Naujasis Kauno policijos vadas: darbui laiko skiriu tiek, kiek reikia Pereiti į pagrindinį turinį

Naujasis Kauno policijos vadas: darbui laiko skiriu tiek, kiek reikia

2014-02-24 14:00

Ignalinos rajone gimęs 37 metų Linas Pernavas stojo prie Kauno apskrities policijos vairo, kurį daugiau nei dešimtmetį laikė Algirdas Kaminskas.

L. Pernavas
L. Pernavas / Kauno policijos nuotr.

Ignalinos rajone gimęs 37 metų Linas Pernavas stojo prie Kauno apskrities policijos vairo, kurį daugiau nei dešimtmetį laikė Algirdas Kaminskas.

Žvelgdamas į statistiką, naujasis vadas Kauną vadina vienu saugiausių tarp didžiųjų Lietuvos miestų. "Kauno apskrities kriminogeninė situacija nėra ypač išskirianti Lietuvos mastu", – pastebėjo L.Pernavas. Apie statistiką, realybę, pirmuosius įspūdžius ir būsimus planus – interviu su naujuoju policijos viršininku.

– Jau beveik mėnuo kai vadovaujate Kauno apskrities policijai. Ar labai skiriasi tai, ką tikėjotės rasti, nuo to, ką radote?

– Kauno apskrities policijos kolektyvas yra darbingas, profesionalus ir susitelkęs. Šiuo metu susitinku su visais padaliniais, kartu tariamės dėl tolesnės veiklos ir nustatome tikslus, užduotis, kurias turėsime įgyvendinti.

– Pirmąją savo darbo dieną sakėte: "Svarbiausia mūsų darbe yra žmogus. Geras vadovas yra tas, kuris suburia kolektyvą ir netrukdomai leidžiama jam dirbti." Tačiau atėjote dirbti į jau suburtą kolektyvą. Ar įvyko kolektyvo formavimo pokyčių? Kokie? Gal jų bus daugiau?

– Pirmiausiai reikia laiko įvertinti darbuotojų teigiamas ir neigiamas savybes. Ne ardyti kolektyvą, o jį pažinti, skatinti geras iniciatyvas. Pokyčiai gali vykti natūraliai.

– Dirbdamas Utenoje vadovavote gerokai mažesniam kolektyvui nei dabar Kauno apskrityje. Net pačiam geriausiam vadovui nebūna lengva įsilieti į jau susiformavusį kolektyvą ir juolab įvedinėti savo korekcijas. Ką jaučiate: ar labiau palaikymą kolektyvo ar užsikonservavimą, kurį nelengva pralaužti?

– Vienareikšmiškai – jaučiu stiprią kolektyvo paramą, juolab kad žmonės geranoriški, šilti ir nuoširdūs.

– Ateidamas dirbti į Kauną neslėpėte, kad turite idėjų, kurias norėtumėte įgyvendinti. Ar per mėnesį nepasikeitė nusistatymas ir kokios gi tos idėjos?

– Mano darbo šimtadienis dar nepraėjo (juokiasi). Viskam reikia laiko, tačiau dirbsiu įgyvendindamas esmines užduotis: kad Kauno policijos darbuotojams būtų sudarytos palankios darbo sąlygos, aplinka, įgyvendinti motyvaciniai veiksniai, kad darbuotojai galėtų realizuoti savo sumanymus. Darbuotojų teisės turi būti ginamos, tačiau jie patys turi jausti atsakomybę už vykdomą veiklą. Kalbant apie apskrities gyventojų saugumą – itin svarbūs bendruomenės lūkesčiai, į kuriuos bus atsižvelgta orientuojant Kauno apskrities policijos darbą.

– Atvažiavus iš kito regiono į kolektyvo darbą gali pažvelgti šiek tiek kitaip, tarsi iš šalies. Ką pastebėjote? Koks vis dėlto tas Kauno apskrities policijos kolektyvas? Kuo skiriasi nuo Utenos policininkų?

– Visos policijos bendruomenės, nesvarbu, ar Utenos, ar Kauno, vertybės yra tos pačios – dori, sąžiningi, lojalūs savo įsitikinimams ir vertybėms darbuotojai, kurie yra pasiruošę aukotis ir rizikuoti dėl žmonių saugumo, atsakingai naudojantys suteiktus įgaliojimus.

– Gal jau pastebėjote silpnąsias Kauno apskrities policijos veiklos vietas? Kokios jos ir ką ketinate keisti?

