Per visame pasaulyje rodomą "History" kanalą netrukus bus galima išvysti ir laidą, kurios dalis šiuo metu filmuojama Kauno pilyje ir šalia jos.
Vakar ir šiandien čia su kamera sukiojasi dokumentinių filmų režisierius iš Didžiosios Britanijos, kuriantis laidą apie viduramžiais, kaip manoma, Kaune žuvusį Anglijos riterį.
Šis siužetas paremtas istoriniais tyrinėjimais ir archeologiniais kasinėjimais. Tai bus dalis laidų ciklo "Medieval Dead" ("Viduramžių mirtys"), kurį kuria režisierius Jeremis Freestonas, istorikas Chrisas Burtonas ir viduramžių istorikas dr. Davidas Nicolle.
"Sunaikinus Kauno pilį, už kelių kilometrų nuo jos, Nemuno ir Nevėžio santakoje, buvo pastatyta medinė Naujojo Kauno pilis. Kronikos mini, kad čia vyko mūšiai praėjus šešeriems metams po Kauno pilies šturmo", – vakar į vaizdo kamerą britams aiškino Kauno miesto muziejaus edukatorius Giedrius Karpinskas.
"Mes to nežinojome, tai fantastika!" – susijaudino už kameros stovėjęs J.Freestonas. Būtent 1368-aisiais ir žuvo riteris seras, kurio pėdomis į Kauną ir atsekė svečiai iš Didžiosios Britanijos.
Iš pradžių specialistų komentarus, diskusijas režisierius filmavo prie Kauno pilyje kabančio didžiulio apgriautos Kauno pilies vaizdo. Tai retrospektyvinė 1362 m. pilies apgulties rekonstrukcija pagal archeologą Algirdą Žalnierių.
"Klauskite daugiau klausimų. Kalbėkitės, paeikite truputį arčiau, dešine ranka parodykite tą vietą paveiksle. Dešine ranka, dešine, lėčiau. Gal galite paklausti dar kartą? Tęskite. Kas nutiko, kai pulkai atėjo?" – ramiu tonu, su šypsena instruktavo kolegas režisierius.
Jis su bendraminčiais susidomėjo būtent riterio A. de Lucy istorija, nes, kaip manoma, būtent jo palaikai rasti puikiai išsilaikę viename Didžiosios Britanijos vienuolynų.
"Kūną mokslininkai gali tirti, nors po jo mirties praėjo 600 metų! Plaučiuose rasta kraujo. Juos tikriausiai pradūrė sulaužyti šonkauliai. Taip pat nustatyta, kad lūžęs žandikaulis", – į detales leidosi J.Freestonas.
Istoriniuose šaltiniuose nurodoma, kad A. de Lucy yra vienas iš trijų Anglijos riterių, dalyvavusių kryžiaus žygyje į Lietuvą 1362-aisiais, kovojusių per Kauno pilies apgultį ir žuvusių bandant pulti Naująją Kauno pilį, kuri iki šių dienų neišliko.
Į Kauną filmavimo komanda atvyko antradienio vakarą. Čia praleis dvi dienas. "Daug dirbsime, nelabai liks laisvo laiko, bet norėčiau pasivaikščioti po senamiestį, čia papietauti", – kalbėjo režisierius.
Laida truks apie valandą, siužetas iš Kauno – 5–8 minutes.
"Tai puiki galimybė paskleisti žinią pasauliui ir paskatinti užsieniečius domėtis Lietuva ir jos istorija", – sakė Kauno miesto muziejaus viešųjų ryšių vadybininkė Giedrė Jankauskienė.
Naujausi komentarai