Svarbiausia – žinios
Tačiau realistiškos ekstremalios situacijos tebuvo dalis pirmą kartą organizuotų pilietiškumo žaidynių „Aš esu pareiga“, kuriose savo jėgas ir žinias išbandė maždaug 120 žmonių iš visos Lietuvos. Keturiose izoliuotose teritorijose kariškių, policininkų, gaisrininkų ir medikų paruoštose situacijose 24 komandos vykdė įvairias užduotis.
Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba prašė žaidėjų pagalbos išgelbėti Neryje skendusius baidarininkus, policijos pareigūnai tikrino komandų budrumą gaudant automobilio vagį, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai daugelį žaidėjų šokiravo gyvu ligoniu – ant žemės gulintis ir iš skausmo rėkiantis vyras plūdo kraujais, nes jam iš kojos kyšojo kaulas. O sprendžiant paskutinę, Lietuvos kariuomenės užduotį, žaidėjams ne tik teko pasivažinėti šarvuočiu, bet ir šaudant priešams gelbėti sužeistą karį.
Kiekvienos komandos pasirodymas buvo vertinamas balais, tačiau vertingiausios buvo žinios, įgytos trumpų instruktažų metu ir situacijos aptarimas su instruktoriais. Kai kurie žaidėjai, pamatę atvirą lūžį ir kraujo balą, iš išgąsčio net nežinojo, ką daryti, tačiau po specialistų komentarų ir pamokymų, antrą kartą patekę į tokią situaciją, jau turės žinių ir galbūt galės išgelbėti žmogaus gyvybę.
Trukdo abejingumas
„Toks renginys mums padeda įgyti drąsos, kad nebijotume suteikti pagalbos arba žinotume, kaip galime padėti specialiosioms tarnyboms. Pavyzdžiui, policininkams galime padėti nebūtinai sulaikant vagį, užtektų pateikti daugiau informacijos: apibūdinti nusikaltėlį, įsidėmėti automobilio numerius“, - sakė žaidynėse dalyvavusi Austė.
Teisės studijas baigusi ir praktiką policijoje atlikusi mergina tikino, kad žmonės labiau padėtų specialiosioms tarnyboms, jei nebūtų abejingi kitiems: „Jeigu alkoholikas nukrito ant grindinio, žmonės paprastai vengia jam suteikti pagalbą, nes jis alkoholikas. Tačiau jis irgi turi teisę į pirmąją pagalbą. Arba žmogus nukrenta ant žemės ir visi galvoja, kad jis girtas, o iš tikrųjų jam pasidarė silpna“.
Nors mergina jau iš anksto turėjo pakankamai reikalingų įgūdžių, dalyvavimas žaidynėse jai suteikė daug naujų žinių. Viena iš papildomų užduočių buvo surasti bent penkias artimiausias vietas, kur yra gaivinimo aparatas – defibriliatorius. Anot Austės, ji anksčiau nežinojo, kad aparatą galima rasti ir visose „Lidl“ parduotuvėse. „Įdomi buvo ugniagesių užduotis. Reikėjo išspręsti kryžiažodį, kurio vienas klausimas buvo apie pirmąją gesinimo priemonę. Atrodo, taip paprasta, bet tikrai nepagalvojau, kad tai – smėlis“, - pasakojo mergina.
Naujausi komentarai