėjo laisvą tradicinį drabužį ir buvo užsirišusi violetinę musulmonišką skarelę.
Ši dviejų vaikų motina, kuri kartais dirba manekene, pareigūnams pareiškė, kad yra pasirengusi bausmei ir atsisakė apskųsti nuosprendį, be to, paragino išplakti ją viešai.
Kartikos 60 metų tėvas Shukarno Mutalibas (Šukarnas Mutalibas) piktai reagavo į tokį situacijos pasikeitimą ir nežinią dėl nuosprendžio. Pasak jo, tai neigiamai paveiks islamą, kuris draudžia gerti alkoholį.
"Mano duktė nori, kad nuosprendis būtų įvykdytas. Bijau, kad žmonės juoksis iš religijos, - sakė jis. - Nedarykite iš mano dukters žaisliuko".
Kartika, kuri daug metų gyveno kaimyniniame Singapūre, padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl alkoholio vartojimo vieno viešbučio naktiniame klube.
Nuosaikioje Malaizijoje alkoholis yra laisvai prieinamas, tačiau draudžiamas musulmonams, kurie sudaro 60 proc. šalies gyventojų. Už alkoholio vartojimą jiems gali būti paskirtos baudos, jie gali būti išplakti arba įkalinti laikotarpiui iki trejų metų, bet tokie kaltinimai pateikiami labai retai.
Malaizijoje, multikultūrinėje šalyje, kurioje gyvena didelės kinų ir indų bendruomenės, galioja dvejopa teisinė sistema ir šariato teismai gali teisti musulmonus už religinius ir moralinius prasižengimus.
Islamo teisininkai daugiausia rėmė nuosprendį K.Sari Dewi Shukarno ir sakė, kad bausmė bus įvykdyta Kartikai visiškai apsirengus ir su mažesne bei lengvesne rykšte nei kriminalinėse bylose naudojamos lazdos.
Žmogaus teisių gynimo organizacija "Amnesty International" paragino Malaiziją nevykdyti nuosprendžio ir atsisakyti šios "žiaurios ir žeminamos bausmės".
Naujausi komentarai