Pereiti į pagrindinį turinį

Prie Kauno gimstantis verslo miestas „Urban HUB“ – 100 parduotuvių ir erdvės augti

2023-05-06 08:00
DMN inf.

Balandžio mėnesį Kauno rajone pradėtą plėtoti komercijos „stock-office“ tipo miestelį „Urban HUB“ jau dabar renkasi modernios prekybos ir paslaugų kompanijos bei didieji prekybos tinklai. O Kauno miesto ir rajono gyventojams miestelis taps traukos centru patogiai apsipirkti namams ir šeimai.

Apgalvotai kuriami miestelio rajonai

NT plėtros bendrovės „SBA Urban“ kuriamas „Urban HUB“ išsiskiria savo dydžiu ir galimybėmis verslams čia kurtis lanksčiai bei augti arba esant poreikiui – efektyviai optimizuotis.

„Kuriame įspūdingo dydžio verslų ekosistemą. „Urban HUB“ bus didžiausias prekybos ir „stock-office“ tipo patalpų formatu paremtas verslo miestas Baltijos šalyse – beveik dviejų „Žalgirio arenų“ dydžio. Verslumu garsėjantis Kauno regionas yra tam ideali vieta ir dedame visas pastangas, kad pelnytai visi didžiuotumėmės čia gimstančiu traukos centru įvairioms įmonėms ir jų klientams“, – sakė „Urban HUB“ vadovas Giedrius Muliuolis.

Giedrius Muliuolis/„Urban HUB“ nuotr.

Pasak jo, prasidėjus „Urban HUB“ erdvių rezervacijų etapui, įsikurti čia planuojančios įmonės pasirinkimą grindžia strategine lokacija, verslų sinergija, projekto lankstumu, estetiška architektūra ir dideliu vietos ir patalpų matomumu. Visa tai padeda įgyti konkurencinį pranašumą ir augti.

Jau dabar miestelyje formuojasi sektoriniai paslaugų ir prekių segmentai – kaimynystėje ketina kurdintis verslai, kurie vienas kitą papildytų, pavyzdžiui, šalia baldų parduotuvių siūlome vietas interjero prekėms, dizaino paslaugų verslams.

Pirmasis „Urban HUB“ etapas apims daugiau nei 20 tūkst. kv. m. plotą, o pirmieji nuomininkai čia kursis jau 2024 m. pirmąjį ketvirtį. Per tris statybų etapus miestelis sieks 70 tūkst. kv. m., o investicijos į architektūrą, patogų patekimą į erdves, skverų ir žaliųjų erdvių įrengimą bei sieks per 100 mln. eurų.

Neatrastos „stock-office“ lankstumo galimybės

Didžioje dalyje ploto vyraujančios „stock-office“ tipo patalpos išsiskiria savo funkcionalumu bei planavimo lankstumu, todėl nuomininkui suteikiama galimybė lanksčiai, net ir ateityje, koreguoti savo patalpų planavimą prisitaikant prie sparčiai besikeičiančių poreikių ar verslo situacijos. Pasak „Urban HUB“ NT nuomos vadovo Mariaus Prieskenio, ankstyvuose miestelio statybos darbų etapuose įsikurti norintiems verslams paprasčiau erdves pritaikyti pagal specifinius kliento poreikius.

„Vienoms įmonėms reikia daug sandėlio ir tik dalies – biuro, kitoms reikia didesnės prekybos salės, ir mažesnio sandėlio – mūsų projektas tuo ir išsiskiria, kad čia galima kurti specifiniam verslui pritaikytas erdves ir neapsiriboti tik standartiniais sprendimais. Miestelyje suprojektavome skirtingus pastatus skirtingiems verslams. O „stock office“ patalpų modelis, ypač prekybos kompanijoms, leidžia kur kas paprasčiau savo veikloje įgyvendinti ominkanalinės prekybos modelį“, – sakė M. Prieskenis.

Marius Prieskenis/„Urban HUB“ nuotr.

Prie „Urban HUB“ miestelio kūrimo tam tikra prasme prisideda ir pirmieji nuomininkai. Vieniems tinkamiausios lokacijos – matomiausiose ir ryškiausiose miestelio pusėse, tad čia kuriasi kasdienės prekių, kavinių verslai, kuriems aktualus patogus atvykimas ir išvykimas. Kiti renkasi patalpas giliau, su patogia logistikos schema, konkurencingesne kainodara, lankstesniu kelių patalpų apjungimu bei platesnėmis įmonių grupavimo galimybėmis.

Kam pritaikytas miestelis?

Projekto vystytojai neslepia, rinkoje trūko tokio tipo miestelio, todėl susidomėjimas – didelis. Čia klientai galės rasti ir gėlių parduotuves, ir žinomiausių prekės ženklų parduotuves ar tiesiog gerai praleisti laiką.

„Čia projektuojamos erdvės ne tik prekybai, bet ir maitinimo verslams. Kavinės, restoranai dažniausiai ieško jau techniškai parengtų erdvių – kokybiškos ventilaicijos, galimybių įsirengti modernią virtuvę, erdves klientams. Be to, viešojo maitinimo įstaigoms svarbu, jog klientai galėtų patogiai palikti automobilius, pasiekti kavines, o maisto pristatymo kurjeriai turėtų galimybių greitai pasiimti ir pristatyti paruoštą maistą, be to maitinimo verslus traukia ir kaiminystėje esantis bei nuolat augantis Kauno LEZ. Planuojame, kad miestelyje įsikurs ir laisvalaikio bei pramogų erdvės. Joms taip pat svarbu gera vieta, galimybės įsikurti didelėse patalpose“, – apie tai, jog „Urban HUB“ miestelyje bus galima praleisti kad ir visą dieną, pasakojo M. Prieskenis.

„Urban HUB“ bus didžiausias prekybos ir „stock-office“ tipo patalpų formatu paremtas verslo miestas Baltijos šalyse – beveik dviejų „Žalgirio arenų“ dydžio.

Strateginė vieta ir investicijos

„Stock-office“ tipo miestelis vystomas Kauno rajone, Biruliškėse, prie pat magistralės Vilnius-Klaipėda ir Kaunas-Jonava kelio. Tai strateginė vieta, mat ją klientai galės lengvai ir patogiai pasiekti tiek nuo A6, tiek nuo A1 kelių. Čia planuojama rekonstruoti ir sutvarkyti magistralinius kelius, naujai įrengti rajoninę Veterinarų gatvę bei du įvažiavimus nuo pagrindinių magistralinių kelių.

Dar praeitą savaitę pranešta, kad „SBA Urban“ pritraukė pirmąją, 11 mln. eurų investiciją iš „TABA invest“.

Daugiafunkcio prekybos, biurų ir sandėlių miestelio architektūrą ir koncepciją „Urban HUB“ projektui kūrė pasaulyje pripažinta Danijos architektų studija „PLH Architects“.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų