Spąstai vagims: policija graviravo ne tik dviračius Pereiti į pagrindinį turinį

Spąstai vagims: policija graviravo ne tik dviračius

2015-05-28 12:55

Policija ketvirtadienį kvietė kauniečius į nemokamą akciją „Paženklink dviratį ir kitus brangius daiktus“. Ja susidomėję žmonės pažymėti prašė daugiausia dviračius. Keli – ir mobiliuosius telefonus.

Policija ženklina daiktus

Policija ketvirtadienį kvietė kauniečius į nemokamą akciją „Paženklink dviratį ir kitus brangius daiktus“. Ja susidomėję žmonės pažymėti prašė daugiausia dviračius. Keli – ir mobiliuosius telefonus.

Iki pietų paženklinti daiktus buvo galima Žaliakalnio progimnazijoje, vėliau – J. Žemaičio-Vytauto progimnazijoje bei Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinėje mokykloje.

„Gyvenu visai šalia, kodėl nepasinaudoti proga?“ – sakė į J. Žemaičio-Vytauto progimnaziją pažymėti savo ir žmonos dviračius atvykęs Nerijus Matulionis.

30-metis kaunietis sakė tokia paslauga susidomėjęs po to, kai išgirdo apie netoliese jo namų pavogtą dviratį. „Jeigu ir mano pavogtų, bent jau lengviau būtų rasti ir atpažinti“, – svarstė vyras.

„Pažymėti dviratį rekomendavo parduotuvėje, kurioje jį ir pirkau“, – sakė baltu dviračiu atriedėjusi Genė Norkuvienė. „Žymiu, nes jis visgi ne pigiai kainavo – 1000 litų“, – pridūrė moteris.

Galimybės paženklinti ir užregistruoti policijos specialiame kataloge savo dviratį nepraleido ir Egidijus Gavelis. Maketuotoju dirbantis kaunietis pažymėti prašė ir mobilų telefoną.

„Nešiojamo kompiuterio nepasiėmiau, liks nežymėtas. Bet juo dažniausiai naudojuosi namuose, retai kada kur nešuosi. Jeigu pavogtų iš namų – nuostolius kompensuotų draudimas. Namai apdrausti“, – aiškino E.Gavelis, kurio dviratis kainavo 700 eurų. 

Teigiama, kad daiktų žymėjimas yra viena veiksmingiausių prevencijos priemonių nuo vagysčių, nes ilgapirščiai vengia gvieštis daiktus, ant kurių išgraviruotas policijos suteiktas individualus kodas.

Žymėti galima visus vertingesnius daiktus: televizorius, kompiuterius, vaizdo ir garso techniką, fotoaparatus, mobiliojo ryšio telefonus, automobilių magnetolas ir pan.

Smulkesni daiktai žymimi specialiu žymekliu. Policijos užrašytas kodas matomas tik apšvietus specialiu prietaisu. Žymėjimo panaikinti negalima. Didesni metaliniai daiktai žymimi jų kodą išgraviruojant. Tai trunka vos minutę.

Policija daiktus žymi nemokamai ne tik per akcijas. Užtenka užsukti į komisariatą ir pateikti nuosavybę įrodančius dokumentus.

Šiemet per pusmetį Žaliakalnio policijos nuovada iš viso pažymėjo daugiau kaip 60 daiktų.  Daugiausia – telefonų.

„Žymėti daiktus raginame lankydamiesi švietimo ir ugdymo įstaigų bendrabučiuose, pačiose mokyklose“, – pasakojo akcijoje dalyvavusi Žaliakalnio policijos nuovados vyr. specialistė.

Ji savo pavogtą telefoną atgavo tik todėl, kad šis buvo žymėtas. Patikrinus pas įtartiną asmenį rastus daiktus, pagal ant vieno iš telefonų rastą kodą buvo atsekta, kam jis priklauso.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra