"Žalgirio" klubo direktorius Paulius Motiejūnas numojo ranka į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pasiūlymą Kauno arenai per dešimt dienų užsidirbti milijoną litų. 2018 m. čia ketinta surengti Europos salės futbolo čempionato finalą. Deja, durys futbolininkams užtrenktos.
Ūmai persigalvojo
"Biudžete buvome paskaičiavę ir numatę, kad arenai už dešimt dienų bus sumokėta apie 1 mln. litų. Galite įsivaizduoti, apie kokio lygio renginį ir apie kokius pinigus mes čia šnekame", – pasakojo LFF generalinis sekretorius Edvinas Eimontas.
LFF planavo teikti paraišką UEFA, kad galėtų Lietuvoje surengti Europos salės futbolo čempionato finalinį etapą. Pirmiausia svarstytas Vilniaus variantas, bet vėliau akys nukrypo į Kauno "Žalgirio" areną. Čempionatas vyks 2018 m. sausio–vasario mėnesiais, deja, jau ne Lietuvoje.
"Kreipėmės į Kauno miesto merą Andrių Kupčinską ir į "Žalgirio" areną per "Žalgirio" klubą valdantį Paulių Motiejūną. Idėja buvo sutikta geranoriškai, bet paskui sulaukėme atsakymo, kad arena atsisako pasirašyti sutartį, nes 2018 m. tuo metu arena esą rezervuota Eurolygos rungtynėms. Tai buvo vienintelis motyvas", – atvirai dėstė LFF generalinis sekretorius.
P.Motiejūnas dar visai neseniai prašė finansinės pagalbos iš savivaldybės ir jos valdomų įmonių – tarp jų ir "Kapinių priežiūros", o jau spalio pabaigoje lengva ranka atmetė pelningą pasiūlymą ir iš anksto žino, kad "Žalgiris" 2018-ųjų sausį–vasarį žais Eurolygos rungtynes Kaune.
Nugvelbė viešbučių uždarbį
"Esame sportininkai ir žinome, kad rungtynių tvarkaraštį 2018-iesiems, kai už lango tik 2014 m., dar galima padėlioti taip, kad klubas tuo metu rungtyniautų išvykoje ar panašiai. Praėjusią savaitę pamatėme, kad tas pats "Žalgiris" Eurolygos rungtynes sėkmingai žaidė Kauno halėje, nes tuo metu arenoje vyko paroda "Moters pasaulis". Supratome, kad čia gal slypi kažkokie interesai ir europinio lygio futbolo renginio surengti negalėsime", – stebėjosi LFF generalinis sekretorius.
Anot jo, pagal ekonominę naudą pirminiais skaičiavimais šis renginys Kaunui būtų davęs 1,5–2 mln. eurų. 4–4,5 tūkst. lovadienių sausio–vasario mėnesiais Kauno viešbučiams taip pat praverstų.
"Labai keista, kai klubas valdo areną, bet savo interesus iškelia aukščiau arenos interesų, nors ji pastatyta ir koncesijos mokestis mokamas iš miestiečių pinigų. Arena juk yra juridinis vienetas, orientuotas į pelną, bet pasirodo, milijono jai nereikia. Buvo visiškai įmanoma sudėlioti taip, kad arenoje ir salės futbolo rungtynės vyktų, ir pats "Žalgiris" Eurolygoje galėtų žaisti, nes paslaugų prašėme tik dešimt dienų, o ne mėnesiui ar visam sezonui. Ir pagaliau neprašėme renginiui, kuris vyks staiga, rytoj", – neslėpė nuostabos E.Eimontas.
LFF buvo beveik užtikrinta, kad UEFA pasirinks Kauną. "Pretendavome ir 2014 m. surengti salės futbolo čempionatą. Tuomet UEFA rinkosi iš dviejų šalių – Lietuvos ir Belgijos, bet mums teisės nedavė tik todėl, kad 2013 m. buvo suteikta teisė Kaune rengti U-19 vaikinų čempionatą. Šį kartą dėl 2018 m., deja, šansą praleidome", – apgailestavo LFF atstovas.
Mažai ką žino
Kauno meras A.Kupčinskas neneigė bendravęs su LFF generaliniu sekretoriumi E.Eimontu. "Jis teiravosi, ar pritartume, kad Kaune vyktų toks čempionatas. Sakiau, kad tikrai palaikyčiau", – pokalbio detales prisiminė meras.
