Dešimtis ar net šimtus tūkstančių litų – tiek skandalingai išgarsėjusiai ekstrasensei Alai atseikėjo patiklūs klientai už užburtą vandenį, apsaugą nuo menamų nelaimių ar net priemilžio padidinimą. Absurdas? Deja, ne. Dabar visa tai nagrinėjama teisme.
Amuletai po 50 tūkst. litų
"Ši byla tikrai išskirtinė. Pati moteris, kai su ja kalbėjau, manęs niekuo nenustebino, bet keista pati situacija – žmonės jai nešė labai dideles pinigų sumas. Kaip jie buvo paveikti psichologiškai, kad taip elgėsi? Nukentėjusieji – ne tamsuoliai, visi išsilavinę", – stebėjosi bylą kuruojanti Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorė Lina Svidinskaitė-Ridikė.
Ekstrasensė Ala Prokofjevaitė-Naruševičienė kaltinama sukčiavimu.
Vieni žmonės į ją kreipėsi trokšdami sėkmės asmeniniame gyvenime ar versle, kiti – prašydami padėti atsikratyti sveikatos problemų.
Už laimės, meilės pritraukimą iš savo klientų, jų pasakojimu, buvo prašoma po 400–600 litų už seansą. Seansai su vandens, kurio reikėdavo gerti dešimtimis litrų, užkodavimu, kainuodavo po 2–2,5 tūkst. litų. Susitikimai kai kam vykdavo kas antrą ar trečią dieną, o kai kada net po kelis kasdien.
Netrukus sekdavo ekstrasensės įžvalgos, kad žmogus yra prakeiktas, kad jo esą laukia nelaimės. Kaip teigė apsilankiusieji pas šią veikėją, nesibodėta ir gąsdinimų dėl sutriksiančios vaikų, būsimų anūkų sveikatos, netgi dėl jiems esą gresiančio invalidumo.
Ekstasensė čia pat mestelėdavo viltį – žadėdavo parūpinti apsaugančių amuletų. Jie neva labai galingi, todėl ir įvertinti nepigiai – po 10 tūkst. litų. Kiek vėliau paaiškėdavo, kad ši kaina už išsvajotus geruosius pokyčius – toli gražu nėra galutinė. Reikėdavo sukrapštyti dar po tiek pat už amuletų įkrovimą.
Kai kuriems už vieną amuletą, klientų pasakojimu, nurodyta susimokėti net maždaug po 50 tūkst. litų. Kitaip neva neišsisklaidys juodoji magija ir ligos dar labiau pasunkės, visiškai sužlugs verslas.
Nemenkai atsieidavo ir neva būtinosios apeigos kapinėse. Visuomet atsirasdavo būtinybė įvairių papildomų apeigų. Apie tai klientams ekstrasensė pranešdavo telefonu: atvažiuok, atsivežk 4 ar 7 tūkst. litų.
Patenkinti pasijus vėliau?
"Ekstrasensės reakcija į kaltinimus yra nepakitusi po šiai dienai – savo kaltės nepripažįsta nuo pat pirmos apklausos. Ji laikosi tokios pozicijos: žmonės patys pas ją atėjo, žinojo, ko eina", – kalbėjo Lina Svidinskaitė-Ridikė.
Anot prokurorės, ekstrasensė tikino, kad visus pažadus įvykdžiusi ir savo darbą atlikusi.
Ką A.Prokofjevaitė-Naruševičienė atsako į buvusių klientų argumentus, kad jie po gautų paslaugų nesijaučia tokie laimingi ir sėkmingi, kaip tikėjosi? "Sako, kad tai yra neapčiuopiami dalykai. Svarsto, galbūt klientai vėliau pasijus patenkinti", – persakė L.Svidinskaitė-Ridikė.
Iš viso į teisėsaugą kreipėsi šeši buvę A.Prokofjevaitės-Naruševičienės klientai. Pasak prokurorės, bendra iš jų išviliota, kaip teigia nukentėjusieji, suma viršija 200 tūkst. litų. Trečdalį šių pinigų atnešė šeima – mama su sūnumi. Ir tai yra be ekstrasensės geranoriškai grąžintų pinigų. Pavyzdžiui, vienai atkakliai A.Prokofjevaitės-Naruševičienės klientei pavyko susigrąžinti net 120 tūkst. litų. Iš viso ji buvo sumokėjusi beveik 180 tūkst. litų.
Nukentėjusieji siekia atgauti tik, jų teigimu, išviliotus pinigus. Pretenzijų dėl moralinės žalos atlyginimo nesulaukta.
A.Prokofjevaitės-Naruševičienės klientai pasakojo, kad ši labai mėgdavo girtis savo pažintimis su svarbiais ir įtakingais šalies žmonėmis bei ryšiais įvairiose institucijose, daugybe iš nelaimių, ligų liūno išgelbėtų žmonių.
Ikiteisminio tyrimo ir bylos nagrinėjimo teisme metu neatsirado nė vieno ekstrasensės kliento, kuris būtų norėjęs ją užtarti.
Įsipainioję ir šeimos nariai
A.Prokofjevaitei-Naruševičienei gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų ir įpareigojimas atlyginti žalą. Pasiskundus buvusiems ekstrasensės klientams teisiamųjų suole atsidūrė ne tik ji, bet ir jos sūnus Giedrius Visockas.
A.Prokofjevaitė-Naruševičienė veikė kaip bendrovės "Regamus" atstovė. G.Visockas buvo šios bendrovės direktorius. Kitą sūnų Vytautą ekstrasensė klientams pristatydavo kaip šamaną.
Pasak prokurorės, jis kaltinamas tiek, "kiek įstatymai numato atsakomybę direktoriui už netvarkingą buhalteriją". Vyrui gresia iki ketverių metų laisvės atėmimo, nors tai gali būti pakeista alternatyviomis bausmėmis.
Būrėjos sutuoktinis Gediminas Naruševičius ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas, bet bylai pasiekus teismą jo stasusas yra kaip paprasto liudytojo.
Aplinkkelių paieškos
Bylai artėjant į pabaigą, A.Prokofjevaitė-Naruševičienė neįprastai sujudo. "Kauno dienos" šaltinių teigimu, ekstrasensė pradėjo ieškoti būdų, kaip paveikti arba pakeisti savo bylos teisėją ir taip bent jau vilkinti bylą.
Bendrovės, kuriai vadovavo burtininkės sūnus, buhalterė Irena Jankevičiūtė padėjo susisiekti su vienos Kauno apsaugos bendrovės atstovu J.Liutkum. Šiam buvo sumokėta 11 tūkst. eurų.
Pasiekti teisėjos vyras nebandė, tačiau A.Prokofjevaitė-Naruševičienės atstovai nuskubėjo į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT). Galbūt šią situaciją tikėjosi vis tiek pakreipti savo naudai – bent jau sukelti bangas ir pasėti abejones dėl su byla dirbančių pareigūnų.
STT Kauno skyriaus pareigūnų su minėta suma sulaikytas J.Liutkus aiškino, kad pinigus paėmė norėdamas A.Prokofjevaitei-Naruševičienei rasti naują advokatą.
Grasino ja nesidomėti
Telefonu susisiekus su A.Prokofjevaite-Naruševičiene ji buvo nekalbi. Prisistačiusios žurnalistės pasiteiravo, kodėl jos ieškome.
"Dėl bylos", – trumpai atsakėme. "Kokios bylos? Aš nė į jokį klausimą jums neatsakysiu. Viso gero", – prislopintu balsu pareiškė moteris.
Kiek vėliau ji perskambino. Patikslino, kad į klausimus vis tiek neatsakinės, tačiau nori sužinoti, kodėl skambinome. Pažėrė priekaištų, kad ją be teismo sprendimo laikome kalta. Paprieštaravome.
"Turėsite labai daug nemalonumų. Tai padarė poveikį mano sveikatai. Labai didelis sveikatos sutrikimas, – pakeitė toną ekstrasensė. – Aš žudžiausi po jūsų visų žurnalistinių šitų. Turiu visus dokumentus. Jeigu bus nors vienas straipsnis ir vėl bus poveikis, turėsite labai didelių nemalonumų. Iš karto perspėju jus."
Daugiau nieko paklausti nespėjome – moteris nutraukė pokalbį.
Daugiau nei prieš penkerius metus "Kauno dienos" žurnalistams A.Prokofjevaitė-Naruševičienė yra gyrusis, kad padėjo ateiti į valdžią buvusiam Rusijos prezidentui Borisui Jelcinui, pasakojo dalijusi patarimus oligarchams, politikams.
Neva jos dėka verslininkams pavykdavo sutarti dėl milijardinių investicijų, išvengti nesėkmių.
Apsigyvenusi Lietuvoje ji klientų taip pat sunkiai atsigindavusi. Pasakojo, kaip vieną verslininką gelbėjo nuo konkurentų užsakytos vudu magijos, minėjo pagelbėjusi teisėsaugos struktūroms – tiksliai nurodė vietą, kur žuvo žinomas žmogus.
Užkliuvo ir Rusijos teisėsaugai
A.Prokofjevaitės-Naruševičienės ieško Tarptautinė kriminalinės policijos organizacija Interpolas. "Šio asmens tarptautinę paiešką 2007 m. paskelbė Interpolo Rusijos nacionalinis biuras. Asmuo ieškomas už sukčiavimą. Paieška iki šiol galioja", – teigė Lietuvos kriminalinės policijos biuro Administravimo valdybos viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Jelena Zuj.
Ji pridūrė, kad mūsų šalies Baudžiamojo kodekso 9 str. (Ekstradicija) nustatyta, kad Lietuvos Respublikos pilietis, padaręs nusikalstamą veiką Lietuvos Respublikoje ar kitos valstybės teritorijoje, gali būti išduotas užsienio valstybei arba perduotas Tarptautiniam baudžiamajam teismui tik remiantis Lietuvos Respublikos tarptautine sutartimi arba Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo Tarybos rezoliucija.
Apeigos priminė absurdo teatrą
Zita L. aiškiarege prisistačiusiai Alai papasakojo ne tik apie savo ligas, bet ir apie sūnaus problemas. Burtininkė liepė išmesti visus vaistus ir tvarsčius, esančius namuose, nes jie esą yra užkeikti.
Tai tebuvo pradžia. Vėliau aiškiaregė liepė sudeginti ir namuose buvusius "užkeiktus" daiktus, o nedegančius išmesti į upę. Specialistė toliau baugino klientus, teigdama, kad yra užkeikti ir greitai mirs, tačiau galinti juos išgelbėti ir nutolinti mirtį. Tereikia sumokėti po 1 tūkst. litų.
Kartu su vyru Gediminu Ala apsilankė ir Zitos L. ūkyje. Čia taip pat surengtas "magijos" seansas. Jam prireikė 100 kg druskos ir 20 l aliejaus. Druska buvo barstoma po namus, fermas ir kiemą, o štai aliejumi teko tepti gyvulius.
Genė P. taip pat ilgai prisimins susitikimą su aiškiarege ir jos vyru. Pastarasis buvo pristatytas kaip labai stiprus juodosios magijos žinovas.
Moters vizitai pas aiškiaregę truko net du mėnesius. Vėl buvo pasitelkta bauginimo taktika, kad Genės šeimą kažkas prakeikė, o sūnaus verslas sužlugs.
Aiškiaregė pasiūlė išeitį, žinoma, ne už dyką. Patalpose reikia pridėti įvairių amuletų, o aplink pastatą užkasti 100 pjautuvų, kurie pritrauks pinigus, klientus ir sėkmę. Žinoma, prieš tai juos Ala "užbūrė", Genės sūnus juos užkasė. Galiausiai aiškiaregė pareiškė, kad moters sūnus jau įsiskolino 60 tūkst. litų. Bet ko nepadaryti dėl klestinčio verslo, teko burtininkės sūnui atiduoti vos septynerių metų senumo visureigį "Range Rover".
Tokios istorijos primena ištraukas iš fantastinio romano, bet tai tik keli epizodai iš baudžiamosios bylos, nagrinėjamos Kauno apygardos teisme.
Naujausi komentarai