Mažiausiai šešerius metus užsienyje besislapsčiusi kaunietė buvo surasta, policijos pareigūnams naršant po socialinį tinklą „Facebook“. Anot teisėsaugininkų, būdų, kaip susigrąžinti tokius bėglius į tėvynę, sparčiai daugėja.
Pasislėpė iš karto
Šios kaunietės paieška buvo paskelbta 2010-ųjų sausį. Jau tada ji buvo dingusi kaip į vandenį beveik pusantrų metų. Išpuolis, kurį ji surengė su dviem nepilnametėmis bendrininkėmis prieš kitą nepilnametę, buvo įvykdytas Kalniečių parke 2008-ųjų birželį.
Įtariamosios, sumušusios paauglę, prie kurios nei iš šio, nei iš to prisikabino, buvo identifikuotos gana greitai. Tačiau vyriausioji iš jų – vienintelė pilnametė mušeikų kompanijoje – sugebėjo tada pasislėpti.
Nepilnametės šio išpuolio dalyvės vėliau atleistos nuo baudžiamosios atsakomybės dėl savo amžiaus ir dėl to, kad buvo neteistos. Jų pilnametei bendrininkei pasislėpti pavyko tik laikinai, nors socialiniame tinkle „Facebook“ buvo net keturios merginos tokiu pačiu vardu ir pavarde.
Pateko į spąstus
Besislapstydama Anglijoje, bėglė pati sau paspendė spąstus – kadangi jos byla buvo išskirta į atskirą ir paskelbta jos paieška, ji negalėjo rizikuoti grįžti į Lietuvą, o senaties termino tiksėjimas besislapstant sustoja.
Ir tai – turbūt viena iš priežasčių, kodėl pareigūnams susiradus ją per „Facebook“ ir pasiūlius grįžti į Lietuvą, kad galų gale būtų užbaigtas prieš pusaštuntų metų pradėtas ikiteisminis tyrimas, bėglė sutiko.
Jos grįžimas į Lietuvą sausio viduryje nuskambėjo per visą šalies žiniasklaidą, nes pasieniečiai tradiciškai pranešė, kad tikrindami į Vilniaus oro uostą iš Donkasterio atskridusių keleivių dokumentus, sulaikė net šešerius metus mūsų policijos ieškotą 26-erių kaunietę.
Jau kitą dieną ji davė geranoriškus parodymus jos paiešką inicijavusiame Kauno Žaliakalnio policijos komisariate. Atsižvelgdami į atvykėlės atgailą, pareigūnai davė jai terminą, per kurį ji gali susitaikyti su nukentėjusiąja. Kokiomis sąlygomis, jau priklausys nuo pastarosios. Tačiau, kaip paaiškėjo, ir ši jau gyvena užsienyje.
Bandys taikytis
Jeigu įtariamajai pusaštuntų metų senumo nusikaltimu nepavyks įkalbėti savo aukos jai atleisti, byla bus perduota teismui. Už viešosios tvarkos pažeidimą bei nesunkų, anot teismo medicinos ekspertų, sveikatos sutrikdymą gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.
Žodžiu, įtariamoji – vėl spąstuose: grįžti atgal į Angliją, kurioje turi darbą, ji negali, kol neišsispręs situacija. O jeigu numotų į tai ranka ir bandytų grįžti į Angliją, vėl būtų sulaikyta pasieniečių. Tačiau pavykus susitaikyti su nukentėjusiąja, būtų prašoma teismo atleisti ją nuo baudžiamosios atsakomybės šiuo pagrindu. Ir teismui tai palaiminus, ji vėl galėtų laisvai keliauti.
Anot teisėsaugininkų, tokių pamokančių istorijų, įrodančių, kad nuo savo šešėlio nepabėgsi, pastaruoju metu – vis daugiau. Kitas populiarus būdas susekti į užsienį pabėgusius įtariamuosius – sulaukti, kol jie ateis į Lietuvos ambasadas pasikeisti galioti nustojusių asmens dokumentų.
Naujausi komentarai