Pereiti į pagrindinį turinį

Rinkimų "Metų kaunietė 2015" finalininkės: D. Šatinskienė

2016-03-14 17:00
DMN inf.

Neįgalaus sūnaus su vyru susilaukusią Dalią Šatinskienę sunkumai ne tik užgrūdino, bet ir įkvėpė padėti kitoms to paties liko šeimoms. Pora įkūrė sveikatos ir neįgaliųjų integracijos klubą "Sauliukas".

Neįkainojama pagalba

"Visuomenės kultūros lygį atspindi jos požiūris į silpnesnįjį. Labai džiugu, kad mūsų iniciatyva šiuose rinkimuose sulaukė tokio palaikymo, vadinasi, Kaunas tikrai dalijasi ir yra labai atsakingas bei kultūringas miestas", – samprotavo D.Šatinskienė.

Jos su vyru įkurto klubo "Sauliukas" misija – padėti atskleisti neįgalaus žmogaus galias ir galimybes gyventi aktyviai, puoselėti dorą, darną ir dvasines vertybes. Klubo veikla skirta sergančiųjų ortopedinėmis ligomis sveikatai gerinti, padėti jiems integruotis į visuomenę, pristato viena klubo įkūrėjų D.Šatinskienė.

Šios visuomeninės veiklos – suburti ir visapusiškai padėti šeimoms, auginančioms negalią turinčius vaikus, ji ėmėsi, kai jos pačios gyvenimas jau ėmėsi darytis stabilesnis ir aiškesnis – kai sūnus, turintis įgimtą stuburo išvaržą, paaugo ir pranoko visas gydytojų prognozes.

Moteris patyrė, kad auginti neįgalų vaiką Lietuvoje yra labai sunku. "Trūksta ne tik metodinės, medicininės, psichologinės, finansinės pagalbos, bet ir tiesiog aiškios, vienoje vietoje esančios informacijos, kur kreiptis, kokios pagalbos galima tikėtis", – pasakojo D.Šatinskienė.

Kineziterapijos trūkumas

Sveikatos ir neįgaliųjų integracijos klubą D.Šatinskienė su vyru įkūrė tikėdamiesi ne tik toliau burti tokio paties likimo šeimas, bet ir siekdami joms padėti finansiškai – rengdami projektus ir gaudami realų finansavimą reabilitacijos, laisvalakio užimtumo ir kitoms būtinoms paslaugoms.

Klubas organizuoja įvairius mokymus ir seminarus specialistams bei neįgaliesiems, sveikatingumo stovyklas neįgaliems vaikams ir jų šeimų nariams bei globėjams, kuria sveikatos mokyklą neįgaliesiems.

Tarp projektų – ir skirti gyvybiškai svarbiai reabilitacijai, kuri užtikrina, kad sėkmingų operacijų rezultatai būtų maksimalūs.

Įvairiems projektams gautos lėšos naudotos neįgaliųjų socialiniams ir savarankiško gyvenimo įgūdžiams ugdyti, palaikyti ir atkurti, neįgaliųjų šeimų nariams informuoti, konsultuoti, psichologinei pagalbai teikti, vaikų pasirengimui sportinėms plaukimo varžyboms. Vyksta ir "Sauliuko" narių tapybos bei fotografijos, kitokių kūrybinių darbų parodos.

Plečia bendravimo ratą

"Vaikus su negalia auginančios šeimos neretai patiria socialinę atskirtį, tad stengiamės plėsti savo bendravimo ratą", – pasakojo D.Šatinskienė. Mokymas kurti, aktyviai bendrauti, efektyvių streso įveikos strategijų bei socialinių įgūdžių ugdymas leidžia sumažinti neigiamų emocijų patyrimą, skatina gerovės ir laimės potyrį, kartu stiprinama psichikos sveikata.

Ji apgailestavo, kad šeimoms būtų galima teikti didesnę pagalbą, jeigu pavyktų gauti didesnį finansavimą.

Net ir tiek daug nuveikusi savo sūnaus, savo ir kitų šeimų labui D.Šatinskienė labai kukli. "Esu paprasta mama, auginanti neįgalų vaiką", – taip save apibūdino kaunietė.

Klube susibūrusios šeimos bendrauja, dalijasi patirtimi, dalyvauja įvairiuose specializuotuose renginiuose, pavyzdžiui, rengia nedidelius koncertus, verbų rišimo, plaukimo pamokėles ir kt. Šiuo metu klubas vienija 25 šeimas, prisijungti kviečiamos visos norinčiosios.

Kviečiami ir visi iniciatyvūs žmonės, norintys tiesiog padovanoti savo laiko kartu bendraujant, koncertuojant, kuriant. "Neįgalus vaikas gyvenime gali labai daug pasiekti, tik reikia padėti jam rasti vietą, pakelti jo savivertę", – kalbėjo D.Šatinskienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų