Po studijų Vytauto Didžiojo universitete ir Vilniaus Dailės akademijoje G.Kuizinaitė ilgą laiką dirbo parodų kuratore, vadybininke, organizavo menininkų parodas Lietuvoje ir užsienyje, rašė publikacijas ir bendradarbiavo organizuodama tarptautinius projektus. Pasaulį sukausčius pandemijai, kaunietė pademonstravo puikius sugebėjimus tęsti meno projektus išnaudojant visas šiuolaikines galimybes, tad jos kuruojamų parodų skaičius nesumažėjo – persikėlė į virtualiąją erdvę.
Kartu įvyko virsmas ir pačios G.Kuizinaitės asmeninėje erdvėje – ji atsiskleidė kaip kūrėja. Sudalyvavus vos keliose virtualiosiose parodose užsienyje ji gimtajame Kaune pakvietė į savo personalinės fotografijos tapybos parodą.
Parodoje pristatomi tris eksperimentinės fotografijos ciklai: "Medžių paslaptys", "Miško viražai" ir "Bernardinų sodas 1".
Kaip pastebi parodos kuratorė Zita Vilutytė, menininkės fotografinė tapyba labai subtili ir jautri. Atspindžiai ir linijos persipinantys "Medžių paslaptyse" yra mažiausiai nutolę nuo autentiškos gyvosios gamtos elementų, tarsi artina žiūrovą prie savo paties žmogiškosios gamtos ištakų. Ornamentika susipina medžių šakose, kviečia ieškoti šakų labirintuose žmogaus prigimtinės esmės. Kongruentiniai ornamentai ir fragmentai primenantys neuronų tinklus mediatyviai įtraukia sinchronizuotis su vaizdu.
Triukšmo ir sumaišties, šokiruojančių šių dienų pasaulio vaizdų fone šie G.Kuizinaitės darbai traukia savo tyla ir harmonija, nors yra sukurti paprastomis priemonėmis, gali pasakyti daug. "Fotografė savo vaizdo ieškiklyje tarsi ištirpsta, palikdama atvirą lauką, kurį žiūrovas, pindamas ornamentų fragmentus, gali pratęsti savo vaizduotėje. Fotografiniai ciklai "Miško viražai" ir "Bernardinų sodas 1" kuria tikrovę ten už ribos, kai žvilgsnis susifokusuoja ties elementu, išplėsdamas suvokimo galimybes. Keisti spalvų deriniai tarsi įtraukia į psichodelinį pasaulį, sukurtą vaizduotės, bet vis dar artimą realybei, todėl riba tarp čia ir ten nėra ryški, tiesiog išsiplečia ir susijungia mūsų juslinio tikrovės suvokimo ir fantazijos erdvė", – sako Z.Vilutytė.
Per šiuos paprastus dalykus autorė formuoja ir transformuoja aplinką, kviesdama suvokti šių paprastų sąvokų tikrumą ir realumą. Žiūrovas gali keliauti kūriniuose tarsi šešėlis, nejausdamas savo identiškumo ir gravitacijos, tarsi gaudamas galimybę prarasti save, pajausti vienovę su supančia gamtos elementų aplinka.
Kaip pastebi parodos kuratorė, šių dienų pasaulio dviprasmiškumas, masinė kultūra stengiasi mums pateikti supaprastintus paaiškinimus apie viską, kas mus supa, kad nereikėtų sukti galvos ir kelti klausimų. Pasaulio sudėtingumas tarsi nebetenka prasmės, nes jam paaiškinti ieškoma vienos priežasties. Tačiau G.Kuizinaitės meniniai eksperimentai tarsi bando paneigti šią nuostatą ir parodyti šio pasaulio įvairialypiškumą, padeda užčiuopti šių struktūrų fragmentus, nepateikiant jų tiesiogiai, o kviečiant ieškoti savojo atsakymo, nes paprasti pragmatiniai dalykai dažnai yra tapatūs universalijų realizmui.
Kas? G.Kuizinaitės paroda "Gamtos ornamentika".
Kur? Verslo Parke "Aušra".
Kada? Veikia iki 2021 m. sausio 31 d.
Naujausi komentarai