Gausų šio renginio gerbėjų būrį į naujas koncertines programas kviesdami "Baritonų trio" dainininkai Gediminas Maciulevičius, Danielius Vėbra ir Benjaminas Želvys su kolege Laimute Kuzmickaite-Milašiene pripažįsta, kad be ištikimų žiūrovų festivalis nebūtų sulaukęs tokio pripažinimo.
"Nuo 2002 m. kasmet vykstantis renginys liudija apie šios muzikos šventės prasmingumą ir reikalingumą", – džiaugiasi vienas festivalio organizatorių D.Vėbra ir primena, kad festivalio scenos tapo puikia erdve skleistis jaunųjų Lietuvos atlikėjų talentams.
"Visų operetės gerbėjų sutelktomis pastangomis festivalis užima garbingą vietą tarp gausybės Lietuvoje vykstančių vasaros kultūrinių renginių, teikia impulsų naujų programų idėjoms ir muzikinėms spalvoms, o kauniečiams ir miesto svečiams – galimybę regėti ir klausytis nemokamų aukščiausio meistriškumo atlikėjų koncertų", – sakė L.Kuzmickaitė-Milašienė. Jai pritardamas G.Maciulevičius pasidžiaugė įspūdingais skaičiais: daugiau kaip 75 koncertinės programos, per 260 dainininkų iš Lietuvos ir 21 Europos šalies, kurias dirigavo 28 Lietuvos ir užsienio šalių dirigentai, aštuoniolika įvairių sudėčių kolektyvų, daugiau nei tūkstantis skirtingų pavadinimų kūrinių, pastatytas operetės spektaklis ir specialiai festivaliui parengta opera "Karūnos kelias".
Visus penkiolika metų pagrindinius festivalio renginius vedė aktorius, skaitovas, renginių vedėjas Gintaras Mikalauskas, kuriam talkino aktorės Lina Budzeikaitė, Nijolė Narmontaitė ir Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Ieva Vaznelytė.
Apie šių metų jubiliejinį renginį mintimis dalijasi vienas jo organizatorių, "Baritonų trio" dainininkas ir Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys. "Vargu ar nustebinsiu sakydamas, kad ir šių metų festivalio programose dalyvauja Lietuvos ir užsienio šalių įvairioms meninėms mokykloms ir kultūroms atstovaujantys atlikėjai, pateikiantys margą populiarios ir rečiau atliekamos sceninės muzikos mozaiką. Jau keletą metų iš eilės pirmieji festivalio koncertai žiūrovus kviečia baigiantis pavasariui, o paskutiniai festivalio akordai nuskambės rugsėjo pabaigoje. Šių metų programoje bus pateikta keletas kontrastingų akcentų", – pastebėjo jis.
– Kokios buvo pradedamųjų koncertų programos ir pirmieji festivalio akordai?
– Šiemet naują, pietietišku temperamentu alsuojančią koncertinę programą "Žėrinčios spalvos, ritmai ir aistros" puikioje Raudondvario koncertinėje erdvėje klausytojams dovanojo VDU kamerinis orkestras ir jo vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius, kuris taip pat yra ir festivalio vyriausiasis dirigentas. Drauge su šiuo kolektyvu pasirodė pirmą kartą festivalio renginiuose dalyvaujantys instrumentalistai – klarneto virtuozas Andrius Bernotaitis ir ne mažiau perspektyvus akordeono meistras Laimonas Salijus, juos papildė dainininkas Andrius Apšega. Kita programa liepos 24 d. lauks Vilkijos gyventojų ir svečių – jie, apsilankę Švč.Jurgio bažnyčioje, turės progą gėrėtis žavesio Johanno Strausso melodijomis, jas atliks pripažinti jaunosios kartos Kauno dainininkai Ieva Goleckytė, Ingrida Kažemėkaitė, Andrius Apšega, Egidijus Bavikinas, Povilas Padleckis ir VDU Kamerinis orkestras.
– Ar jubiliejinis festivalis sulauks kokio nors ypatingo svečio?
– Ypatingas šių metų festivalio "Operetė Kauno pilyje" svečias – Sankt Peterburgo varinių ragų orkestras. Pamatyti unikalų muzikantų kolektyvą bus galima liepos 5 d. prie Kauno pilies ir liepos 6 d. Raudondvaryje, Menų inkubatoriuje.
– Kokių dar svečių išvysime festivalio scenoje?
– Jų tikrai bus, ir nemažai. Į festivalį pakvietėme ir ispanų tenorą Carlosą Rafaelį Silvą, kuris laimėjęs ne vieną tarptautinį konkursą, dainuoja įvairiuose simfoninės-vokalinės muzikos koncertuose su žymiausiais ispanų simfoniniais orkestrais. Laukia intriguojantis susitikimas su rumunų kilmės dainininkais mecosopranu Ramona Zaharia ir baritonu Bogdanu Baciu, pastaruosius sezonus dainuojančiais "Deutsche Oper am Rhein" teatre Diuseldorfe – jie abu yra kelių nacionalinių ir tarptautinių dainininkų konkursų laureatai. Labai įdomūs ir visapusiškai talentingi subretinių vaidmenų atlikėjai iš Vengrijos – tenoras Péteris Laki ir Noémi Szabó. P.Laki, įgijęs istorijos bakalauro laipsnį, pasuko muzikos ir teatro keliu, yra priimtas į Budapešto Brodvėjaus miuziklo studiją ir Operetės akademiją. Apie N.Szabo reikėtų kalbėti atskirai. Tik dainininkės kelią pradedanti atlikėja vaikystėje žaidė šachmatais, tapo Europos čempione. Tuo pat metu ji lankė akrobatinės gimnastikos treniruotes, užsiėmė penkiakovės sportu, tapo Europos čempione, o pasaulio penkiakovės varžybose pelnė antrąją vietą. Budapešto universitete pradėjo studijuoti biochemijos inžineriją... ir staigus posūkis į muzikinį teatrą. Baigė aktorinio meno studiją, lanko Operetės ir miuziklo studijos solinio dainavimo ir šokių kursus, Vengrijos operetės teatro akademijoje mokosi aktorinio meno ir dainavimo. Prieš metus ji pradėjo aktyvią koncertinę veiklą, kuria vaidmenis operetės teatre, dalyvauja muzikos festivaliuose, dabar aplankys ir mus.
Pirmą kartą festivalyje vieši garsus latvių sopranas Sonora Vaicė, ne kartą pelniusi "Gran Prix" tarptautiniuose konkursuose, keletą kartų pripažinta geriausia Latvijos metų operos soliste. Iš Estijos atvyks daug užsienyje koncertuojanti solistė mecosopranas Annaliisa Pillak. Beje, norėčiau paminėti ir svečius iš Ukrainos. Tai Kijevo nacionalinio operetės teatro tenoras, nusipelnęs Ukrainos artistas Igoris Levenecas, ne mažiau garsūs to paties teatro baleto solistai Janina Sazonova ir Michailo Bocko. Šio dueto atliekami šokiai, kuriuose susipina baleto ir akrobatiniai numeriai, gniaužia kvapą.
– Festivalio koncertams, be publikai gerai žinomų mūsų šalies dirigentų, diriguos ir keletas kviestinių svečių.
– Oksana Madaraš yra Ukrainos nusipelniusi artistė, viena ryškiausių šiuolaikinių jaunosios kartos dirigentų Ukrainoje, išsiskirianti aukštu profesionalumu, savitu stiliumi, artistiškumu. Erki Pehkas, Estijos valstybinės premijos laureatas, žiūrovui puikiai pažįstamas – kartu su Kauno muzikiniu teatru pastatė operas "Atila" ir "Caro sužadėtinė". Festivalio koncertines programas diriguos ir Sankt Peterburgo N.Rimskio-Korsakovo konservatorijos rektorius, dirigentas Aleksejus Vasiljevas, žinomas ir kaip puikus violončelininkas.
– Kuo ypatingi dideji festivalio koncertai ir jo pabaiga?
– Abu šių metų didieji festivalio koncertai – prabėgusių metų koncertinių programų retrospektyva. Liepos 5 ir 6 d. festivalio gerbėjai susitiks su visais muzikiniais scenos žanrais, kuriuos puoselėja festivalio organizatoriai – opera, operete, miuziklu, gražiausiomis dainomis iš kino filmų, populiariomis melodijomis. Liepos 6 d. 21 val. tradiciškai festivalio dalyviai, svečiai ir žiūrovai drauge su viso pasaulio lietuviais giedos "Tautinę giesmę". Kasmet šioje akcijoje dalyvaujantieji pripažįsta, kad giedant tūkstantinei miniai apima ypatingas vienybės, susitelkimo ir giminystės jausmas.
Koncertuose dalyvaus Lietuvos dainininkų žiedas, tarp jų ir maestro Virgilijus Noreika, Vytautas Juozapaitis, Laimonas Pautienius, Liudas Mikalauskas, Raminta Vaicekauskaitė, Gitana Pečkytė ir daugybė kitų, šoks ir baleto šokėjai. Kaip jau būna šiuose koncertuose, šalia akademinės muzikos korifėjų puikiai dera ir pramoginių žanrų atlikėjai – išgirsite Jeronimą Milių, Kariną Krysko, Eveliną Sašenko. Festivalio baigiamuosiuose koncertuose tris skirtingas programas atliks jaunoji dainininkų karta. Neapolietiškų dainų programa skambės rugsėjo 17 d. Gelgaudiškio dvaro scenoje. Rugsėjo 23 d. Alantos verslo ir technologijų mokykloje solistai pakvies į susitikimą su Johanno Strausso kūryba, o rugsėjo 25 d. Raudondvario menų inkubatoriuje nuskambės paskutiniai festivalio akordai – "Operetė – mano meilė".
Naujausi komentarai