„Infekcinių ligų skyriaus personalas jau pasiekė ribą teikti paslaugas COVID-19 ligoniams. Su šiais pacientais iš viso dirba apie 100 medikų – komanda sustiprinta prijungiant personalą ir iš Vaikų infekcinių ligų skyriaus, yra ir vizituojančių gydytojų. Komandą dar reikėtų stiprinti, nes nežinia, kiek tokį krūvį galės atlaikyti personalas, plušantis jau aštuonis mėnesius“, – portalo žurnalistams sakė LSMU Kauno ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.
Pasak pašnekovo, medikai dirba itin sunkiai, juos kamuoja nepakeliamas nuovargis. O ką jau kalbėti apie specialių apsauginių kostiumų apsirengimą ir nusirengimą, kuris kaskart trunka po 15-20 minučių.
Nežinia, kiek tokį krūvį galės atlaikyti personalas, plušantis jau aštuonis mėnesius.
LSMU Kauno ligoninės atstovas pridūrė, kad anksčiau, iki pandemijos, maksimaliai gydytojai rūpindavosi maždaug 50-čia pacientų, sirgusių įvairiomis kitomis infekcinėmis ligomis. Tačiau jau šiuo metu Infekcinių ligų skyriuje, kuris sujungtas su dalimi Vaikų infekcinių ligų skyriaus, užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius pasiekė 72.
„Toks skaičius mums jau yra didelis, nors korpuse turime daugiau kaip šimtą lovų, 30 jų – laisvos. Rezervą dar galėtumėme didinti, struktūra tai leistų, tačiau, jei bus užpildytos visos vietos, reikės daugiau personalo pajėgų. Todėl norėtumėme, kad ir kitos gydymo įstaigos pradėtų teikti pagalbą COVID-19 ligoniams ar kitaip prisidėtų prie šios pandemijos suvaldymo“, – atviravo pašnekovas.
R. Ancerevičiaus/jp.lt nuotr.
S. Tvirbutas sakė, kad LSMU Kauno ligoninė turi daug padalinių ir juose dirbančių medicinos darbuotojų, tačiau reikia užtikrinti ir kitų teikiamų medicinos paslaugų kokybę, nes sergama ir kitomis ligomis – ne tik koronavirusu.
Minėtuose kituose padaliniuose, pasak pašnekovo, šiuo metu yra tiek personalo, kiek reikia, – pertekliaus nėra. „Komanda yra stiprinama, kiek įmanoma, kad būtų lengviau infektologams ir slaugos specialistams, tačiau galimybės pasitelkti personalą iš kitų skyrių – ribotos“, – pasikartojo jis.
LSMU Kauno ligoninės atstovo teigimu, atrodytų, kad 100 specialistų, tenkančių COVID-19 pacientų gydymui, yra daug, tačiau jie visi dirba ne vienu metu – yra budėjimai, poilsio valandos, kai kurie atostogauja ar turi nedarbingumo pažymėjimus.
Šiomis dienomis reanimacijoje yra keturi COVID-19 pacientai, apie 40 užsikrėtusiųjų gydomi stacionare – jiems būtina deguonies terapija – ant veido dedamos kaukės, o apie 30 kitų užsikrėtusiųjų dar serga ir gretutinėmis ligomis.
Dėl esamos su COVID-19 susijusios situacijos LSMU Kauno ligoninėje beliko tik galimybė apžiūrėti karščiuojančius vaikus, nes čia tebeveikia Vaikų priėmimo skyrius. Tačiau jei prireikia stacionaraus gydymo, mažieji pacientai siunčiami į kitas gydymo įstaigas.
Naujausi komentarai