Kasparas, Merkelis ir Baltazaras, nešini smilkalais, mira, auksu, laimino miestiečius ir priminė, kad jau baigėsi kalėdojimo laikas, metas vėl kibti į darbus. Rotušės aikštėje šventės vedėjai, Šeimininkas su Šeimininke, kvietė miestiečius dar pasilinksminti, jiems talkino folkloro ansambliai: „Piliarožė“, „Alda“, „Sodyba“, „Jotija“. Koncertuos folkloro ansambliai: „Kupolė“, „Žaisa“, „Ratilėlis“, išskirtinę programą rodė šokio su ugnimi studija ,,Ugnies valdovai“.
Nuo seno žemdirbių tautose sausio 6-tą dieną baigdavosi Saulėgrįžos šventė, žmonės karnavalinių linksmybių pagalba pradėdavo žadinti šalčio sukaustytą žemę. Pažymint Tris karalius, Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų katalikiškų kraštų, vaikščiojo ir tebevaikšto persirengėliai.
Svarbiausius svitos dalyvius, „karalius iš Rytų“ – Kasparą, Merkelį ir Baltazarą, dažniausiai lydėdavo palydovai, persirengę žvaigžde, angelu, giltine, velniu. Tai senovinė misterijų, vaikštynių tradicija, susišaukianti su būsimomis Užgavėnėmis. Šią dieną likęs paprotys švento židinio anglimi ar bažnyčioje šventinta kreida virš durų, langų angų, ant daiktų užrašyti „karalių“ vardų raides su kryželiais, tikint, kad ženklai apsaugos nuo įvairių negandų ir piktųjų dvasių.
Iki šiol gyvuoja senas paprotys tarpukalėdžiu vilkti kaladę-blukį, kurti laužus, sudeginti senus kelmus, kad sėkmingai įsisuktų naujas metų ratas, o linksmas šurmulys ir ugnis padės Šviesai nugalėti Tamsą.
Naujausi komentarai