– Kol kas matau daug veiklos stiprybių. Paaiškėjus ar nustačius silpnąsias darbo puses, jos bus keičiamos.

– Neretai žmonės skundžiasi kabinetuose dirbančių tyrėjų nekompetencija, nenuoširdumu. Yra pasitaikę atvejų, kai skaitytojai tikino, kad pareigūnai atkalbinėjo juos rašyti pareiškimus dėl pastebėtų pažeidimų, motyvuodami tų pažeidimų menkumu. Kaip vertintumėte tokius atvejus?

– Neseniai atliktose gyventojų apklausose buvo įvardytos tokios problemos, todėl orientuosimės į geresnių paslaugų, atitinkančių gyventojų lūkesčius, ypač nukentėjusiųjų, teikimą. Dėmesys žmogui, jo problemai, operatyvus reagavimas – visa tai, ko tikimasi iš policijos pareigūnų, ir turi sulaukti gyventojai. Noriu kreiptis į Kauno apskrityje gyvenančius žmones – turėdami pasiūlymų, pastabų dėl policijos darbo, pareigūnų veiklos, kreipkitės ir į mane (tel. (8 37) 322 337, e. p. [email protected]) – kiekvienas pranešimas bus išnagrinėtas, vertingi pasiūlymai pritaikyti gerinant Kauno policijos darbą.

– Kokius uždavinius keliate sau Kaune?

– Vienas iš jų – gyventojų pasitikėjimo policija didinimas. Juk žmonių pasitikėjimas atsispindi bendradarbiaujant – kartu sprendžiant problemas, keičiantis informacija, įsitraukiant į saugios aplinkos kūrimą. Taip pat svarbu pateisinti bendruomenės lūkesčius saugumo srityje ir gerinti policijos teikiamų paslaugų kokybę. Ir dar: nesugriauti to, kas Kaune daryta gerai.

– Per kasmečius ataskaitinius susirinkimus į Kauną atvykę aukščiausi policijos vadai nedviprasmiškai mini, kad Kaunas – specifinis miestas kriminogenine prasme? Ar sutiktumėte su tokiais pastebėjimais? Kuo pasireiškia, jūsų nuomone, ta specifika?

– Kauno apskrities kriminogeninė situacija nėra ypač išsiskirianti Lietuvos mastu. Juolab kad ir statistika rodo, kad Kaunas keletą metų – saugiausias miestas tarp didžiųjų Lietuvos miestų. Kalbant apie rezonansinius įvykius, šiame kontekste yra minimi įvairūs šalies miestai, tačiau norėčiau akcentuoti, kad sunkių ir labai sunkių nusikaltimų tyrimas yra viena iš prioritetinių policijos veiklos krypčių.

– Gal jau išsirinkote gyvenamąjį būstą? Ar šeima buvo atvykusi ir kaip įvertino jūsų pasirinkimą?

– Taip, savo sprendimus derinu su šeima.

– Jūsų šeima, ko gero, jau įprato, kad dirbate toli nuo namų. Jie – Ignalinoje, jūs dirbote Zarasuose, Utenoje, dabar – Kaune. Penktadieniais 17 val. skubiai užrakinate kabineto duris ir lekiate pas savus?

– Svarbiausia man yra šeima. Jaučiame vienas kito paramą ir supratimą, kad ir kur būtume. Sugebu laiką paskirstyti ir artimiesiems, ir darbui. O darbui visada laiko skiriu tiek, kiek reikia.

– Jeigu viskas gerai, trumpiausia jūsų kadencija Kaune truks penkerius metus. Ar atlaikysite tokį krūvį ir dėl atstumo, ir dėl šeimos ilgesio?

– Kai tvirtai žinai, kad eini savo keliu, kai artimieji yra tavo stiprybės šaltinis, tuomet supranti, kad priėmei teisingus sprendimus ir neabejoji savo jėgomis.

– Galų gale auga trys sūnus – jiems tėčio reikia kasdien. Ar nespaudžia širdies, kad tarsi ir nedalyvaujate savo vaikų kasdieniame gyvenime?

– Esame artimi ir laiko pasikalbėti, pabūti kartu visada surandame.

– Kai tomis trumpomis poilsio dienomis mėgaujatės šeimos meile, ką dažniausiai veikiate? Kokių turite pomėgių, hobių?

– Mano laisvalaikis – laikas su šeima, sportas, knygos. Paprastai vienu metu skaitau kelias.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra