Pereiti į pagrindinį turinį

Meno pedagogų susitikime – diskusijos ir parodos

2016-12-02 19:05

Meno, kaip savivoką, sąmoningumą, ryšį su kitais žmonėmis ir aplinka skatinančios priemonės reikšmė asmenybės raidos procese labai svarbi. Kūryba tai – erdvė, kurioje kiekvienas turi vienodas sąlygas atsiskleisti, papasakoti savo istoriją, apsvarstyti rūpimus dalykus.

Apie tai kalbėta Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete vykusioje tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje "Menas, dizainas ir meninis ugdymas: kūrybiškumo lavinimo metodai ir patirtys", kurią fakultetas organizavo bendradarbiaudamas su Liepojos universitetu bei Lietuvos dailės ugdytojų draugija.

Jubiliejinė, dešimtoji konferencija buvo atidaryta Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojos studijoms ir mokslui dr. Nijolės Zinkevičienės įžanginiu žodžiu. Konferencijos dalyviai – mokslininkai, dėstytojai, mokytojai, menininkai iš visos Lietuvos bei jauniausio Latvijoje – Liepojos universiteto turėjo galimybę sudalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, įgyti ne tik praktikos, bet ir padiskutuoti apie naujų technologijų, ugdymo metodų taikymo galimybes mokymo / studijų procese.

Konferencijos dalyviai galėjo rinktis iš septynių skirtingų darbo sekcijų, kuriose buvo aktualizuojamas šiuolaikinio meno problemiškumas, apibendrinama tarpdisciplininių projektų patirtis, nagrinėjamos tekstilės ir stiklo meno naujovės, pristatomi aprangos dizaino kūrybiniai ieškojimai, aptariamos meninio ugdymo galimybės. Įžvalgomis dalijosi dėstytojai, mokytojai ir menininkai iš Liepojos, taip pat Kauno, Vilniaus, Jonavos, Druskininkų mokymo institucijų.

Aktyvaus domėjimosi sulaukė Įvaizdžio dizaino katedros vedėjos Olesės Kekienės ir dėstytojo Viliaus Luko Venckevičiaus kūrybinės dirbtuvės "Judesys ir spalva". Dizaino katedros vedėjas Aurimas Gaižauskas kartu su studentais pasiūlė dalyviams vizualizuoti surinktus duomenis apie Lietuvos piliakalnius, o lektoriai Dovilė Gaižauskienė, Juozas Dundulis pristatė aktyvaus mokymo(si) alternatyvą – ekskursijas, Sigutė Bronickienė atskleidė plačias grafikos meno galimybes, skatinančias kūrybiškumo vystymą; Aprangos dizaino katedros lektorė Rita Kaupelienė drauge su konferencijos dalyviais kūrybines idėjas įgyvendino 2D koliažo technika.

Jubiliejinę konferenciją lydėjo net trys parodos. Jungtinė J.Vienožinskio menų fakulteto dekanė dr. Sigita Saulėnienė ir Liepojos universiteto prodekanė dr. Inta Klasuonė pristatė ekspoziciją "Nuo rugsėjo iki sausio". S.Saulėnienės grafikos kūrinių cikle vyravo animalistiniai, gamtiniai motyvai, I.Klasuonės darbuose – žmogaus, įžengiančio į siurrealią – sapno realybę – tematika. Skirtingas temas nagrinėjančių autorių kūrinius apjungė bendra atmosfera, kuriama subtili estetika, perteikianti moteriškąją pasaulio pusę.

Keramikos parodoje "Forma + grafika" autorės: Ilona Kalibatienė, Birutė Serapienė, Aušra Deltuvienė, Jolanta Galdikaitė ir kt. išreiškė dviejų vaizduojamojo meno rūšių jungtį. Grafiški dekoravimo elementai atskleidė keramikos kūrinių unikalumą, meno ir funkcijos dermę.

Jungtinėje konferencijos dalyvių parodoje, eksponuotoje pagrindinėje "Pelėdų kalno" galerijoje ir dviejuose fakulteto aukštuose, vyravo plati teminė įvairovė, išreiškiama skirtingomis vaizduojamojo meno formomis: tapyba, grafika, tekstile, dizainu, stiklu. Tarp parodos dalyvių net tik J.Vienožinskio menų fakulteto dėstytojai: Arūnas Rimkevičius, Valentinas Varnas, Sigita Grabliauskaitė ir kt., bet ir dėstytojų, mokytojų iš Lietuvos ir Latvijos mokymo institucijų darbai: Irenos Mikuličiūtės-Mikos, Virginijos Katkevičiūtės, Jolantos Galdikaitės, Laimos Andruškevičienės, Rasos Jezerskienės, Renatos Laurinavičiūtės, Irinos Kopeikinos, Raimondo Gabalinio, Guntos Krastinos, Dzintros Virinos, Solvitos Spirgės-Sene ir kt.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų