Pereiti į pagrindinį turinį

Žiemą padės išvaryti asilai

2015-02-17 11:12
DMN inf.

Lietuvos zoologijos sodas šiemet Užgavėnes kviečia švęsti drauge su asilais – artėjant žiemos išvarymo šventei sodas sulaukė naminio asilo jauniklio. Būtent per Užgavėnių šventę sode vasario 22 d. asiliuką lankytojai galės išvysti pirmą kartą. Renginio "Asiliuko Užgavėnės" pradžia – 13.30 val.

Anot organizatorių, į šventę zoologijos sode atvykus su asilo kauke ar kitokia asilus primenančia apranga, blynais bus galima vaišintis nemokamai.

Šiais metais per Užgavėnes zoologijos sode lankytojai galės ne tik daugiau sužinoti apie Lietuvoje gyvenačius asilus, bet ir apie kitus gyvūnus. Šventės dieną vyks edukacinės programos apie gyvūnus, kurie yra susiję su šia švente ir yra zoologijos sodo užgavėnių šventės simboliai – tai asilai, ožiukai, arkliukai, lapės ir vilkai. Žiemą lauk varyti padės populiariausia kaimo kapela „Sadūnai“. Netrūks žaidimų, vyks Lašininio ir Kanapinio kova bei Morės deginimas. Bus organizuojamas blynų valgymo konkursas.

Per Užgavėnes įprasta persirengti įvairių gyvūnų kaukėmis – kaimuose žmonės rinkdavosi asilo, arklio, gervės kaukes, o vėliau miestuose buvo galima sutikti netgi kupranugario ar dramblio kostiumais persirengusių personažų. Užgavėnių posakiuose ir patarlėse yra sakoma, jog „Asilas ir auksą nešdamas dilgėlėm sotus“, nes nešdami sunkius krovinius, praradę didelį kiekį skysčių, prilygstantį 30 procentų kūno svorio, asilai sugebėdavo išgyventi. Nors šiems gyvūnams labiausiai patinka vešlios ganyklos, tačiau gali ėsti ir šiurkščius augalus, kurių kiti galvijai net nepaliečia.

Asilas – stiprus bei ištvermingas gyvūnas, kuris nuo seno žmonėms padėjo tempti nešulius, lygius dviem trečdaliams jo kūno masės. Šio gyvūno veislė žmonėms buvo žinoma jau 4000 metų prieš Kristų. Pradžioje juos prijaukino Afrikoje ir tik vėliau šie gyvūnai pateko į Europą. Naminiai asilai pirmiausia buvo prijaukinti krovinių pernešimui sudėtingomis sąlygomis.

Naminis asilas priklauso arklinių šeimai, kaip ir arkliai, zebrai, kurie yra gerai prisitaikę greitam bėgimui kanopiniai gyvūnai, tad nieko keisto, jog asilus kryžmina su arkliais. Sukryžminus asilo patelę su arkliu gimsta Lietuvoje plačiai paplitęs darbinis gyvulys – mulas. Šiais laikais Afrikoje prie Raudonosios jūros galima sutikti negausiai paplitusių laukinių asilų, kurie įrašyti į Tarptautinę raudonąją knygą. Naminiai asilai nėra įrašyti šioje knygoje, tačiau Lietuvoje šie gyvūnai yra labai mėgstami ir gerai žinomi iš įvairių liaudies pasakojimų, mįslių bei šventinių dainų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų