Miško gatvėje esančiame daugiabutyje liejasi nesibaigiančios aistros dėl bendrijos pirmininkų veiklos. Vienas gyventojams užkliuvo dėl pernelyg brangiai nupirktų durų, kitas namu apskritai nesirūpino, o dar kiti, jų pačių teigimu, tiesiog nebeištvėrė gyventojų spaudimo, tad atsistatydino savo noru.
Ketino atsistatydinti
Praėjusio trečiadienio vakarą prie Miško g. 28A namo būriavosi grupelė žmonių. Čia vykusiame daugiabučio gyventojų susirinkime planavo atsistatydinti bendrijos "Miško g. 28A" pirmininkė Nijolė Kmitienė, pareigas ėjusi vos nuo pavasario.
Nuo drastiško žingsnio ją sulaikė tik tai, kad, kaip buvo aiškinama susirinkime, atsistatydinti neleidžia bendrijos įstatai.
Šis 40 butų namas – vienas tokių, kuriuose bendrijos pirmininkai keičiasi pernelyg dažnai, gyventojai tampa vis labiau nepatiklūs, nors tik radę kompromisą bendromis jėgomis galėtų iš esmės pasirūpinti ir jo technine būkle, ir aplinka.
Reikia suremontuoti labai duobėtą įvažą į kiemą, pakeisti sutrūnijusią namo elektros instaliaciją ir kt.
Pasigenda skaidrumo
"Baigiasi gyventojų kantrybė. Pirmininkai vis keičiasi, mokesčiai mokami, bet progreso nematyti", – skundėsi vienas namo gyventojų (vardas, pavardė redakcijai žinomi).
Jis ir dar kelios "Kauno dienos" kalbintos gyventojos sakėsi niekaip negalinčios sužinoti apie bendrijos finansus, nors tokią teisę garantuoja įstatymai. Viena gyventojų netgi baiminosi, kad per tokią pirmininkų kaitą ir kai kurių neatsakingumą bendrija nebūtų beviltiškai prasiskolinusi.
"Neaišku, kur naudojami mūsų visų sumokėti pinigai, kas bendrijoje apskritai vyksta. Negalime nieko sužinoti ir gauti finansinių ataskaitų. Esame kreipęsi ir raštu, bet susidarė toks įspūdis, kad bendrijoje niekas niekam nėra atskaitingas. Kai prašai pateikti dokumentus, prasideda bėdos: dokumentų neturi, nes jų nepasiėmė, kopijų pateikti negali, nes dokumentų daug, jie daug sveria", – piktinosi kaunietis.
Jis pasakojo, kad ataskaitų pareikalavus iš vienos buvusių pirmininkių, ši tiesiog atsistatydino. Išrinktas naujas vadovas teikė daug vilčių, bet po susirinkimo, kaip pasakojo gyventojai, jo niekas nei matė, nei girdėjo – savo naujoms pareigoms buvo abejingas ir daugiabučio reikalais nesirūpino.
"Vasarą kreipėmės į savivaldybę, kad būtų atliktas kompleksinis bendrijos veiklos patikrinimas. Bet paaiškėjo, kad bendrijas kontroliuosiantis skyrius dar tik komplektuojamas. Gavome raštą, kad kai jis pradės dirbti visu pajėgumu, patikrinimas bus atliktas. Savivaldybėje dėl jo lankiausi ir praėjusią savaitę – kol kas niekas nejuda", – nusivylė vyras.
Paliko likimo valiai
"Tiek metų bendrijai mokame mokesčius, o namo būklė tik blogėja. Pavyzdžiui, pernai trūko kanalizacijos vamzdis. Kol buvo surasta, kas likviduos avariją, vanduo taip ilgai plovė sieną, ji tiek sudrėko, kad pakenkė ir pasenusiai mūsų namo elektros sistemai. Šviesa laiptinėje nedegė pusę metų, bet sąskaitos už elektrą ateidavo", – piktinosi kaunietis.
Jis prakalbo ir apie buvusio pirmininko užsakytas auksines laiptinės duris. "Jų kaina – kosminė, bet mūsų sutikimo niekas neprašė. Įstatė ir turėjome sumokėti. Kaltų dėl mūsų pinigų švaistymo nerasta", – vardijo pašnekovas.
Kita bendrijos vadovė, gyventojams sutikus, surado, kas galės pakeisti sudūlėjusius laiptinių langus naujais. "Langai sudėti, bet apdailos darbai nepabaigti iki šiol", – apsileidimo pavyzdžius rinko vyras.
Jis vardijo, kad reikėtų tinkamiau atlikti namo techninę priežiūrą ir einamuosius remontus. "Namas senas, jam reikia nemenkos priežiūros. Stogas lyg ir tvarkytas, bet aplink namą – duobės, palijus – balos, nes vandens drenažo sistema susidėvėjusi", – piešė varganą vaizdą kaunietis.
"Kiemo įvaža tokia duobėta, kad visų automobilių buferiai sulaužyti", – skundėsi viena gyventoja.
Pinigų beveik neliko
Pirmininkė N.Kmitienė vieną buvusių savo pirmtakų pavadino žuliku, tačiau kitą bendrijos vadovę labai gyrė. "Ji ir stogą sutvarkė, ir lietvamzdžius pakeitė. Pakeitė ir supuvusius laiptinių langus. Galima sakyti, pasirūpino vos ne avarinės situacijos likvidavimu", – pasakojo N.Kmitienė.
Jos teigimu, geroji pirmininkė buvo priversta atsistatydinti dėl, jos žodžiais tariant, kai kurių gyventojų nepagrįstų priekaištų. Bet langų apdaila nebaigta iki šiol? "Kaip informavo buhalterė, apdaila nebuvo numatyta, kad būtų pigiau", – sakė pirmininkė.
Kiek yra pinigų bendrijos sąskaitoje? N.Kmitienė sakė, kad iki jos surinktos kaupiamosios lėšos buvo naudojamos bendrijos darbuotojų (pirmininko, šilumos mazgo prižiūrėtojo ir buhalterio) atlyginimams, o tai yra pažeidimas.
Ji teigė, kad beveik visi likę bendrijos narių sukaupti pinigai buvo panaudoti kanalizacijos stovui pakeisti.
Kaip gyventojams sužinoti, kokia yra bendrijos finansinė padėtis? Ji tikrai slepiama? "Negalime kiekvieną mėnesį teikti ataskaitos, kiek pinigų surinkta ir kiek išleista. Tam yra metinė ataskaita. Aš vadovauju nuo balandžio – per mažai, kad būtų reikėję pateikti metinę ataskaitą", – aiškino N.Kmitienė.
Ji pripažino, kad pirmininkas, kurį ji pakeitė, tokios ataskaitos gyventojams pateikti nesivargino.
Naujausi komentarai