Savaitgalį Kauno bienalės lankytojai turi progą palavinti savo ranką ir fantaziją leidžiant originalų dienraščio „Kauno diena“ numerį. Kūrybinių dirbtuvių metu Kauno naujienas kūria ir vaikai, ir jų tėvai.
Kūrė visa šeima
Jau nuo šeštadienio dirbtuvių dalyviai galėjo susipažinti su ksilografija – grafikos technologija, kuria piešinys yra išraižomas ant linoleumo ir atspaudžiamas ant popieriaus naudojant spausdinimo stakles.
Lankytojai ne tik galėjo savo piešinį išsinešti namo, bet ir prisidėti kuriant Kauno miesto naujienas – jų darbai, pasakojantys tam tikros tematikos naujienas, puikuojasi išskirtiniame „Kauno dienos“ laikraštyje. Jis bus kuriamas ir sekmadienį - į kūrybines dirbtuves dalyviai kviečiami nuo 12 iki 16 val.
Šeštadienį atsitiktinai į dirbtuves užsukusi kauniečių šeima kruopščiai darbavosi raižydami savo piešinius ant linoleumo. Rėžtuką pasiėmusi į rankas drąsiai eksperimentavo ir mažametė jų dukra Liepa. Paklausta tėčio, ar jai patinka, mergaitė nepakeldama akių nuo piešinio entuaziastingai tarstelėjo „Aha“.
„Jeigu atėjome, pasiūlė, reikia ir išbandyti. Smagu, kodėl gi nesudalyvavus“, - sakė Ignas, kuriam pritarė žmona Laura, raižanti lietaus lašus. „Bus prie orų prognozės“, - nusprendė ji, kai piešinys jau gulėjo spausdinimo staklėse.
Atidavė duoklę
Pasak dirbtuvių vadovo Dominyko Canderio, į dirbtuves renkasi ir vaikai, ir suaugusieji. „Iš jų sukurtų tekstų ar piešinių kuriame interpretacijas – tokį menišką leidinį, kuriame galima visiškai laisvai reikštis“.
Anot menininko, nors ir bandoma vystyti kažkokias temas, tačiau vaikams leidžiama laisvai rinktis, ką jie nori piešti. „Nepasakysi jiems, kad dabar imtų ir kurtų kažką apie sportą“, - sakė D.Canderis, turintis patirties rengiant lino raižinio dirbtuves.
„Svarbu, kad žmonės suprastų ir patys išbandytų šią spaudos technologiją, nes tai yra viena iš technikų, kuria anksčiau buvo iliustruojamos knygos ir leidžiami įvairūs leidiniai“, - pasakojo dirbtuvių vadovas.
Pasak jo, šių kūrybinių dirbtuvių tikslas yra labiau simbolinis – kaip duoklė 70-metį švenčiančiai „Kauno dienai“ ir gražia tradicija tapusiai Kauno bienalei.
Kviečia daugybė užsiėmimų
Šį savaitgalį veikiančios dirbtuvės – tik nedidelė dalis turtingos edukacinės programos, vykstančios Kauno bienalės metu.
„Edukacinę programą sudaro keturios dalys: pažink, mokykis, kurk ir įsijunk. „Pažink“ – tai dešimt ekskursijų, kurias organizuojame tiek su menotyrininkais, kompozitoriais, fotožurnalistais, kad atskleistume kitokį požiūrį į meną. Taip pat, tekstiliniai maršrutai po „Drobės“ ir „Dirbtinio pluošto“ gamyklas, į kurias veš specialūs autobusai. 3,5 val. ekskursijose dalyvaus architektūrologai bei menotyrininkai“, - pasakojo edukacinės programos vadovė Neringa Stoškutė.
„Mokykis“ - prieš metus startavusios alternatyvios fizikos, chemijos, biologijos, geografijos, istorijos, muzikos, matematikos ir kitos pamokos muziejuje. Bendradarbiaujant su vienos Kauno mokyklos mokytojais pamokoms yra specialiai paruošiami muziejų edukatoriai. 45 min. trunkančios pamokos skirtos 5-10 klasių moksleiviams, o į jas savo klasę registruoti gali mokytojai.
„Kurk“ programa – kiekvieną savaitgalį iki pat gruodžio mėn. vykstančios kūrybinės dirbtuvės. Kitą savaitgalį bus galima išbandyti ebru meno - piešimo ant vandens techniką. Vėliau vyks tekstilės, koliažo, lino raižinio ir kitos dirbtuvės.
„Įsijunk“ - tai užsiėmimai žmonėms, turintiems specialių poreikių. „Dirbame su keliais partneriais ir yra ruošiami užsiėmimai specialiai akliesiems ir silpnaregiams, kurtiesiems bei alzheimeriu ir demencija sergantiems žmonėms. Taip bus vedami užsiėmimai socialinės rizikos šeimoms ir vaikams, turintiems elgesio sutrikimų. Jau kitą savaitgalį į kūrybines dirbtuves atvažiuos vaikų globos namų auklėtiniai, kurie taip pat dalyvaus ir ekskursijoje“, - pasakojo N.Stoškutė.
Daugiau informacijos apie Kauno bienalės edukacinę programą
Naujausi komentarai