Pasak jo, buvo sutarta, kad LFF atsiųs savivaldybei reikalingus dokumentus, ir savivaldybės administracija parengs tarybos sprendimo projektą dėl pritarimo rengti europinio lygio varžybas. A.Kupčinskas dar priminė, kad kaip tik praėjusią savaitę vykusiame tarybos posėdyje politikai pritarė, jog kitąmet Kaune vyktų Europos jaunučių vaikinų (iki 16 metų) krepšinio čempionatas.
Kodėl tarybos darbotvarkėje nebuvo klausimo dėl Europos salės futbolo čempionato 2018 m.? "Gavau žinutę, kad LFF nesusitarė dėl salės. Priežasčių, dėl ko nesusitarė, nežinau, bet dėl to ir sprendimo projektas nebuvo parengtas", – aiškino A.Kupčinskas.
Jis tikino galįs tik pasvarstyti, kokios buvo nutrūkusių derybų priežastys. "Gal dėl kainos, o gal dėl užimtumo. Aš net nežinau, kada tas renginys turėjo vykti", – išsisuko meras.
Įsikibęs į kalendorių
Paties P.Motiejūno pasiteiravus, kodėl nesutarta dėl Europos salės futbolo finalinio etapo rengimo, jis pateikė savo versiją. "Kad nelabai ir tarėmės. Mums datos netinka. Atkrinta trys ar keturios savaitės tam renginiui", – dėstė P.Motiejūnas.
Užsiminus, kad LFF planuose – dešimties dienų renginys, P.Motiejūnas aiškino, kad organizatoriams reikia arenos penkioms dienos prieš varžybas ir dviem dienoms po renginio. "Vyks Eurolyga, visi krepšinio turnyrai, mes negalime skirti tiek laiko", – tikino P.Motiejūnas.
Priminus, kad praėjusią savaitę "Žalgiris" Eurolygos rungtynes žaidė Kauno sporto halėje, o arenoje vyko paroda "Moters pasaulis", klubo direktorius paaiškino: "Ten viena savaitė ir tai jau buvo problemų, nes negalėjome pakeisti tvarkaraščio. O jeigu būtų trijų savaičių rungtynės, negalėtume susiderinti ir dėl to net nesvarstėme, kad tokiu metu būtų galima organizuoti salės futbolo rungtynes."
Ar organizatorių siūloma nemaža pinigų suma nepaskatino ieškoti išeities? "Apie pinigus net nekalbėjome. Sakė pasižiūrėti datas, mes pasižiūrėjome ir pasakėme, kokia situacija", – pareiškė P.Motiejūnas.
Komentaras
Evalda Šiškauskienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė
Sausio, vasario, kovo mėnesiai turizmo prasme yra miręs laikas, tačiau tai pats geriausias metas dideliems renginiams, sporto čempionatams organizuoti. Kauno viešbučiams tai būtų tikrai reikšmingas įvykis. Kai suorganizuojamas renginys liepą, visi pyksta, kad nėra vietų viešbučiuose. Labai norime į Kauną pritraukti daugiau svečių, nes bazė yra fantastiška, viešbučių nemažai ir visi jie – aukšto lygio. Jeigu tokie renginiai, į kuriuos suvažiuoja po 1–2 tūkst. svečių, Vilniuje ir Kaune vyktų bent kartą per du mėnesius, būtų nepaprastai gerai. Noriu atkreipti dėmesį, kad svečiams apsistojus viešbučiuose, jie gauna tik šeštadalį pajamų. Visa kita tenka su apgyvendinimu susijusiems sektoriams: taksi, restoranams, valymo ir skalbimo paslaugas teikiančioms bendrovėms. Tokie renginiai, be abejo, visiems gerai. Puikus pavyzdys, kai Vilnių užplūdo futbolo sirgaliai iš Škotijos. Atvyko apie 2 tūkst. žmonių, ūžė Vilniaus restoranai, parduotuvės, užteko dar ir Kaunui. Dirbant su Kūno kultūros ir sporto departamentu, Kultūros ministerija, reikėtų sudaryti tradicinių renginių – čempionatų, varžybų, koncertų – kalendorių, tada Kaunas pajustų sujudimą.
Naujausi komentarai