Anot V.Vasilenkos, su anūku atvykus į Panemunės paplūdimį prie Nemuno, jį nustebino, kad prie staliukų daugelis aplinkinių rūkė. To nevengė ir moterys, poilsiavusios su savo vaikais.
"Visur pilna nuorūkų. Pabandžiau vienai moteriškei pasakyti, kad aplink vaikai ir jie vos ne nuo gimimo pratinami prie nikotino kvapo. Ačiū Dievui, ji tik nudelbė mane nepatenkintu žvilgsniu ir toliau tęsė savo malonumą", – apie apsilankymą viename iš Kauno miesto paplūdimių pasakojo kaunietis.
Kitą dieną nuvykus į kitą – Lampėdžių – paplūdimį, situacija buvo panaši. Kaip sakė V.Vasilenka, nuorūkų daugiau nei akmenukų. Vyrą taip pat nuvylė paplūdimio nepriežiūra. Pasak jo, vietomis net pavojingai įlūžę mediniai paplūdimio takai. "Nors įvažiavimas į paplūdimį mokamas, bet priežiūros – jokios. Mano supratimu, ir gelbėtojų nėra. Nejaugi reikės skęstančiam skambinti 112 pačiam", – piktinosi V.Vasilenka.
Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis paaiškino, kad Kauno miesto savivaldybės paplūdimiuose neuždrausta rūkyti. Jei tokia situacija piktina kitus poilsiautojus, išeities raginama ieškoti draugiškai pasikalbėjus. "Jeigu matoma, kad yra rūkoma šalia mažamečių, geriausias būdas – paprašyti užgesinti cigaretę arba pereiti į kitą vietą", – patarė A.Pakalniškis.
Saugumą vandenyje ir ant kranto užtikrina budintys gelbėtojai, tačiau jie dirba tik Kauno miesto savivaldybės kuruojamuose Kauno marių 1-ajame, Kauno marių 2-jame ir Lampėdžių paplūdimių teritorijose. Jų budėjimo laikas sezono metu yra nuo 10 iki 20 val. Jeigu maudynių vieta pasirenkama už paplūdimio ribų, atsiranda didelė rizika, kad gelbėtojai nepamatys arba nespės atbėgti ištikus nelaimei. Oficialiuose miesto paplūdimiuose tvarka rūpinasi bendrovė "Lagna".
Miesto tvarkymo skyriaus turimais duomenimis, Kauno paplūdimių vandens kokybė yra gera.
Naujausi komentarai