Liepos 24 d. Panemunės maudyklos vietoje tikrintas vanduo neatitiko nustatytų higienos mikrobiologinių normų, tiksliau, žarninių enterokokų normos. Nustatyta 7,8 karto didesnė tarša, negu leidžiama.
„Atlikti vandens mikrobiologinių ir cheminių tyrimų rezultatai rodo, kad daugumos telkinių, kur maudosi žmonės, vandens kokybė atitinka higienos normos reikalavimus ir nekelia grėsmės žmonių sveikatai. Panemunėje netrukus bus paimti nauji šio paplūdimio vandens tyrimai, apie rezultatus informuosime“, – teigė savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.
Pasak R. Savickienės, Panemunės paplūdimuose nerekomenduojama maudytis nuo alergijos kenčiantiems ar odos ligomis sergantiems žmonėms. Į tokį vandenį geriau nelipti ir mažiems vaikams, kurie dažnai būna jautresni teršalams.
Kauno mieste prasidėjus maudynių sezonui nuolat tiriamas oficialių keturių paplūdimių vanduo, t.y. Kauno marių I-asis, Kauno marių II-asis, Lampėdžių ir Panemunės. Pagal atliekamus tyrimus, daug metų švariausiu telkiniu pripažįstamas Lampėdžio ežeras.
Maudymosi sezonas Lietuvoje atidaromas birželio 1 d. ir tęsiasi iki rugsėjo 15 d. Vandens mikrobiologiniai ir cheminiai tyrimai atliekami reguliariai kas dvi savaites, prieš prasidedant maudymosi sezonui iki jo pabaigos. Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal du mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles.
Žarninė lazdelė (E. coli) yra normali žmonių ir gyvūnų organizmo mikrofloros dalis ir įprastai nesukelia jokių sveikatos sutrikimų, tačiau dėl per didelio į organizmą patekusio kiekio gali sukelti kraujingą viduriavimą. Žarniniai enterokokai (Intestinal Enterococci) taip pat laikomi normalia žmogaus virškinamojo trakto mikroflora, bet vandenyje jie rodo fekalinę taršą.
Naujausi komentarai