Anot "Akvila" įkūrėjos Jolitos Čilvinaitės, "Camphillas" veikia socialinės terapijos principu. Šio metodo ašis ir esmė yra socialinis gyvenimas bendruomenėje, t.y. visi – tiek žmonės, turintys negalią, tiek darbuotojai kuria erdvę, kurioje atliepiami kiekvieno individualūs poreikiai.
"Apsilankiusieji mūsų organizacijoje visai kitaip pamato žmones, turinčius negalią, todėl, nes dėmesys kreipiamas į žmogų, o ne į jo negalią. Nesvarbu, ar žmogus kalba, ar nekalba, gali suvokti aplinką ar ne. Žmogui sudarytos sąlygos funkcionuoti, bendrauti, socializuotis ir tuomet negalia netrukdo, jos nebesimato", – teigė J.Čilvinaitė.
Šioje bendruomenėje neįgalūs žmonės gyvena ir dirba kartu su sveikais žmonėmis. "Akviloje" dirbama su suaugusiais žmonėmis (yra "Camphillų" organizacijų, dirbančių ir su vaikais).
"Šiuo metu veikiame kaip dienos centras, į kurį mūsų lankytojai ateina kiekvieną dieną. Visi lankytojas dirba vienose iš keturių dirbtuvių. Virtuvės dirbtuvėse gaminame skanų maistą 30 žmonių. Dar veikia rankdarbių dirbtuvės, lauko dirbtuvės (kiemas, sodas, daržas). Ir mūsų pasididžiavimas – popieriaus dirbtuvės "Pilnos širdys", kuriose gaminame sąsiuvinius, bloknotus Valdorfo mokykloms, planuojame savo produkciją pasiūlyti ir plačiau. Žmogus pas mus ateina į konkrečias dirbtuves, savo darbo vietą, kuri jam pritaikyta individualiai", – apie organizacijos veiklą pasakojo jos įkūrėja.
Žmogui sudarytos sąlygos funkcionuoti, bendrauti, socializuotis ir tuomet negalia netrukdo, jos nebesimato.
Antra "Akvilos" veiklos kryptis – kultūrinis socialinis gyvenimas, kuriame skiriamas dėmesys žmogaus susitikimui su žmogumi. Tai jausmų, sielos sritis, ją lengviausiai asmenys patiria per ritmus. "Labai stipriai ir sąmoningai išgyvename savaitės ritmą, kiekvienai savaitės dienai turime tam tikrų veiklų, ryto ir uždarymo ratus. Metų ritme mūsų svarbiausia šventė yra Mykolinės, ji vyksta rugsėjo 29 d. Tą dieną švenčiame ir "Akvila" gimtadienį. Gimtadieniui kiekvienais metais statome spektaklį, tai tampa terapiniu procesu", – akcentavo J.Čilvinaitė.
Trečia kryptis – dvasinis lygmuo, kurio metu bendruomenės nariai studijuoja antroposofiją, kartais rengia Biblijos skaitymo vakarus. "Kiekvieną dieną kuriame bendruomenę, kurioje kiekvienas yra pats svarbiausias, kur vyksta susitikimas tarp dviejų žmogiškumų, kai vienodai svarbūs yra individas ir bendruomenė. Negaliu to vadinti darbu. Tai yra mano, kaip žmogaus, savirealizacija. "Akvilos" bendruomenė yra mano dvasios namai", – tvirtino pašnekovė.
"Akvilos" įkūrėja prasitarė, kad svajoja apie gyvenimo bendruomenę ir namus, kuriuose visi galėtų gyventi. Organizacija kartu su Kauno rajono savivaldybe dalyvauja projekte, kuris, tikimasi, suteiks galimybę pastatyti "Akvilos" pirmąjį grupinio gyvenimo namą. Jame galėtų gyventi dešimt žmonių turinčių negalią.
Norintiesiems sužinoti daugiau: www.akvila.lt, https://www.facebook.com/AkvilaCamphill.
Naujausi komentarai