Kaune, Petrašiūnų kapinėse, palaidotas žymus lietuvių išeivių rašytojas, dramaturgas Kostas Ostrauskas.
Lietuvių avangardinės dramaturgijos kūrėjo, literatūros istoriko ir kritiko K. Ostrausko valia – būti palaidotam gimtinėje – išsipildė. Prieš pusantrų metų Jungtinėse valstijose, Pensilvanijoje miręs rašytojas pirmadienį palaidotas Petrašiūnų kapinėse, rašytojų kalnelyje.
„Tėvas norėjo grįžti į Lietuvą. Tai pelenus ir parvežėme atgal į Lietuvą, kur jis norėjo būti. Ir palaidojome čia. Kaip jis norėjo, taip ir yra“, – teigė rašytojo sūnus Darius Ostrauskas.
Rašytojas 1944 metais artėjant frontui pasitraukė į Vokietiją, vėliau – į JAV. K. Ostrauskas – vienas iš paskutinių rašytojo Vinco Krėvės Mickevičiaus studentų.
Dramaturgo kūrybinis palikimas saugomas ir tyrinėjamas Maironio lietuvių literatūros muziejuje.
„Visas rankraštinis palikimas nuo pirmos jo dramos, nuo pirmo apsakymo – viskas yra saugoma. Na, o įdomiausias yra jo epistolinis palikimas. 3,5 tūkst. laiškų – įsivaizduokite“, – pasakojo Maironio lietuvių literatūros muziejaus Išeivių rašytojų sk. vedėja dr. Virginija Paplauskienė.
K. Ostrauskas išleido per 20 knygų. Ryškiausios jo kūryboje – modernios absurdo dramos. Žinomiausi kūriniai – „Čičinskas“, „Jūratė ir Kastytis“, „Bacho fleita“, „Kvartetas“. Po rašytojo mirties išleista jo pjesių knyga „Paskutinis kvartetas“. Vakar ji pristatyta Maironio muziejuje.
Naujausi komentarai