Pereiti į pagrindinį turinį

Rumšiškių Liaudies buities muziejuje bus bažnytkaimis

2009-02-27 17:08
Rumšiškių Liaudies buities muziejuje bus bažnytkaimis
Rumšiškių Liaudies buities muziejuje bus bažnytkaimis / Veretos Rupeikaitės nuotr.

Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse kylanti sunykusios XIX a. medinės bažnyčios kopija jau turi matomą pavidalą - virš gegnių iškilo vainikas. Šiemet planuojama užbaigti eksterjero darbus, o kitąmet - pilnai įrengti.

Muziejaus teritorijoje prieš metus pradėta statyti šventovė bus identiška Marijampolės savivaldybėje, Sasnavoje stovėjusiai Šv. Mergelės Marijos gimimo bažnyčiai. Ji pasirinkta dėl neįprastos, aštuoniakampės formos. Tokių bažnyčių Lietuvoje neišliko, tačiau XVIII a. jų būta nemažai, ir ne tik mūsų šalyje.

Užsienio šalys medinės architektūros tradicijas tęsia statydamos senųjų pastatų kopijas. Šiuo pavyzdžiu pasekė ir Lietuvos liaudies buities muziejus.

Muziejaus architektė Rasa Bertašiūtė pasakojo, kad statybos darbai vyksta pagal planą.

„Rąstinis pastatas turi susėsti, džiūti - dabar jis tai ir daro. Atėjus vasariškiems orams, medžio skiedromis bus dengiamas stogas, rąstai bus apkalami vertikaliomis lentelėmis“, - dėstė architektė. Išorinės sienos nebus dažomos, o tik dengiamos impregnantais. Mat 1817 metais statyta originali Sasnavos bažnyčia nebuvo dažyta.

Bažnyčios kopija statoma pagal prieškariu darytus brėžinius. Sasnavoje tuo metu pradėta statyti mūrinė neogotikinė bažnyčia, o senosios medinės bažnyčios po kelių dešimčių metų neliko.

Kampuoto ovalo formos šventovė bus 25 m ilgio, 16 m pločio, 10 m aukščio.

Šventovės statybos darbus tikimasi užbaigti šiemet, bet pilnai įrengti numatoma tik kitais metais.

Rąstines šventovės sienas rentė senas dailidžių tradicijas išmananti amatininkų šeima iš Vilkijos. Šie savo darbą jau padarė, likusius darbus atlieka bendrovė „Kauno restauratoriai“.

Bažnyčia bus veikianti, ir kaip spėjama, labai populiari besituokiančių ir vaikus krikštijančių kauniečių tarpe.

Pirmiau už bažnyčią šalia iškilo medinė varpinė, tačiau ji nukopijuota ne nuo Sasnavoje esančios. Šventorių juosianti tvora  žemaitiškų tradicijų - joje padarytose nišose bus įrengtos stacijos, drožtos iš medžio arba keramikinės.

Be bažnyčios, muziejaus miestelyje randasi dar šeši objektai, vėliau atliksiantys savo funkcija. Lankytojai turės kur atsipūsti, papietauti. Dabar veikia arbatinė, knygynas, puodžių dirbtuvės ir kitos įstaigos.

 „Po metų ar dviejų lankytojams turėtų atsiverti visas kompleksas“, - regi architektė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų