Vytauto Didžiojo universitetas - palankus neįgaliesiems Pereiti į pagrindinį turinį

Vytauto Didžiojo universitetas - palankus neįgaliesiems

2009-06-02 13:41
Vytauto Didžiojo universitetas - palankus neįgaliesiems
Vytauto Didžiojo universitetas - palankus neįgaliesiems / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Šiuo metu Vytauto Didžiojo universitete (VDU) studijuoja 82 judėjimo, regos, klausos negalią turintys studentai, sergantieji lėtinėmis ligomis. Keliolika jų - sunkiai judantys. Negalia nėra kliūtis tapti VDU bendruomenės nariu.

„Nuo pat VDU atkūrimo siekiame atsižvelgti į individualius poreikius, sudaryti vienodas sąlygas visiems studentams. Jau 17 metų universitete vykdoma jaunuolių su fizine negalia integracijos į visuomenę programa“, - teigia VDU studijų prorektorius prof. Jonas Ruškus.

Dauguma VDU pastatų, auditorijų ir skaityklų, taip pat bendrabutis yra pritaikyti turintiems judėjimo negalią.

„Baltijos“ bendrabutyje šeši kambariai yra pritaikyti specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, o ir pats bendrabutis netoli universiteto“, - pasakojo Rūta Kupčinskaitė, šiemet VDU baigianti sociologijos bakalauro studijas. Judėjimo negalią turinti mergina džiaugiasi ir VDU pastate K. Donelaičio g. 52 šiemet įrengtu neįgaliųjų reabilitacijos kambariu.

„Neįgalūs VDU studentai gali būti dalinai arba visiškai atleisti nuo studijų bei bendrabučio nuomos mokesčių. Be to, bendrabutis jiems skiriamas ne konkurso tvarka“, - apie socialines lengvatas pasakojo VDU Studentų reikalų tarnybos direktorius doc. Ričardas Krikštolaitis.

Neįgaliems studentams taip pat teikiama akademinė bei socialinė pagalba, jie aprūpinami specialiomis mokymo ir ugdymo priemonėmis.

Studentė R. Kupčinskaitė pripažįsta, kad buities sąlygos neįgaliesiems labai svarbios, tačiau ne mažiau ją žavi VDU dėstytojų požiūris. „Pavyzdžiui, bet kuris profesorius ar dėstytojas yra pasiruošę pakeisti užsiėmimų auditoriją, kad tik neįgaliam studentui būtų patogu“, - pasakojo ji.

Prof. J. Ruškus įsitikinęs, kad negalią turintys studentai atlieka savo misiją universitete ugdydami kitų studentų ir dėstytojų socialinį jautrumą.

„Studentai išmoksta suprasti kitų poreikius, kurti socialinius projektus. Dėstytojai individualizuoja mokymo procesą, patys mokosi kurdami naujus mokymosi metodus. Universiteto vadovybė, priimdama sprendimus, įsiklauso į neįgaliuosius, jų poreikius“, - teigia jis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra