Parodą sudaro autoriaus skirtingų kūrybos laikotarpių darbai, perteikiantys šokio plastiką ir grožį.
Tematika šie darbai primena neseniai Raudondvaryje eksponuoto garsiojo prancūzų impresionisto Edgaro Degas drobes, kuriose taip pat karaliauja šokėjos. Vis dėlto šiuos du dailininkus skiria ne tik tapybos bei piešimo maniera – ir laikmetis. E.Degas (1834–1917) – XIX ir XX a. sandūros dailininkas, jo kūrybai priskiriami impresionizmo bruožai.
Šių dienų italų dailininkas F.Caraccio gimė praėjus daugiau kaip 30 metų po garsiojo balerinų, besiprausiančių moterų ir žirgų lenktynių dalyvių tapytojo mirties. Gyveno Italijoje, Prancūzijoje ir Belgijoje, studijavo Karališkojoje Briuselio dailės akademijoje. Menininko karjerą pradėjo anksti – septyniolikmetis jau dalyvavo keliose Briuselio galerijų surengtose grupinėse parodose. Pirmąją personalinę parodą Italijoje, Pavijoje, surengė būdamas aštuoniolikos. Vėliau, susidomėjęs skulptūra, šioje srityje intensyviai kūrė ištisą dešimtmetį. Menininko darbai ne kartą eksponuoti Paryžiuje, Hjustone, Bostone, Niujorke, kituose didžiuosiuose pasaulio miestuose.
"F.Caraccio kūrinių paroda – imponuojanti. Skirtingai nei einant į prieš tai pas mus veikusią E.Degas ofortų parodą, kur reikėjo specialaus įvado, supažindinimo, kad lankytojai suprastų, kas ir kodėl eksponuojama, čia toks įvadas nereikalingas. Čia reikia tik ateiti ir žiūrėti, nes paroda – suprantama, aiški, graži", – ekspoziciją apibūdino Kauno rajono muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas.
Praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pabaigoje F.Caraccio susitiko su iš Vitebsko kilusiu rusų-žydų kilmės garsiuoju modernistu Marcu Chagallu. Netrukus F.Caraccio tapo jo mokiniu ir geru bičiuliu. M.Chagallas tapo jo gyvenimo ir kūrybos įkvėpėju. Pasak F.Caraccio, jų bendravimas "iš pradžių buvo aibė žmogiškų vaizdinių ir emocijų, bet ne pokalbiai apie mano meną". Vėlesnėje F.Caraccio kūryboje atsiranda spalvų ir technikų, būdingų M.Chagallo tapybai.
"Eksponuojamoje parodoje nėra darbų, kuriuose būtų matyti šagališkas braižas. Tokių F.Caraccio darbų šiuo metu Lietuvoje yra, tačiau jie eksponuojami kitur. Galbūt šių kūrinių parodą vėliau pavyks surengti ir Raudondvaryje", – vylėsi Z.Kalesinskas.
Parodos "Tylus šokis" kuratorius – Enzo Fornaro. Parodą globoja Italijos ambasada Lietuvoje ir Italų kultūros institutas Vilniuje.
Paroda vyks iki rugpjūčio 14 d.
Naujausi komentarai