Ar žinote, kurioje Laisvės alėjos vietoje mėgsta fotografuotis turistai? „Prie Danieliaus Dolskio paminklo, - nė akimirkos nedvejodama atsakė ant suoliuko šalia tarpukario garsenybės skulptūros sėdinti Regina Burdienė. - Turistai, matyt, žino apie šį žydų kilmės dainininką, o gal juos traukia jauki skulptūros aplinka - sėdintys lauko kavinėse žmonės, prekiaujantieji ledais, gėlėmis ir panašiomis populiariomis prekėmis."
Šalia Reginos ant suoliuko puikuojasi žavūs rankų darbo atvirukai, puošti šiaudeliais, iš medvilninių siūlų virbalais numegzta moteriška elegantiška skrybėlaitė ir prie suolo pririštas (kad vėjas nenupūstų) virbalais megztas skėtis. Apžiūrėjęs skulptoriaus Romo Kvinto sukurtą D.Dolskio skulptūrą, pusamžis verslininkas iš Ispanijos čia pat nupirko vieną skėtį nesiderėdamas.
„Mezgu ir neriu nuo vaikystės. Pirmąjį megztinį numezgiau būdama dešimties metų, o lininę suknelę - prieš 30 metų. Tiesa, po savaitės aš jos netekau - nuėjau Palangoje į turgų apsipirkti. Grįžau ir be pirkinių, ir be suknelės. Ne, juokauju. Vienai leningradietei taip patiko suknelė, kad teko eiti į namus, nusirengti ir parduoti. Paskui dešimt dienų kaitau su vilnoniais drabužiais", - juokėsi Regina.
R.Burdienei teko megzti ir mokyklinę uniformą, ir paltą dukrai. Ką jau kalbėti apie sukneles, palaidines ar sijonus. Pernai Regina pasiūlė kaunietėms nertus vąšeliu ir megztus virbalais puošnius skėčius nuo saulės. „Praėjusią vasarą buvo noriai perkami raudoni ir juodi skėčiai, o šiemet - balti ir šampano purslų spalvos. Šį rankų gaminį labiau perka užsieniečiai, bet ir lietuvės pradėjo vertinti tokius skėčius. Dažniausiai jį perka būsimos nuotakos - matyt, taiko prie vestuvinės suknelės. Beje, nuotakos renkasi medvilninių siūlų skėčius, o vyresnio amžiaus moterys - lininių", - aiškino Regina.
Naujausi komentarai