Demaskavo įstaigos psichologė
Bylon sugulusių įvykių metu taip pat nepilnamečiu buvęs D.Bikus šiandien – pilnametis. Tačiau maksimali jam gresianti bausmė už inkriminuojamus nusikaltimus – ne laisvės atėmimas iki trylikos metų, kas grėstų suaugusiam asmeniui, o iki dešimties. Nes Lietuvos įstatymai numato tik tokią maksimalią bausmę asmeniui, kuris nusikaltimo metu buvo nepilnametis.
Tada vedamas į Kauno apylinkės teismą, prašant jį suimti, D.Bikus net neslėpė veido. Neatmetama, kad žinodamas, jog vis tiek nepilnamečio, nors ir įtariamo tokiais nusikaltimais, veido rodyti negalima. Prieš baigiamąsias kalbas D.Bikus jau aklinai slėpė savo veidą ir net buvo linkęs visaip koneveikti jį įamžinti bandantį „Kauno dienos“ fotografą.
Kaip jau rašyta, šis skandalas iškilo viešumon pernai vasario pradžioje. Po to, kai Kauno teisėsaugininkai dėl jo surengė net dvi spaudos konferencijas per tris dienas.
Jie neslėpė, kad apie galimus D.Bikaus nusikaltimus prieš kitus globotinius pranešė pati įstaigos vadovė. O perduodant jo bylą teismui patikslinta, kad įtarimų dėl nederamo D.Bikaus elgesio per pokalbius su galimomis jo aukomis kilo šių globos namų psichologei.
Nustatytos devynios aukos
Įtariamasis, kuris nuosprendžio laukia suimtas, dėl jam inkriminuojamų nusikaltimų prisipažino. Teisėsaugininkams pavyko nustatyti devynias jo aukas. Keturi iš jų – mažamečiai, jauniausiajam iš kurių tuo metu buvo dvylika. Keturi – nepilnamečiai nuo šešiolikos iki septyniolikos metų. Ir vienas – pilnametis, kuriam įvykių metu buvo 20. Visi jie, kaip ir teisiamasis, turi protinę negalią ar psichikos sutrikimų bei sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį ir specialųjį nuolatinės slaugos ar priežiūros poreikį.
Kaltinime, kuris pareikštas D.Bikui, akcentuojama, kad dėl sveikatos būklės jie negalėjo pasipriešinti savo skriaudikui. D.Bikus kaltinamas seksualiai prievartavęs bejėgiškos būklės savo aukas.
Ikiteisminis šios sudėtingos – dėl nukentėjusiųjų apklausų bylos tyrimas truko vos devynis mėnesius.
Siekiant išsiaiškinti, ar D.Bikus pakaltinamas, jam buvo skirta psichiatrinė ekspertizė. Specialistai konstatavo, kad, nepaisant turimų tam tikrų sveikatos sutrikimų, jis gali atsakyti už savo veiksmus.
Darbuotojų kaltės neįžvelgta
Kauno apygardos teisme D.Bikaus byla išnagrinėta per penkis mėnesius. Jo aukos į teismo posėdžius nebuvo kviečiamos – remtasi jų apklausomis pas ikiteisminio tyrimo teisėją, dalyvaujant psichologui.
Nukentėjusiuosius atstovaujantys Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovai prašo priteisti iš D.Bikaus ir moralinį atlygį. Didžiausias ieškinys – septyni tūkstančiai eurų. Kiti – mažesni, tačiau taip pat keturženkliai.
D.Bikaus advokatas prašo jo ginamąjį gydyti psichiatrinės paskirties ligoninėje, o ne siųsti už grotų. Suteikus teisę į paskutinį žodį, jam antrino ir teisiamasis.
Nuosprendį šioje už uždarų durų nagrinėtoje byloje planuojama skelbti balandį.
Po nukentėjusiųjų apklausų, kilus įtarimui, kad galimai tinkamai savo pareigų neatliko kai kurie globos namų darbuotojai, buvo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas – dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Tačiau, apklausus virš 200 buvusių ir tebedirbančių šios įstaigos darbuotojų, pernai prieš Naujuosius ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, neįžvelgus nusikalstamos veikos požymių. Nė vienas iš apklaustųjų neprisipažino, ką nors žinojęs ar girdėjęs apie D.Bikaus bylon sugulusius įvykius.
Naujausi komentarai