Gimė aštuntoji atžala
Kauno miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Agnė Augonė suskaičiavo, kad iki gruodžio 27-osios Kauno mieste užregistruoti 3 565 naujagimiai ir 4 259 mirtys, tai yra, gyventojų mirė daugiau, nei gimė. Lyginant su pernai, šiemet kauniečiams gimė 300 mažiau kūdikių, tačiau 600 žmonių mažiau paliko šį pasaulį. Pernai Kaune gimė 3 927 mažyliai, o mirė – 4 964 žmonės.
"Šiemet vienai mamai gimė aštuntas kūdikis. Tai yra šių metų rekordas, tačiau tikrai yra buvę metų kai mama pagimdė ir keturioliktą kūdikį", – dėstė A.Augonė.
Kalbant apie geografiją, po Lietuvos mūsų tautiečiams kūdikiai dažniausiai gimsta Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Vokietijoje, Airijoje, Švedijoje, Danijoje, JAV ir Rusijoje.
Kartu – ištisus dešimtmečius
Šiemet iki gruodžio 27 d. Kaune susituokė 2 336 poros, išsituokė 1 098 poros. Pernai – kiek mažiau. Susituokė 2 529, išsituokė – 1 139 poros.
"Jauniausia sutuoktinė buvo 15 m., vyriausi sutuoktiniai nuo 70 iki 83 metų", – lygino A.Augonė.
Jauniausia sutuoktinė buvo 15 m., vyriausi sutuoktiniai nuo 70 iki 83 metų.
Tiesa, ne visos planuotos vestuvės įvyko. Vienos – dėl to, kad sutuoktiniai susipyko ir jie pasuko skirtingais keliais, kitos – dėl to, kad darbiniai reikalai sutrukdė sugrįžti iš užsienio į Lietuvą paskirtai datai.
"Galima apibendrintai pasakyti, kad neįvyko apie 5–8 proc. vestuvių, kai jaunieji išreiškė norą tuoktis, bet anksčiau paminėtų priežasčių jiems sutrukdė tai atlikti", – aiškino A.Augonė.
Tačiau šiemet net trys poros atšventė deimantines vestuves, tai yra, kartu išgyveno 60 metų.
Tuokėsi ant stogo
Paprašyta įvardyti neįprasčiausias vietas, kurias jaunieji pasirinko santuokos ceremonijai, A.Augonė paminėjo restoraną "Višta puode", o taip pat Kauno Jėzuitų gimnazijos stogą. Ji pridūrė, kad pastaroji vieta buvo ypač neįprasta dėl to, kad tądien lauke tvyrojo net 30 laipsnių karštis. Beje, 16 porų šiemet sutuokta Kauno įkalinimo įstaigose.
A.Augonės turimais duomenimis, kas 8–10 santuoka šiemet buvo sudaroma tarp Lietuvos ir kitos šalies piliečio ar pilietės.
"Metų tendencija – ypač padaugėjo nuotakų iš Ukrainos, nors kauniečiai ir ankstesniais metais buvo linkę rinktis į žmonas ukrainietes.
"Santuokų sudarymo geografija nesikeičia – atsiranda tik viena kita egzotiška šalis (pvz. Kuba, Gvatemala). Kauno nuotakos linkusios tekėti už Vakarų Europos šalių piliečių, o vyrukai renkasi slaviškos kilmės nuotakas (ukrainietes, ruses, baltaruses, pasitaiko ir kazachių). Būna, kad sukuria šeimą ir su kolumbietėmis (viena pora šiais metais)", – statistiką komentavo A.Augonė.
Denas tapo Džafaraldenu
Populiariausių vardų, kuriais kauniečiai šiemet pavadino savo atžalas, dešimtukai nekinta jau kelerius metus. Anot A.Augonės, tokios pat tendencijos kaip ir Kaune būdingos visai šaliai. Dominuoja šie mergaičių vardai: Gabija, Emilija, Patricija, Sofija, Kamilė, Gabrielė, Luknė. Populiariausi vardai naujagimiams berniukams: Matas, Benas, Herkus, Lukas, Kajus, Nojus, Emilis.
Kai kurie šiemet gimusieji Kauno mažyliai gavo neįprastus vardus: Heilė, Guosnė, Aila, Madona, Davina, Rubina, Hebė, Gerdas, Dinaidas, Ardas, Leo, Dojus, Eidas, Cezaris, Šamilis, Bragiimas, Kristas.
Nemažai suaugusių žmonių šiemet nusprendė pasikeisti vieni tik vardus, o kiti – ir pavardes. Vardus šiemet pasikeitė 104 asmenys. Pavyzdžiui, keitė vardą iš Mindaugo į Mindaugas Martynas, Rustamas tapo Jonu, Raimundas – Tomu, Kristijana – Viktorija, Goda – Kotryna, o Denas – Džafaraldenu.
Pavardes šiemet keitėsi 325 asmenys, tarp jų kas penktas – vyras.
"Šie metai buvo nuolatinis produktyvaus darbo maratonas, siekiant kad viešosios paslaugos (o ypač – elektroninės), kaip įmanoma operatyviau ir kokybiškiau atitiktų interesantų poreikius, o jų prašymai būtų išspręsti kiek įmanoma greičiau", – skyriaus darbą apibūdino A.Augonė.
Naujausi komentarai