Kauno tvirtoves lanko pirmojo komendanto giminaičiai Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno tvirtoves lanko pirmojo komendanto giminaičiai

2011-08-13 15:50
Kauno tvirtoves lanko pirmojo komendanto giminaičiai
Kauno tvirtoves lanko pirmojo komendanto giminaičiai / Tomo Raginos nuotr.

Iš Anglijos, Australijos, Prancūzijos bei Suomijos susirinkę didelę įtaką turėjusios Bolton-King-Beck-Klemm-Grootten  šeimos atstovai keliauja po Europą norėdami susipažinti su vietomis, kuriose gyveno bei tarnavo jų protėviai, aplankyti šių žmonių kapus. Giminaičiai domisi ar išliko vietinėje bendruomenėje nors menka istorinė atmintis apie jų giminaičius. 

Ekskursiją Oskaro Klemeno palikuonys pradėjo nuo komendanto kapo Fredoje. Svečiai buvo maloniai nustebinti, kad miestas atsimena pirmąjį tvirtovės komendantą – jo kapas yra išsaugotas.

Miesto istorijos žinovai pasakoja legendą apie tai, kaip į 1887 metais į Kauną atvykęs komendantas laukė Kauno gubernatoriaus vizito, manydamas, kad civilinė miesto valdžia turi pirma prisistatyti naujai karinei vadovybei. 

Tuo tarpu miesto gubernatorius manė kitaip ir taip pat laukė naujai paskirto komendanto prisistatymo civilinei vadovybei. Abu valdininkai du mėnesius negalėjo nuspręsti kuris iš jų svarbesnis bei savo susipažinimą pradėjo nuo abipusių skundų į Peterburgą. 

Oskaras Klemenas nuo 1887 09 13 iki 1889 09 04 vadovavo Kauno tvirtovei. Jo vadovavimo metais buvo užbaigta tvirtovės statyba, suformuota jos įgula, artilerija – iš milžiniškos statybų aikštelės tvirtovė tapo grėsmingu kariniu objektu. 

Tai buvo trumpas, tačiau labai atsakingas bei sudėtingas tvirtovės gyvavimo laikotarpis. 1889 m. balandžio 9 dieną 67 metų Oskaras Klemas tapo Vilniaus karinės apygardos vadovo padėjėju. 1891 metų vasarį jo karjera nutrūko – 50 metų kariuomenei  atidavęs Oskaras Klemas mirė. 

Kodėl Vilniuje tarnavęs bei miręs generolas buvo palaidotas Kaune, šiandien pasakyti sunku. Matyt, tokia buvo jo valia, o pats senasis generolas savo tarnybą tvirtovėje vertino kaip savo aukščiausią gyvenimo pasiekimą. 

Vėliau kelionę tęsė VII Forte. Aplankė IX Fortą ir kitas garsias Kauno vietas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra